Skocz do zawartości

F-14D "Tomcat" \\ Hasegawa \\ 1:48


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Owszem, krążą takie pogłoski. Jeśli będzie zrobiony w stylu F-16CJ to będzie hit (cenowy także). Chociaż jak widzę w Falconie ślady po wypychaczach we wnękach podwozia, niedostępne dla normalnych narzędzi i dłoni, to mi się conieco otwiera.

 

 

Zobaczymy jak będzie... Jedno jest pewne, że nie będzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Mariusz...

 

Namąciłeś z tym przesunięciem do przodu Wydawało się, że dwa razy się myknie skalpelem a tu dupa blada. Blachy się przesuwają osłona RIO się przesuwa i takie tam inne. Punkt "A" tam gdzie było, punkt "B" tam gdzie teraz jest O ile sądzisz, że jeszcze trzeba to dać do przodu to napisz. Mogę jeszcze to dopchnąć na dwa sposoby - albo przypiłuję przednią ściankę kabiny RIO, albo oszukam na linii podziału i starą się zaszpachluję a nową wytrasuję Zobacz na fotkę i napisz co myślisz...

 

 

P.S. Nomen omen widzę, że ten błąd występuję we wszystkich modelach 1:48.

 

AA024_zps061baf70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli ktoś wpadłby na pomysł pożenienia ze sobą, rzekomo lepszych skrzydeł od HB (piszę rzekomo, bo sam tego nie sprawdzałem, słyszałem jedynie o takich opiniach) z kadłubem Hase to we wstępnej przymiarce wygląda na to, że się da, choć zdecydowanie lepiej wygląda to w wariancie kiedy są rozłożone… Błąd zestawowy obecny chyba u wszystkich producentów, polegający na „dziurze” w miejscu „łączenia się” części ruchomej z kadłubem (zdjęcie 9) nie ginie (przez chwilę się łudziłem) i trzeba go korygować.

 

 

Fotka 9. Przykład błędu zestawowego w miejscu „łączenia się” płata i kadłuba.

 

Przechwytywanie_zps19ec21c4.jpg

 

Fotka 10. Skrzydła HB w kadłubie Hase.

 

AA025_zps0a5f50e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałem dziś ostatecznie rozstać się z górnymi listwami Eduarda, ale po tych wszystkich zmianach powiedziałem sobie, a co tam pozaginam (nie obrabiałem i nie przykładałem się zbytnio) i zobaczę, czy może nie pasują przypadkiem… No i okazuje się, że jakimś cudem pasują (tylko, że trzeba pamiętać, że wcześniej odciąłem same listwy od tylnej części). Gdyby nie te fatalne wyglądające wózki… Teraz są dwie możliwości… Pierwsza: blachy Dream Modelu też będą pasować i da się je tu „położyć”. Druga: trzeba będzie rzeźbić od podstaw listwy… No chyba że jeszcze sprawdzę tego stareńkiego Verlindena….

 

Pozdrawiam

 

Jeszcze dwa pytania, jedno stare, drugie nowe:

 

1. Czy ktoś z Szanownych Panów używał specyfików firmy True-Earth?

2. Jakie proporcje rozcieńczalnika (Leveling) do podkładu Gunze (tego na żywice) – 1 do 1; 1 do 2; jeszcze inny?

 

Cięty Eduard na ciętym Airesie w nie ciętej Hasegawie .

 

AA026_zpsb9a95f46.jpg

 

AA027_zps5fc8b30f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś zacząłem uzupełniać „boczki” kabin, drogą kanibalizacji żywic, plastiku i metalu, dorabiania i wszystkiego innego co przyjdzie mi do łba… Proces zapowiada się ciekawie, towarzyszy mu wiele słów na „k”, „ch”, „d” i innych podobnych. Kolejna relacja kiedy kanibalizację zakończę i przystąpię do dorabiania czego się da…. Przy okazji pytanie… Na dostępnych mi fotkach w obydwu kabinach walają się jakieś elementy z płótna czy brezentu… Niestety są one założone na boki. Ma ktoś może zdjęcie tego badziewia ale „wypiętego”?

 

Pozdrawiam

 

Początek pracy nad „boczkami”.

 

AA028_zpsc29e78d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podkładu gunze: ja daję 1 część podkładu plus 1,5 do dwóch leveling thinner i maluję na dość niskim ciśnieniu. Nie miałem dotychczas żadnych problemów z taką mieszanką

 

Dzięki! Już po "problemie"

 

Kolejna relacja kiedy kanibalizację zakończę i przystąpię do dorabiania czego się da…

 

 

Obiecanki, cacanki... Forum ma mocno destrukcyjny wpływ na modelarskie strony ludzkiej psychiki, bo każdą pierdółkę człowiek chce konsultować Wczoraj wieczorem giąłem sobie blaszki od Pana Eduarda, które zaproponował na boczne panele (to są chyba panele z bezpiecznikami?) całą masę małych i upierdliwych części. Wcześniej te same panele wyciąłem z boczków Airesa (nie zgadza się liczba „listw łączących” powinny być 4 są 3). Dziś przy okazji kładzenia podkładu na wannę kabiny psiknąłem też ten „Airesowy” panel. I mam bardzo mieszane uczucia, bo wydaje mi się, że te blaszki (A) wyglądają dużo gorzej niż żywica (B). Jakie jest Wasze zdanie?

 

Panel Aires versus Eduard.

 

AA029_zps6a99f566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp widzę w konkursach, bo onegdaj to był balon i powietrze na talon

 

 

Nie mam punktu odniesienia, bo na ostatnim konkursie modelarskim byłem pod koniec lat 80-tych we Wrocławiu ... Z pierwszego dnia pamiętam wszystko, ale z dwóch kolejnych to już nie za bardzo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakończyłem zabawę z czarnym kolorem na dużych płaszczyznach obydwu kabin... Teraz będzie trochę czarnych, żółtych, czerwonych i... niebieskich duperszwanców ... Jak mnie jutro żona na rower nie wyciągnie to może nawet uda się z jedną kabinę (a praktycznie wannę) skończyć. Po czarnym, pójdą szarości, później jakieś "zgaszacze", "rozjaśniacze", "przyciemniacze", "wybłyszczacze", etc, itd. i może coś z tego nawet będzie...

 

Pozdrawiam

 

P.S. 1. Pokazywanie tych poszczególnych etapów chyba ma jakiś sens, a przynajmniej tak mi się wydaje?

P.S. 2. Aires skopał lewą (od ręki pilota), tylną ściankę kabiny RIO. Powinny tam być przełączniki,których nie uwzględnił i zrobił ją "gołą" jedynie z bezpiecznikami.

 

Prace malarskie w kabinie RIO cd....

 

AA033_zps3028c676.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę z uwagą postępy Twoich prac. Bardzo mi się podoba Twoja rozwaga i pedantyzm w pokonywaniu kolejnych etapów budowy. Powodzenia. Podglądam dalej. Zainspirowany Twoimi pracami, musiałem trochę zrewidować swoje prace. Oby tak dalej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę z uwagą postępy Twoich prac. Bardzo mi się podoba Twoja rozwaga i pedantyzm w pokonywaniu kolejnych etapów budowy. Powodzenia. Podglądam dalej. Zainspirowany Twoimi pracami, musiałem trochę zrewidować swoje prace. Oby tak dalej. Powodzenia.

 

 

Dzięki wielkie, ale bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak, ze mam ochote pokrecic tymi pokretlami albo powciskac bezpieczniki

 

Ale pokrętła jeszcze nie były robione

 

Jakiego szarego uzyles?

 

Generalnie to C306, ale... Był kładziony bardzo cienką warstwą (grubiej punktowo) na jakiś ciemniejszy i później jeszcze przejechany preparatem do blaknięcia True Earth.... A co? Coś nie tak?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pokrętła jeszcze nie były robione

Ale ochota jest

 

Generalnie to C306, ale... Był kładziony bardzo cienką warstwą (grubiej punktowo) na jakiś ciemniejszy i później jeszcze przejechany preparatem do blaknięcia True Earth.... A co? Coś nie tak?

Oj tam, oj tam, od razu coś nie tak Po prostu byłem ciekaw, podoba mi się i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.