Skocz do zawartości

F-14D "Tomcat" \\ Hasegawa \\ 1:48


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uważaj tylko, bo zostawiona na dłużej lubi zostawiać klej, który jest kłopotliwy przy usunięciu. Upierdliwa sprawa.

 

To jest taśma dla lakierników. Pozwala się nakleić po dość ciasnym łuku, dzięki czemu da się od niej trasować linie podziału o mniej regularnym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj tylko, bo zostawiona na dłużej lubi zostawiać klej, który jest kłopotliwy przy usunięciu. Upierdliwa sprawa.

 

To jest taśma dla lakierników. Pozwala się nakleić po dość ciasnym łuku, dzięki czemu da się od niej trasować linie podziału o mniej regularnym przebiegu.

 

Marcin, ale o jakim czasie mówisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszyscy coś ostatnio tną i dopasowują to i ja powiedziałem sobie, że popatrzę na podwozie główne. Trochę pofrezowałem i wygląda na to, że źle nie powinno być ;o) Trochę kichy jest z tyłu ale myślę, że jakieś 2-4 godziny i powinno być dobrze. Przy okazji rozpakowałem podwozie z SAC i albo nie potrafię docenić, albo jestem ślepy ale wydaje mi się ono całkiem nie na miejscu ...

 

Pozdrawiam

 

Pasowanie podwozia i golenie z SAC.

 

WP_20141020_0051_zps2389208b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spasowanie "dołów" to pikuś. Gorzej jest jeżeli chodzi o mieszczenie się tego elementu w kadłubie. Praktycznie całą górę komory trzeba spiłować na zero. Górna połówka kadłuba zostaje też "papierowa". Na tę chwilę jak na fotkach (na sucho).

 

Pozdrawiam

 

Pasowanie podwozia cd...

 

WP_20141021_0051_zps1557d4fa.jpg

 

WP_20141021_0061_zps59ff015d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie papierowe elementy żywiczne polecam wklejać poxipolem, bogato zalewając. Tym bardziej, że plastik też już mocno cienki. Dorotka pewnie wie, ale tak dla tych co nie wiedzą ;) Wypełnia to przestrzeń między plastikiem, a żywicą, porządnie wzmacniając oba elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie papierowe elementy żywiczne polecam wklejać poxipolem, bogato zalewając. Tym bardziej, że plastik też już mocno cienki. Dorotka pewnie wie, ale tak dla tych co nie wiedzą ;) Wypełnia to przestrzeń między plastikiem, a żywicą, porządnie wzmacniając oba elementy.

 

 

To akurat "Dorotka" wie natomiast nie wie co z tym zrobić... Wychodzi na to, że zamontowanie podwozia Airesa uniemożliwia prawidłowe (czytaj: zestawowe) zamontowanie części G13 i G12 Nie wiem jeszcze co z tym faktem począć, bo dopiero parę niejasnych pomysłów chodzi mi po łbie Podpowiedzi mile widziane

 

Pozdrawiam

 

WP_20141021_0091_zpsd25ef43c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale chyba czeka Ciebie dalsze szlifowanie. Wewnętrzną część żywicy, tą sąsiadującą z kanałem musisz niestety podszlifować. A i kanał też trzeba trochę odchudzić i wtedy wejdzie.

IMG_3967.jpg

10659294_583539675090511_8788021850292177034_n.jpg

Przepraszam że wrzucam swoje fotki, ale to tak na potwierdzenie moich słów.

A widzę że adaptujesz też silniki? Będziesz coś z tyłu otwierał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grzegorz, ale tak jak u Ciebie na zdjęciu od dołu to ja już mam... Chodzi o to co się dzieje "na górze" (od drugiej strony). Zrobiłeś u siebie zdjęcie? A nie mówiłem, że powinien ten twój Tomcat być na Forum?

 

Co do silników zastanawiam się.... Te z HB są kurcze bardzo kuszące

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tutaj więcej zdjęć. Wiem że jest z tym dużo gimnastyki, i wielokrotnego pasowania. Ale można to zmontować nie wycinając nic z kanałów dolotowych powietrza. Myślę że jak spokojnie przeanalizujesz to dasz radę.

Po południu mogą sprawdzić, może gdzieś w aparacie zostało jakieś inne robocze zdjęcie. Nie wiem tylko czy przy Twoim tempie nie będzie to za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tutaj więcej zdjęć. Wiem że jest z tym dużo gimnastyki, i wielokrotnego pasowania. Ale można to zmontować nie wycinając nic z kanałów dolotowych powietrza. Myślę że jak spokojnie przeanalizujesz to dasz radę.

Po południu mogą sprawdzić, może gdzieś w aparacie zostało jakieś inne robocze zdjęcie. Nie wiem tylko czy przy Twoim tempie nie będzie to za późno.

 

Na razie się wstrzymaj ... Jak sam nie wykombinuję dziś niczego to wieczorem zapłaczę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja, jaj. Się narobiło.

Ja profilaktycznie najpierw podkleiłem żywicę w dolną część kadłuba a dopiero potem szlifowałem. Zawsze to jest jakieś usztywnienie.

Chyba że masz zaplanowaną inną kolejność montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja, jaj. Się narobiło.

Ja profilaktycznie najpierw podkleiłem żywicę w dolną część kadłuba a dopiero potem szlifowałem. Zawsze to jest jakieś usztywnienie.

Chyba że masz zaplanowaną inną kolejność montażu.

 

To był zupełnie idiotyczny ruch cążkami .... Na szybko ... Zobaczę zaraz, może da się skleić... Niewielka strata, bo kupiłem te wnęki okazyjnie za 20 zł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie żarło i się rozpędziłem ... Świat mnie natychmiast przyhamował :-|

 

Bez bólu nie ma nic czasem się coś przegnie w ferworze walki. Bardzo podoba mi się to co robisz w kierunku modelarstwa totalnego czyli na tyle na ile się potrafi i przesuwasz swoje granice i rozwijasz się technologicznie, manualnie, intelektualnie a w nagrodę chwile satysfakcji typu rozwiązałem problem, idę do przodu, jest tak jak chciałem jak zaplanowałem a nie jest bo tak wyszło i tyle.

 

Pozdrawiam

 

Focus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie żarło i się rozpędziłem ... Świat mnie natychmiast przyhamował :-|

 

Bez bólu nie ma nic czasem się coś przegnie w ferworze walki. Bardzo podoba mi się to co robisz w kierunku modelarstwa totalnego czyli na tyle na ile się potrafi i przesuwasz swoje granice i rozwijasz się technologicznie, manualnie, intelektualnie a w nagrodę chwile satysfakcji typu rozwiązałem problem, idę do przodu, jest tak jak chciałem jak zaplanowałem a nie jest bo tak wyszło i tyle.

 

Pozdrawiam

 

Focus

 

 

Nie przesadzajmy, od modelarstwa totalnego to jest tu paru Gości i ja się do nich z pewnością nie zaliczam... Ale dzięki za wsparcie!

 

Posklejałem, z tyłu wzmocniłem dając "podłużnice"... Chyba nie będę kupował nowej wnęki, ale daję pod Waszą ocenę...

 

DUPNIECIE_zps88412e69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śladu po pęknięciu nie widać.

A Ty masz tą wnękę już wklejoną w kadłub? Bo na jednym zdjęciu ta ścianka od strony goleni wystaje poza obrys kadłuba, a na drugim jest schowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.