Skocz do zawartości

F-14D "Tomcat" \\ Hasegawa \\ 1:48


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:)

Zastanawiam się czy nad tym sposobem popracować, czy też go całkowicie zarzucić?

Ja zastanawiałem się nad sklejeniem tej kratki z kawałków plastikowej płytki pociętej na paski. Odstępy pomiędzy poszczególnymi żaluzjami zapewniałyby inne, grubsze kawałki płytek wklejone poza zasięgiem widoku przez ten otwór.

Ale to tylko takie teoretyczne rozważania póki co, praktycznie to Edek daje gotową kratkę w swoim zestawie blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że polistyrenowe płytki jak wcześniej sugerował Woit to niezły pomysł - możesz wtedy dać nawet bardzo cieńkie 0.13mm. Albo można spróbować zrobić takie coś z cienkiego drutu na ramce.

 

Pokombinuj

 

 

Skoro się nie podobało - mnie też - idziemy inną drogą Rozumiem, że mogę nie liczyć na odpuszczenie w kwestii właściwego ukierunkowania poprzecznych "prętów"

 

Pozdrawiam

 

DUPNIECIE3_zps8341a771.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie tych kratek to albo dobrze dobrana fototrawionka albo wspomniane już przez kolegów pręciki palstikowe. Z tym, że aby dobrze to wyglądało wskazane jest wykonać to z pewnym naddatkiem i dopiero taki podzespół wspasować w powierzchnię modelu. Sposób ten stosowałem przy wykonywaniu otworków wentylacyjnych działek w Su-20, masz ochotę to rzuć okiem i zdecyduj czy warto u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie tych kratek to albo dobrze dobrana fototrawionka albo wspomniane już przez kolegów pręciki palstikowe. Z tym, że aby dobrze to wyglądało wskazane jest wykonać to z pewnym naddatkiem i dopiero taki podzespół wspasować w powierzchnię modelu. Sposób ten stosowałem przy wykonywaniu otworków wentylacyjnych działek w Su-20, masz ochotę to rzuć okiem i zdecyduj czy warto u Ciebie.

 

 

Warto, warto... Właśnie tak robię... Myślałem, że naddatek widać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wątek rozrasta się niemiłosiernie a progress niewielki... :( Dorotka, rajcuje Cię to i dlatego to robisz? :( Stara a głupia... :( A czepia się Solo Rizumiem, że idziesz na ilość wejść i wpisów w wątku?

 

Spoko!

 

Uwzględnię twój wniosek skoro Cię to drażni... Kolejny wpis będzie po ostatecznym sklejeniu kadłuba i połączeniu z "przodem"...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wątek rozrasta się niemiłosiernie a progress niewielki... :( Dorotka, rajcuje Cię to i dlatego to robisz? :( Stara a głupia... :( A czepia się Solo Rizumiem, że idziesz na ilość wejść i wpisów w wątku?

 

Spoko!

 

Uwzględnię twój wniosek skoro Cię to drażni... Kolejny wpis będzie po ostatecznym sklejeniu kadłuba i połączeniu z "przodem"...

 

Pozdrawiam

 

Dorotka nie słuchaj tego bo to regres i sklejanie do szuflady to juz było w epoce przed powstaniem MODELWORK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz Dorotka dalej, im bogatsze informacje o procesie budowy tym lepsze. Forum na szczęście jest nie ograniczone jeśli chodzi o pojemność wątków:) Z przyjemnością obserwuję i się uczę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska dajcie spokój, są warsztaty expresowe, są wręcz akademickie. Niech każdy korzysta z tego co mu jest przydatne. Ja kocham warsztaty opisujące detale chociaż sam takiego nie umiem poprowadzić bo bym częściej siedział przy kompie niż przy warsztacie, a czasu na dłubanie mam jak na lekarstwo. Dorotka dajesz czadu i to jest piękne. A szybkie warsztaty tez są OK i jak ktoś tylko takie toleruje to niech tylko takie śledzi. Amen. Z każdego da się wyciągnąć wartość. No chyba że jest sie mega wyjadaczem to pewnie nuda wieje. Ale wtedy to trzeba swój warsztat pokazać i doradzić innym początkującym jak ja.

 

PS: coraz więcej agresji na forum widzę i to mnie boli. Chyba jakaś jesienna chandra nadeszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W wolne dni dałem sobie na totalny luz Przygotowałem sobie jedynie "platformę" pod różne pre, pre i post, post głupoty. Zważywszy na fakt, że od 20 lat nic takiego nie robiłem doszedłem do wniosku, że trzeba popatrzeć o co w tym w ogóle chodzi Po 2 godzinkach "platforma" była gotowa:

 

A-10001_zps34f1ba8e.jpg

 

A-10002_zps0c50014e.jpg

 

No i teraz mam na czym ćwiczyć i eksperymentować...

 

A-10003_zps06e86967.jpg

 

A-10004_zps7bbe9688.jpg

 

A-10005_zps3ab4d439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja jakoś tej soli nie czuję Dorotka. Trochę sztucznie to wygląda. Chyba lepiej jednak wychodzi jakbyś przeciągnął lakierem ten metalizer, potem barwa bazowa i robienie zadrapań. Myślę że można do tego wykorzystać jakąś starą szczoteczkę do zębów z twardszym włosiem. To jednak powinno dać bardziej naturalne obicia.

 

Tu jest coś co chciałbym kiedyś zrobić w kwestii przetarć powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja jakoś tej soli nie czuję Dorotka. Trochę sztucznie to wygląda. Chyba lepiej jednak wychodzi jakbyś przeciągnął lakierem ten metalizer, potem barwa bazowa i robienie zadrapań. Myślę że można do tego wykorzystać jakąś starą szczoteczkę do zębów z twardszym włosiem. To jednak powinno dać bardziej naturalne obicia.

 

Tu jest coś co chciałbym kiedyś zrobić w kwestii przetarć powierzchni.

 

 

No to w linku fajne jest ... Trzeba kupić lakier Tylko, że w sumie to nigdy aż tak "podrapanego" F-14 to nie widziałem Tutaj dość przypadkowo psikałem na srebrny podkład, tylko po to żeby zobaczyć mniej więcej o co chodzi. Nie chciałem tego pierwszy raz robić na F-14, gdzie ma być szarość na szarość ... Myślę, że wtedy efekt może być lepszy... Zobaczymy jutro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co innego. Zobaczyłem srebro i myślałem że chcesz to poćwiczyć. Na Tomcata to na pewno jakoś z szarościami będzie kombinatoryka. Ale i tak po tej soli jakieś za mocne te różnice wychodzą,tzn ostre krawędzie plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może to ci pomoże. Na tej samej stronie pooglądaj sobie galerię Skyhawk'a. Jest tam pokazana ciekawa technika preshadingu ale trochę inaczej zrobionego. Na czarnym podkładzie. Zdjęcie tutaj lub jeszcze tutaj

 

Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może to ci pomoże. Na tej samej stronie pooglądaj sobie galerię Skyhawk'a. Jest tam pokazana ciekawa technika preshadingu ale trochę inaczej zrobionego. Na czarnym podkładzie. Zdjęcie tutaj lub jeszcze tutaj

 

Co ty na to?

 

Wygląda świetnie Problem polega chyba na nadmiarze różnych technik ... Nie wiadomo na co się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.