Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV L/70 1:35


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja kolejna ofiara nad, którą mam zamiar się pastwić. Jest to leciwy już model Italeri nr 266, skala 1:35. Dostałem go od naszego kolegi Tomka (wielkie dzięki) jako złom, niektóre części będę musiał uzupełnić z innego zestawu. Do modelu mam zamiar dokupić metalową lufę prawdopodobnie RB 35B69 oraz dołożę kilka blaszek z Abera. Model będzie wymagał sporo szpachlowania, zacząłem lepić wannę i już sporo szpachli poszło a i tak będę jeszcze musiał poprawić. Wymienię również koła zestawowe na koła od Dragona - po prawej (wydają mi się znacznie lepiej odwzorowane). W planach mam wykonanie ruchomego zawieszenia a jak wyjdzie to zobaczymy.

 

Zdjęcie 1

P1040956.JPG

 

Zdjęcie 2

P1040954.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Małe postępy w pracach, dzięki koledze Marioba w końcu dostałem metalową lufę do mojego "jaga". Mam nadzieję, że wrzuci więcej fotek swojego L/70 żebym miał się na czym wzorować, z Jego opisu wynika, że sklejamy dokładnie ten sam model

Odkryłem, że lutowanie może być równie przyjemne jak sklejanie a spoiny są znacznie mocniejsze niż te przy klejeniu CA.

 

Zdjęcie 1

P1040957.JPG

 

[edit]Po 2,5 godz. zmeczyłem kilka zatrzasków

Zdjęcie 2

P1040958.JPG[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Absolutnie to ten sam model i taka sama metalowa lufa. Ja jednak nie kleiłem metalowych błotników. Na plastik przykleiłem ryflowaną blachę i tylko końcówki błotników są fototrawione. Pozwolisz że zaśmiecę twój warsztat moimi zdjęciami. Zobaczysz co zmieniłem (mało tego...) i gdzie szpachlowałem...

 

Z góry przepraszam....

 

SAM_2398oo_zpsd8204ccc.jpg

 

SAM_2399oo_zps13a2309d.jpg

 

S6002483oo_zps1a765cb7.jpg

 

S6002484oo_zps148f7aa8.jpg

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "zaśmiecanie" to ja rozumiem. Szpachlowanie analogicznie jak u mnie, czeka mnie jeszcze zaszpachlowanie łączenia tylnej płyty silnika z górną płytą nadbudówki silnika, po złożeniu powstaje spora szpara. Podłubałem co nie co i na razie zastanawiam się czym przykleić błotniki do wanny, Tomek podpowiada mi żeby to zrobić klejem dwuskładnikowym, będzie znacznie mocniejszy i trwalszy od CA i tak będę to musiał wykonać. Dorobiłem otwieranie włazów, nawet nie było to takie trudne jak sobie to wyobrażałem. Wkleiłem lufę do jażma działa, oczywiście nie pasowało jedno do drugiego (za duża średnica otworu w jażmie) i teraz mam sporo czyszczenia nadmiaru CA mam nadzieje, że zmywaczem Wamodu do farb akrylowych zejdzie?

 

Zdjęcie 1

P1050111.JPG

 

Zdjęcie 2

P1050112.JPG

 

Zdjęcie 3

P1050116.JPG

 

Podpora działa jest w wersji ruchomej dlatego tak odstaje, jeszcze nie wiem czy będzie leżała na pancerzu, czy będzie podpierała działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jedna rzecz: musisz przesunąć wlew paliwa. Ten bliżej koła jest w złym miejscu. Powinien znajdować się bardziej z przodu pojazdu. Zresztą zobacz link http://www.the-blueprints.com/blueprints/tanks/ww2-tanks-germany-2/14662/view/sd_kfz_162-1_jagdpanzer_iv_panzerjager/

 

http://www.net-maquettes.com/pl/pictures/sdkfz-162-jagdpanzer-iv-walk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Długa przerwa i niewielkie postępy.

Jedna rzecz: musisz przesunąć wlew paliwa. Ten bliżej koła jest w złym miejscu. Powinien znajdować się bardziej z przodu pojazdu.

Niestety ale wlewy są odlane w płycie bocznej wanny (musiał bym zniszczyć, zeszlifować te które są) a nie mam takowych dodatkowych żeby przykleić w nowym miejscu więc na razie zostaje jak jest.

 

Zdjęcie 1

P1050139.JPG

 

Zdjęcie 2

P1050141.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wlewy są odlane w płycie bocznej wanny (musiał bym zniszczyć, zeszlifować te które są)

 

To je zniszcz! Jaki problem?

 

nie mam takowych dodatkowych żeby przykleić w nowym miejscu więc na razie zostaje jak jest.

 

To zrób od podstaw! Jaki w tym problem? Potrzebny będzie dziurkacz biurowy, płytka styrenu, wiertła, papier ścierny i około jednej godziny wolnego czasu.....

 

Szkoda by było... Lufa metalowa, polutowane blaszki, uchwyty, duperelki... Ładnie się zapowiada jako całość....A to tylko jeden korek do przerobienia...

 

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

podglądam temat i trzymam kciuki .

Te wlewy paliwa w swoim Stugu z Tamki dorabiałem ( w ogóle ich nie było ), fakt nie jest to zbyt trudne, z pewnością dałbyś radę .

Przyjrzałem się też swojej Jadze, tylko Ausf. F, też z Italeri, która czeka na swoją kolej i wydaje mnie się, że jeszcze prościej byłoby wyciąć i trochę pocieniować istniejące włazy i wkleić na właściwe miejsca. Dziury zalepić. Oczywiście, najłatwiej gdy wanna z górą są jeszcze nie sklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam grypę a moja izolatka całkiem przypadkowo znalazła się w pokoju gdzie sklejam modele. W końcu coś drgnęło, położyłem podkład biały z Revela i pierwszą warstwę koloru bazowego. Zastanawiam się czy może tak nie zostawić będzie taka nietypowa modulacja. Mam ochotę wykonać go w malowaniu zimowym i tu pytanie czy zostawić go tylko w kolorze bazowym i nanieść biały czy dodać kamuflaż i dopiero wtedy biały?

 

Zdjęcie 1

P1050844.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to był kiepski pomysł z jedną warstwą koloru bazowego, wyglądało to po wyschnięciu okropnie. Obecnie nałożona jest druga warstwa i trochę szkoda, że już nie widać tych wszystkich blaszek. Ma ktoś może niepotrzebne "kołpaki" na koła jak na zdjęciu nr. 3 Potrzebuję ich 9 szt. koła są z zestawu Dragona ale z Tamiya też będą pasowały.

 

Zdjęcie 1

P1050845.JPG

 

Zdjęcie 2

P1050846.JPG

 

Zdjęcie 3

P1050847.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożony biały kamuflaż z przetarciami jakoś takie to mdłe wyszło. Zastanawiam się czy tak zostawić i po brudzeniu będzie większy kontrast czy jeszcze bardziej poprzecierać choć teraz będzie po wyschnięciu trudno bo malowałem akrylami Valejo. Oczywiście nie obyło się bez strat zdjęcie 3.

 

Zdjęcie 1

P1050872.JPG

 

Zdjęcie 2

P1050875.JPG

 

Zdjęcie 3

P1050878.JPG

 

Zdjęcie 4

P1050879.JPG

 

Zdjęcie 5

P1050882.JPG

 

I co Wy na to?

 

 

[edit]Dopiero teraz zobaczyłem jak to powinno wyglądać, może jakaś pomoc się znajdzie?

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=45944[/edit]

 

Zawsze pomoże:Gorlock...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Ja osobiście jestem zawsze za wyglądem rzeczywistym (który nie zawsze był efektowny) niz efekciarskim cieniowaniem przerysowanym. Popracuj nad nim będzie ok. Do zimowego zawsze daje ciut ciemniejszy kolor bazowy, zeby kontrastował z białym, nie rozjaśniam. Punktowo przetarcia możesz sfiltrować (bazowy żółty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem wcześniej wspomniany specyfik od MIGa. Efektów nie widzę, może jak jeszcze lepiej wyschnie będzie jakaś różnica, nakładałem ten specyfik pędzlem na całość modelu jak zwykłego wascha. Poniżej efekt (a raczej jego brak). Malowanie robiłem 2 godziny przed pstryknięciem fotek.

 

Zdjęcie 1

P1050881.JPG

 

Zdjęcie 2

P1050883.JPG

 

Zdjęcie 3

P1050885.JPG

 

Zdjęcie 4

P1050887.JPG

 

I co Wy na to?

 

[edit]Może ktoś wie czy taki wynalazek jak poniżej na zdjęciu można zmywać a raczej rozmywać White Spirit lub Terpentyną Balsamiczną? Mam nadzieję, że nie jest do tego potrzebny jakiś dedykowany specyfik producenta.

 

P1050888.JPG[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktowy wash skończony jutro pobawię się w zacieki moim nowym specyfikiem z AK oraz White Spirit, dzięki Bazylms i Spotter za szybkie podpowiedzi. Zastanawiam się nad zrobieniem jeszcze washa po całości ale boje się, że zepsuję biel (zimowe kamo).

 

 

Zdjęcie 1

P1050933.JPG

 

Zdjęcie 2

P1050935.JPG

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieki zrobione, na fotkach wygląda jak bym ostro przesadził ale w rzeczywistości w świetle dziennym nie ma takiego dużego kontrastu jak na zdjęciach.

 

Zdjęcie 1

P1050938.JPG

 

Zdjęcie 2

P1050939.JPG

 

Zdjęcie 3

P1050940.JPG

 

Teraz musze się wziąć za kółeczka, 32 szt. Może dodać jeszcze jakiś kolor tych zacieków? Na razie jest tylko ten specyfik AK i kolor rdzawy.

 

[edit]Nie mogłem się powstrzymać i dokupiłem odpowiednie gąski zimowe.

 

P1050944.JPG[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.