Skocz do zawartości

F-14D "Tomcat" \\ Hasegawa \\ 1:48


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

 

Walcząc z jesienną depresją podciągnąłem sobie nastrój zakupami... Uważam, że daje mi to + 1 punkt do respectu. Ale z racji tego, że kupiłem na zapas dwa zielone kleje doliczam sobie + 5 punktów. Tu z kolei muszę zauważyć, że kupiłem dwa przez pomyłkę, więc odejmuję sobie - 1 punkt. Ponieważ nie zamieszczam tej informacji w dziale "Chwalmy się", tylko w skromnym warsztacie dodaje sobie + 5 punktów. Razem daje mi to + 10 punktów do respectu.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Po głębokim zastanowieniu (2 x kawa) odejmuję sobie - 5 punktów za to, że w ogóle o tym napisałem.

 

AA040_zpsa363b037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Co by wątek nie umarł... Prace trwają i obejmują: cieniowanie owiewki, wykończenia szoferki i stołków, wykończenie boczków kabiny, wykończanie pogłębionych stopni, wykończenie wzmocnienia drugiego stopnia, linie podziału, wycinanie kratek i paneli na lewym boku...

 

Pozdrawiam

 

 

Ecie pecie cd...

 

FOR002_zpsb6b18562.jpg

 

FOR001_zpsc7225022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda tak pocieniona owiewka,pewnie jest mocno krucha...co do reszty, dałbyś leprze fotki bo tu nie wiele widać.a zakupy fajnie.lubię podglądać z czego kto korzysta w warsztacie szczególnie gdy efekt prac jest mocno zadowalający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas cichutko podglądam.

Mam dwa pytania. Jak planujesz wykończyć przejście wiatrochron - kadłub. I drugie, Masz może zdjęcie z "profilu" Jak Tobie wyszło usytuowanie przedniego panelu, względem wiatrochronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania. Jak planujesz wykończyć przejście wiatrochron - kadłub. I drugie, Masz może zdjęcie z "profilu" Jak Tobie wyszło usytuowanie przedniego panelu, względem wiatrochronu.

 

 

 

Co do pierwszego pytania, to nie rozumiem gdzie spodziewasz się kłopotów. Po pocieniowaniu całego wiatrochronu muszę pogrubić jeszcze czołową "szybę", wyprofilować go żeby idealnie pasował do kadłuba, posklejać z blachami i przykleić, pewnie ClearFixem Humbrola.

 

Co do drugiego pytania to wcześniej są gdzieś w wątku (albo na PWM) zdjęcia i dyskusja temu zagadnieniu poświęcona. Rozumiem, że chodzi Ci o lekkie przesunięcie "do tyłu" panelu względem wiatrochronu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytając o przejście wiatrochron kadłub chodzi mi o to co widać na Twoich ostatnich zdjęciach. Z boku wiatrochronu utworzył się na kadłubie dosyć spory "parapet" . Chodzi mi o to czy zamierzasz bok kadłuba doszlifować, dopasować do wiatrochronu czy podczas wklejania lekko rozsunąć wiatrochron aby uzyskać prawidłową linię przejścia.

YMjb2zXahSfS6DQWwLkBgkW8clh0RZrwpNhapwWTmLY=w295-h207-p-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytając o przejście wiatrochron kadłub chodzi mi o to co widać na Twoich ostatnich zdjęciach. Z boku wiatrochronu utworzył się na kadłubie dosyć spory "parapet" . Chodzi mi o to czy zamierzasz bok kadłuba doszlifować, dopasować do wiatrochronu czy podczas wklejania lekko rozsunąć wiatrochron aby uzyskać prawidłową linię przejścia.

YMjb2zXahSfS6DQWwLkBgkW8clh0RZrwpNhapwWTmLY=w295-h207-p-no

 

Odpowiedź jest taka, że na tym etapie nie wiem... Muszę jeszcze doszlifować i spasować to z blachami. Ten "parapet", o którym piszesz jest efektem pozycjonowania wiatrochronu do zdjęcia na zasadzie dość swobodnego położenia bez żadnego mocowania. On oczywiście jest ale przy pocienieniu lewej strony kadłuba powinien zniknąć. I pamiętaj, że od strony pilota pójdzie na wiatrochron blacha, która przykryje to łączenie.

 

WP_20141003_0241_zps8202bd25.jpg

 

 

Czemu tak maltretujesz ten wiatrochron? Od frontu i tak idzie stosunkowo szeroka rama.

 

Tu nie chodzi o grubość wiatrochronu, bo to wynikać będzie z szerokości blachy tylko o grubość "szkła", jego przeźroczystość i brak refleksów. Zresztą mam wrażenie, że wiatrochron lubi bić maltretowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o grubość wiatrochronu, bo to wynikać będzie z szerokości blachy tylko o grubość "szkła", jego przeźroczystość i brak refleksów. Zresztą mam wrażenie, że wiatrochron lubi bić maltretowany

To może "prościej" byłoby zrobić (zostawić) samą ramę wiatrochronu a szklarnię wytłoczyć i wkleić?

 

Tak sobie podpuszczam, a co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o grubość wiatrochronu, bo to wynikać będzie z szerokości blachy tylko o grubość "szkła", jego przeźroczystość i brak refleksów. Zresztą mam wrażenie, że wiatrochron lubi bić maltretowany

To może "prościej" byłoby zrobić (zostawić) samą ramę wiatrochronu a szklarnię wytłoczyć i wkleić?

 

Tak sobie podpuszczam, a co

 

 

A ja już jednemu Koledze od Was powiedziałem, że na ten model daję sobie 1,5 roku a nie tak jak on sobie 15 lat Ani to moja skala, ani to mój temat, tylko wprawka przed czymś innym, gdzie szkło będzie szkłem Ale nawet nie wiesz jak "blisko jesteś" z tą swoją sugestią Na tę chwilę męczę wariant "A" i "B". Ale w zanadrzu jest jeszcze "C" i "D"

 

 

WP_20141003_0281_zps74e57581.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź za głosem PMW. To były monochromatyczne (zielone) monitory CRT, i w silnym świetle zielony luminofor mógł być bardzo słabo widoczny.

 

Jako ciekawostka mogąca potencjalnie wnieść lekkie zamieszanie - w F-14A dolny "monitor" miał połysk. Z tym, że nie był to monitor ale ekran do wyświetlania map z projektora CRT.

 

 

Może i w silnym oświetleniu był. Tylko, że mam wrażenie, iż uwzględniając kwestię skali to czarne będą też dobre... Ok poeksperymentuje trochę z zielonym i czarnym ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.