Skocz do zawartości

[W] 155mm AUF1 SPH - Meng Models 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalowałem płytki różnymi kolorami i odcieniami szarości:

P98450402.jpg

 

A słupki najpierw pędzelkiem preshading, póżniej brąz i pomarańcz:

PicUpp_id%253DB0D28A5E-89CE-4B54-8345-CF2A8307F7CF%2526ext%253DJPG.jpg

 

Płytki rozjaśniłem białym, przęsła malowane czarnym, gun metal, trochę suchego pędzla steel a na koniec trochę złotego na dekoracje:

PicUpp_id%253D6161DFA9-DE40-4046-A90A-529FA9BC2778%2526ext%253DJPG.jpg

PicUpp_id%253DED5AD309-4723-4C51-965B-82BFEAE17B90%2526ext%253DJPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładnie.
Dziękuję.

 

Chodnik i ogrodzenie wymiatają!!
I dziękuję.

 

Staram się jak mogę.

Generalnie mam zagwozdkę co umieścić za ogrodzeniem. Mam drzewko a raczej drzewo ale jakoś tak pusto. Myślałem powiesić linę z oponą na gałęzi jako huśtawkę, dodać piaskownicę ale może ktoś ma jakieś inne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszukuję w miarę współczesnych figurek z obszaru byłej Jugosławii lub podobnych. Chodzi mi konkretnie o dzieci lub chociaż chłopca i jakiegoś osła, woła, konia i prowadzącego go człowieka.

Chciałem postawić jako zawalidrogę przed haubicą wóz z sianem i ciągnącym go zwierzęciem ale jakoś nic nie mogę znaleźć. Głównie to drugowojenni i nie wiem czy by pasowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

AS-90 praktycznie gotowa, więc czas wrócić do tej haubicy.

Pozaklejałem i pomaskowałem wszystkie możliwe otwory i pomalowalem podkładem.

I teraz się zastanawiam nad dalszym postępowaniem, bo teoretycznie wypadałoby pomalować kamuflaż NATO i na to biały.

Czy może lepiej od razu biały?

Poza tym jak przeglądałem różne zdjęcia to zauważyłem że część egzemplarzy ma koła pozostawione zielone a część pomalowane na biało. Jest jakaś reguła?

PicUpp_id%253D350611DE-8B69-41C5-BE2F-FEBED55DEF1D%2526ext%253DJPG.jpg

PicUpp_id%253D6DABC9DA-5CAA-4C2F-95CA-9EB3BD6AD59C%2526ext%253DJPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludziska pomóżcie. Ponad sto wyświetleń od ostatniego wpisu i nikt nie wie, nie ma koncepcji? Niemożliwe.

I teraz się zastanawiam nad dalszym postępowaniem, bo teoretycznie wypadałoby pomalować kamuflaż NATO i na to biały.

Czy może lepiej od razu biały?

Poza tym jak przeglądałem różne zdjęcia to zauważyłem że część egzemplarzy ma koła pozostawione zielone a część pomalowane na biało. Jest jakaś reguła?

 

Zrezygnowałem z pomysłu na plac zabaw dla dzieci i zrobię cmentarz wojskowy. Najpierw jednak posadziłem drzewko:

PicUpp_id%253D38625D08-ECCA-41D2-8A25-2D359238DAE1%2526ext%253DJPG.jpg

 

I zacząłem preshading:

PicUpp_id%253DF6EF0806-F606-4FCF-AEE3-2C67DFFC2BF1%2526ext%253DJPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś zdjęcie tego pojazdu w białym malowaniu? Np. zerknij na mojego Shermana. Spod białego prześwituje lekko kolor bazowy, ale nawet gdyby to był szary to pewno byś nie zauważył. Jeżeli chcesz żeby lekko prześwitywała baza to lepiej zrobić kamo. Każdy kolor inaczej będzie kontrastować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś zdjęcie tego pojazdu w białym malowaniu? Np. zerknij na mojego Shermana. Spod białego prześwituje lekko kolor bazowy, ale nawet gdyby to był szary to pewno byś nie zauważył. Jeżeli chcesz żeby lekko prześwitywała baza to lepiej zrobić kamo. Każdy kolor inaczej będzie kontrastować.

Poprzeglądałem już wcześniej trochę zdjęć wujka Gugle ale nie do końca to widać. Skłaniam się ku wersji, że na normalne kamo natowskie psiknięty jest biały kolor. I tak też chyba zrobię.

Nadal nie wiem co z kołami, bo dół kadłuba raczej nie jest malowany na biało. Koła za to różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są dwie wersje malowania kół to zrób tę która tobie się bardziej podoba.
No cóż, chyba tak będę musiał uczynić ponieważ nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi dlaczego "som" albo "nie som" tak malowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski wyciągnięte z obejrzenia zdjęć wydaje mi się że, koła nie są zielone a czarne, a w malowaniu ich na biało nie ma reguły. Co do reszty, ja bym malował na biało od razu, pal licho wie ile potem warstw tej farby byś musiał kłaść aby zakryć ten ciemny i zarazem jaskrawy francuski "trójkolor". Nawiasem wydaje mi się ze Meng trochę zęby kół napędowych skopał, są za szerokie i za mało spiczaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.