Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV L/70 1:35


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zacieki troszkę rozmyte, ale nie jest to takie łatwe po wyschnięciu tego zajzajeru z AK. Obejrzę jeszcze mojego Jaga w świetle dziennym i jak będzie nadal zbyt duży kontrast to zrobię biały filtr i może wtedy będzie lepiej. Kółeczka przyklejone, wszystkie się kręcą jak na razie, gąski przymierzone prezentują się świetnie jak dla mnie, ktoś już to pisał i mu nie wierzyłem ale to prawda jak się już raz Friule kupi to każdy następny model się już bez nich nie obejdzie.

 

Zdjęcie 1

P1050945.JPG

 

Zdjęcie 2

P1050948.JPG

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popracowałem trochę nad gąsienicami. Zamoczyłem je w preparacie do patynowania gąsienic AK Metal Burniehing (wrzuciłem prosto do buteleczki) trochę potrząsałem i po 15 min. otrzymałem to:

 

P1050952.JPG

 

Widoczne są białe a właściwie srebrne punkty nie spatynowane, prawdopodobnie nie wszędzie dotarł specyfik z AK więc musiałem jeszcze raz zamoczyć gąski w tym specyfiku ale tym razem w płytkiej kuwecie i pędzelkiem smarowałem (dziubałem) je aż do chwili kiedy nie było już widać srebrnych plamek w zagłębieniach. Wyszło coś takiego:

 

P1050955.JPG

 

Kolor mikstury AK zmienił się z niebieskiego na rdzawy i wygląda jak by już więcej niczego nie wytrawił. Co do zacieków to jeszcze nad nimi popracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model gotowy do brudzenia pigmentami, dodam trochę błota ale to jak już będę miał gotową podstawkę tak żeby kolory grały razem otoczeniem. Dołożę do czołgu jeszcze jakąś linę i kanistry, może jeszcze jakieś manele jak znajdę. Jest nadzieja, że do świąt się wyrobię. Postępy z prac poniżej.

 

Zdjęcie 1

P1060155.JPG

 

Zdjęcie 2

P1060157.JPG

 

Zdjęcie 3

P1060161.JPG

 

Zdjęcie 4

P1060163.JPG

 

Zdjęcie 5

P1060165.JPG

 

Zdjęcie 6

P1060168.JPG

 

Marzy mi się jeszcze jakiś figurant we włazie ale to może w niedalekiej przyszłości jak już nauczę się malować. Przy okazji wklejania zdjęć zauważyłem brak sprężyny przy tylnym lewym błotniku.

 

[edit]keravnos - Podstawka jeszcze nie ukończona na razie schnie kałuża, mam zamiar jeszcze pomalować trochę trawę najpierw ciemno zielony (największa plama na kępie trawy), następnie kolor żółty i najmniejsza plamka to jakiś brązowy. Jak już wyschnie to zabieram się za śnieg i tu mam dylemat. Sam biały puch wykonam z sody ale czym go utrwalić to już inna bajka, waham się nad rozpylonym aerografem wikolem i na to posypać sodę albo posypać sodą i spryskać lakierem do włosów (nie koniecznie z aero). Może ktoś coś doradzi to mój pierwszy śnieg na podstawce[/edit]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat który śnieg jest lepszy? Na zdjęciu widać trawę Polaka przyklejoną wikolem do tektury. Po lewej stronie trawa spryskana lakierem do włosów i posypana sodą a po prawej stronie spryskana rozrzedzonym wikolem za pomocą aerografu i posypana sodą:

 

P1060171.JPG

 

Po strzepnięciu tego co się nie przykleiło wygląda to tak:

 

P1060173.JPG

 

I jak myślicie utrwalić to jeszcze warstwą lakieru do włosów lub wikolu a może sidoluksu? Wkoło kałuży mam zamiar zrobić taki roztopiony śnieg jak to zrobić?

 

[edit]Czekając aż wyschnie klej i soda wystrugałem takie drzewka moje pierwsze:

 

P1060175.JPG

 

P1060177.JPG

 

Nawiązując do zbliżających się świąt zrobiłem takiego małego drapaka:

 

P1060178.JPG[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie widzę znacznej różnicy między jednym śniegiem a drugim. Moim zdaniem obojętnie z którego skorzystasz, byle dobrze wyglądało i było trwałe. A może po zmieszaniu obu technik osiągniesz coś znacznie lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wikol wygrał, choć ja też nie widzę zbyt dużej różnicy w efekcie może tylko tyle, że wikol mocniej trzyma sodę. Na razie wygląda to tak, jeszcze w kilku miejscach muszę dosypać sody i przykleić na stałe choinkę i drzewko. Jeszcze obrzucenie "Jaga" błotem i kończę tą mozolną zabawę.

 

P1060179.JPG

P1060180.JPG

P1060181.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostketteny były na ciężkie warunki terenowe?

 

Świeża zielona trawa i świeży śnieg a do tego zużyty kamuflaż zimowy. Nie bardzo?

Stug, który jedzie po starych śladach albo robi takie ładne wcięcia w trawie do błotka.

Wygląda to nienaturalnie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim celem jest zrobienie podstawki przedstawiającej przejeżdżający pojazd pod koniec zimy kiedy to śnieg już częściowo się roztopił (dlatego częściowo odsłonięta jest trawa) ziemia jest już częściowo rozmarznięta i dlatego widać błoto. Po całej zimie widać zacieki na białym kamuflażu. Trawa miała wyjść jako stara w większości z małymi zielonymi przyrostami (tak było w planach a wyszło jak wyszło). Myślałem, że jak taki czołg przejedzie po takim topniejącym śniegu i mocno nawilżonej ziemi to powinien zrobić takie błoto pod gąsienicami. Śnieg rzeczywiście wyszedł jak by był świeży ale na razie nie umiem zrobić innego, wszelkie sugestie jak zrobić taki topniejący mile widziane, jak sodę polałem wodą to ładnie się rozpuściła ale po chwili wyschła i była znowu jak świeży śnieg. Pojazd jest trochę pochlapany błotem (może nie jest za dużo ubłocony ale nie chcę z niego zrobić jeżdżącego chlewu). Tak to wygląda obecnie:

 

P1060193.JPG

P1060197.JPG

P1060199.JPG

 

Na pewno jeszcze popracuję nad gąsienicami, zastanawiam się jeszcze nad dodaniem śniegu w niektóre miejsca na czołgu ale jak to mają być roztopy to w pierwszej kolejności powinno się roztopić na czołgu. Przeglądając fotki doszedłem że coś jest nie tak z błotem na boku pancerza za kołami tylko co i jak to poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zielonej trawy mogłeś kupić kępki suszonej- świetnie wyglądają i pasowałyby do Twojej historii. Nie miałbyś takiego kontrastu. Niemniej jednak mi się podoba. Dopracuj szczegóły, zgraj wóz z podstawką technologicznie, kolorystycznie i klimatycznie. Będzie dobrze.

Ps. Zastanawiam się nad tą choinką.... Napisz do Wojtek1984jedlicze

Zajrzyj tutaj

viewtopic.php?f=59&t=45939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem troszkę błocenie wanny w okolicach kół ale nadal coś mi nie pasuje, pobrudziłem troszkę gąsienice i to tyle na dzisiaj bo mi się strasznie łapy trzęsą po wczorajszym ucztowaniu. Teraz takie pytanko czy jak pigment nasączę teraz np. sidoluksem to po wyschnięciu będzie wyglądał jak mokre błoto? Tak to wygląda teraz na podstawce nic się nie zmieniło więc nie robiłem fotek (na zdjęciach jest duży kontrast muszę pstryknąć fotki w świetle dziennym):

 

P1060218.JPG

P1060219.JPG

 

Makinen - drzewka z linku wspaniałe, prawdziwe dzieła sztuki jak dla mnie. Co do suszonej trawy to rzeczywiście mogłem ale nie wpadłem na to.

 

Dopracuj szczegóły, zgraj wóz z podstawką technologicznie, kolorystycznie i klimatycznie.

Napisał byś mi konkretnie co byś poprawił będę wdzięczny za każdą krytykę.

 

[edit]Ślady po gąsienicach są nad resztą będę pracował a choinka bardzo mi się podoba (pewnie świadczy to o moim braku gustu) dłubałem ją cały wieczór[/edit]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej- fachowiec ze mnie żaden, ale skoro sam czujesz, ze coś nie gra, to jestem spokojny o efekt końcowy.

Technologicznie- wciśnięty w grunt, ślady od gąsienic po przejeździe

Kolorystycznie- o tym już piszesz, rób to mając pojazd na podstawie

Klimatycznie- spójność całości, żeby miało jakiś wyraz. To już jak sam czujesz..., ale wywal to coś choinkopodobnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne poprawki mam nadzieję, że na plus. Śnieg na podstawce zrobiłem trochę bardziej rozpuszczony a ślady po gąsienicach przetarłem tym samym pigmentem co czołg. Na gąsienicach doszło brudzenie pigmentami i śnieg. Wanna kadłuba dostała dodatkowe brudzenie bardziej ciemne pigmentami tak aby grało z błotem na podstawce. I to tyle, jak na razie, oceniajcie:

 

P1060241.JPG

P1060242.JPG

P1060243.JPG

P1060244.JPG

P1060245.JPG

 

Ostatnie zdjęcie zrobione przy tym samym oświetleniu tylko pod innym kątem aparatu względem lampy i od razu inne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż by wszystko było takie wspaniałe, że nikt nie ma co krytykować? Dodałem trochę śniegu na kołach i błotnikach ale tylko troszkę, dokleiłem kanistry i linę żeby coś tam na sobie miał a nie taki golas i to by było na tyle. A może jeszcze coś ulepszyć? W miarę moich skromnych możliwości. Tak to teraz wygląda:

 

P1060271.JPG

P1060272.JPG

 

Zbliżają się święta więc liczę na pobłażliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu spadł śnieg i nie mogłem się powstrzymać aby zrobić zdjęcia w plenerze.

Bazylms - koła jeszcze nie ruszone, są święta, zjazd rodzinny, ręka już nie jest taka pewna jak zazwyczaj a śnieg zaczął się topić więc szybko zrobiłem kilka fotek a brudzenie kół odłożyłem na "lepsze czasy"

 

P1060354.JPG

P1060387.JPG

P1060388.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.