Skocz do zawartości

Panzer III H Dragon 1:35


smoker

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zrobić w końcu coś w panzergrau.

C_DRA6641_00.jpg

Do tego lufa z rb, i takie figsy ,jak mi się uda pomalować przyzwoicie.

dra6655.jpg

Klejenie idzie dość sprawnie ,tyle mam zrobione.

DSC_0160.jpg

DSC_0158.jpg

I taki mały problem jest z zestawem, wczesne koła napędowe nie pasują do gąsienic więc dałem późne, czy koła napinające mogą być wczesne czy zmienić na późne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej płycie pancernej widac coś jak imitację spawu. Jeżeli tam ma być spaw (trzeba sprawdzić) to lepiej to zeszlifuj i dorób nowy. Dragonowski wygląda kiepsko i w dodatku mija się z druga płytą "o milę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Budowa dobiega końca, wieża pomalowana od środka, zostało mi tylko dorobić przewody do lamp bo zestawowe są z plastiku strasznie grube a do tego z 4mm za krótkie i wkleić takie napinacze do chlapaczy czy cokolwiek to jest jak mam zaznaczone strzałką z tyłu tylko nie wiem gdzie dokładnie mają być wklejone a nie mogę znaleźć zdjęcia trójki gdzie by to było widać (obrazek w instrukcji jest beznadziejny), jak by ktoś pomógł to bym był wdzięczny.

DSC_0210.jpg

DSC_0209.jpg

DSC_0208.jpg

DSC_0206.jpg

DSC_0204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Baza, filtry ,lakier satynowy i kalki położone, raz musiałem zmywać bo pomalowałem zestawem do modulacji panzergrau vallejo i mi sie kolory nie podobały z tego zestawu, teraz sam zmieszałem. Następne obicia w kolejce tylko mam dylemat czy robić z jasnej bazy i ciemne czy tylko ciemne.

DSC_0216.jpg

DSC_0217.jpg

DSC_0218.jpg

DSC_0220.jpg

DSC_0221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

W zasadzie trzonki powinny być w kolorze pojazdu- taka modelarska maniera robienia drewnianych trzonków do łopat i siekier - w oryginale były malowane na kolor pojazdu ( pewnie jak się złamało i wymienili to może zostać... ale to takie naciągane) lubię wczesne III dawaj dalej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia i łosz, słabo wyszło jedno i drugie, szczypce poprawiłem , małe spotkanie z kałużą kleju ca było ale na szczęście od spodu i da się to ukryć.

DSC_0222.jpg

DSC_0223.jpg

DSC_0224.jpg

DSC_0225.jpg

DSC_0226.jpg

DSC_0227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety koła już miałem pomalowane jak napisałeś Andrzeju, pomazałem olejami , zrobiłem trochę zacieków i zrobiłem rdzę na tłumikach, teraz zabiorę się za kurzenie.

DSC_0231.jpg

DSC_0232.jpg

DSC_0233.jpg

DSC_0235.jpg

DSC_0236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Może te rdzawe elementy lekko Gun Metal pigmentem pociągnąć? Ostatnio go używałem i bardzo fajnie przyciemniał elementy dodając lekko błyszczące cząsteczki... Ewentualnie kropka czarnej farby olejnej + dużo terpentyna i taką wodą jakby, przefiltrować tą rdze. Kolor bazowy jest spoko - tylko trzeba go trochę urealnić :-) Poza tym, ekstra Ci idzie!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model gotowy, ewentualnie lekkie poprawki, oczywiście na koniec antenę skrzaty ukradły. Czas zabrać się za załogę.

DSC_0237.jpg

DSC_0238.jpg

DSC_0239.jpg

DSC_0240.jpg

DSC_0241.jpg

DSC_0242.jpg

DSC_0243.jpg

Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo fajny.Szczególnie fajnie wygląda w ujęciu z przodu.Rury wydaje się mi że jeszcze za jasne.Potraktuj je trochę więcej błotkiem.

Super - trochę tłustych plam trochę obić ciut pyłu - wszystko realistyczne.

Może trochę za czyste gąski po takim błotku po bokach? Ale może wóz jechał jakiś czas po suchej już drodze i błotko odpadło.

Aż prosi się o dioramkę i wątpliwości by prysły. Panzery mają to COŚ!

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.