Skocz do zawartości

[W] 155mm AUF1 SPH - Meng Models 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Daaaawno daaawno temu zaczałem ten model, no i teraz z racji tego, że na A-10 schnie wash czas coś z tym warsztaem zrobić.

Pomalowałem więc wóz na staro. Zdjęcia w różnym świetle i dlatego taka różnica w kolorach:

18.08.2015%252520-%2525201.jpg

18.08.2015%252520-%2525202.jpg

 

Pomalowałem felgi na zgniło zielony, dorobiłem wentylki, podmalowałem to co metalowe Iron'em od Gunze i po złożeniu otrzymałem:

18.08.2015%252520-%2525203.jpg

18.08.2015%252520-%2525204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobra, czas na eksperymenta:

Najsampierw lakier do włosów i to sporawo:

IMG_2604.JPG

IMG_2605.JPG

 

Później biały, miejscowo złamany szarym:

IMG_2606.JPG

 

NO i na koniec drapańsko pędzlem, patyczkiem, przyciętym pędzlem i nawet nożykiem:

IMG_2607.JPG

IMG_2608.JPG

IMG_2609.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zacząłem robić dodatki do podstawki, coś tam wygrzebałem z zapasów, zastanawiając się co dodać:

001.jpg

 

W międzyczasie robiłem siano na wóz. Zaczęło się od tylu:

IMG_2738.JPG

 

a skończyło na tylu:

IMG_2738.JPG

 

Poprawiłem siedzisko na wozie, dodając imitację koca i zrobiłem "ładunek na wóz":

IMG_2739.JPG

 

Sam wóz będzie mniej więcej tak stał:

IMG_2741.JPG

 

Teraz zastanawiam się jak to zgrabnie ułożyć na furmance:

IMG_2742.JPG

IMG_2743.JPG

 

No i w międzyczasie pojawił się problem z washem. Model pokryty został warstwą Alclad Klear Kote Gloss ale zaczął wchodzić w reakcję z wcześniej kładzionym lakierem do włosów i cała powierzchnia robi się po chwili lepka co znacznie utrudnia zrobienie washa, który nie da się zetrzeć i rozlewa się w niekontrolowany sposób:

IMG_2740.JPG

001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się cała "akcja" toczy?
i kiedy? Kałachy byś pochował w tym sianie, one zawsze są w modzie

Sam nie wiem co z tym fantem zrobić. Rozpocynając pracę nad modelem i podstawką jakoś inaczej to sobie wszystko wyobrażałem. Z biegiem czasu koncepcja ulegała zmianie i teraz mam wrażenie, że nic tu do niczego nie pasuje. Zlepek tego co było pod ręką.

Obecnie bardzo poważnie rozważam koncepcję umieszczenia jakiegoś innego pojazdu (w standardowym malowaniu NATO) na podstawce. Haubice przerzucić na inna podstawkę bliższą realiom czasoprzestrzennym w którym wozy w takim malowaniu występowały a wóz po prostu zostawić na później i wykorzystać np przy T-55 który przejeżdza przez jakąś wiochę (zawsze mi się marzyło zbudować chatkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.