Skocz do zawartości

Bismarck 1:200


Bogdan59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam na imię Bogdan.

Rozpoczynam relację z budowy tego pancernika. Budował go będę od podstaw na podstawie wycinanki Halińskiego.

Poniżej kilka fotek z rozpoczętej budowy.

 

file.php?id=29372&mode=view

 

file.php?id=29374&t=1

 

file.php?id=29373&t=1

 

file.php?id=29381&t=1

 

file.php?id=29390&t=1

 

Pozdrawiam

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed pracą zdążyłem jeszcze wkleić te łuki. Łuki są ze sporym naddatkiem, który po wyschnięciu kleju, zostanie ścięty i doszlifowany.

file.php?id=29391&t=1

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj super temat.Dobrze że wybrałeś kartonowe wydanie Halińskiego. Często czytam forum Konradus i wiem że model jest świetnie opracowany. Polecam Ci przejrzeć relację z budowy tego pancernika właśnie z forum Konradus.

 

oto link http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=167694&t=167694&filtr=0&page=1

 

Kolega Art wiele wyciągnął z tego opracowania myślę że Tobie też się to uda...

 

z forum modelwarships.com polecam takie tematy..

 

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=16&t=123012

 

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=47&t=4696

 

a to ogólnie znane forum o Bismarcku.. http://www.kbismarck.com/

 

pozdrawiam i śledzę uważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega pocisnal z tematem. Arkusze poliestyrenu to chyba hurtowo kupiles od producenta ;). Tak na marginesie to sam mam ta wycinanke w poczekalni I nosilem sie z podobnym zamiarem. Nadbudowki to pikus ja jestem ciekaw jak ogarniesz temat z kadlubem bo jest dosc sporych rozmiarow I moza pojawic sie krzywizny.

Siedze w pierwszym zedzie z wielkim wiadrem popcorn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pływający czy statyczny ??

 

A to przypadkiem nie ten sam, co na Kodze?

 

Witaj super temat.Dobrze że wybrałeś kartonowe wydanie Halińskiego. Często czytam forum Konradus i wiem że model jest świetnie opracowany. Polecam Ci przejrzeć relację z budowy tego pancernika właśnie z forum Konradus.

 

Hehe, powiadasz, ze tak świetnie opracowany? to ja Tobie polecam to forum:

http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=523&t=45996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję wszystkim za słowa otuchy i linki do relacji z budowy tego modelu. Model jest trudny, potrzeba dużo cierpliwości żeby go skończyć i to mi będzie najbardziej potrzebne.

Model będzie statyczny i jest to ta sama relacja którą prowadzę na Kodze.

No to kolega pocisnal z tematem. Arkusze poliestyrenu to chyba hurtowo kupiles od producenta ;). Tak na marginesie to sam mam ta wycinanke w poczekalni I nosilem sie z podobnym zamiarem. Nadbudowki to pikus ja jestem ciekaw jak ogarniesz temat z kadlubem bo jest dosc sporych rozmiarow I moza pojawic sie krzywizny.

Siedze w pierwszym zedzie z wielkim wiadrem popcorn.

Tu bym się z kolegą nie zgodził. Kadłub statku, okrętu działa na wyobraźnię, ale to tylko niewielki, w sensie włożonej pracy, fragment modelu.

Nadbudówka stanowi problem, o ile chce się ją wykonać na odpowiednio wysokim poziomie. Kadłub budowany w stoczni, ze wstawionymi dodatkowo wzdłużnicami, wypełniony styrodurem, nie powinien sprawić kłopotów.

Pisząc stocznia, mam na myśli coś takiego

album_pic.php?pic_id=203

Jeżeli chodzi o mnie, to kupię gotowca (około 300 zł). Na poniższej fotce ów kadłub, w skali 1:200. Mniej bałaganu w domu i co najważniejsze dobry humor żony, który jest rzeczą bezcenną.

Bismarck%2061.jpg

Zrobiłem promienie na nadbudówce.

Prysnąłem ten fragment motipem, aby "wylazły" ewnentualne niedociągnięcia. I "wylazły" co widać na zdjęciu

file.php?id=29409&mode=view

Usuwam to tą szpachlą. Doskonale wnika we wszystkie szczelinki. Jedyna wada to długi czas schnięcia.

file.php?id=29410

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy prac przy modelu

Zwieńczenie komina.

Kominki będą wykonane z igieł lekarskich.

 

file.php?id=29542&t=1

 

Elementy nadbudówki rufowej

 

file.php?id=29652&t=1

 

Prace przy nadbudówce

Poszycie pokładu wykonane jest z forniru o szer. 1 mm

 

file.php?id=29674&t=1

 

file.php?id=29679&t=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalejesz Pokład rewelacja, oby tak dalej

Wow, ambitny plan Życzę powodzonka, otwieram czipsy i zasiadam w 1 rzędzie

To i ja się przysiadam... Będzie ciekawie. Powodzenia !!

Czipsika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.