Skocz do zawartości

Supacat Jackal - Operation Herrick 1:48


Piecu_KP

Rekomendowane odpowiedzi

AD PS

Sama składalność (trochę się obawiałem tego producenta) jest bardzo na plus. Wszystko pasuje bardzo ładnie, skleja się naprawdę przyjemnie. Prawie nie używałem szpachli przy tym egzemplarzu. Nie była to oznaka olewactwa i tumiwisizmu ale tego, że nie była ona po prostu potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makinen potwierdzam. Robiłem i tego dwuosiowego i trzyosiowego i Warriora. Nowe wyroby Airfixa nawet nie ma co porównywać ze starymi. Wszystko pasuje idealnie. Jedynie przy Warriorze można się pobawić z robieniem osłon od podstaw. Ja w swoim wymieniłem anteny, bo te oryginalne były za grube. Teraz na mnie czeka kolejny wyrób nowego Airfixa czyli Land Rover z figurkami i blaszkami w skali 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szakal jeszcze nie skończony. Brakuje mi obrotnicy dla KM-u i jeszcze kilku elementów. Strzeliłem w podkład na tym etapie, żeby móc spokojnie pomalować elementy w "przedziale pasażerskim". Dopiero na fotkach zobaczyłem jak bardzo spieprzyłem 2 fotele dla załogi. Przed malowaniem będą poprawione. Zapraszam do komentowania i uwag.

 

DSC00366.JPG

 

DSC00367.JPG

 

DSC00368.JPG

 

DSC00369.JPG

 

DSC00370.JPG

 

DSC00372.JPG

 

DSC00375.JPG

 

DSC00377.JPG

 

DSC00378.JPG

 

DSC00379.JPG

 

DSC00380.JPG

 

DSC00381.JPG

 

DSC00382.JPG

 

DSC00384.JPG

 

DSC00385.JPG

 

DSC00388.JPG

 

DSC00389.JPG

 

DSC00391.JPG

 

DSC00392.JPG

 

DSC00393.JPG

 

DSC00394.JPG

 

DSC00395.JPG

 

DSC00397.JPG

 

DSC00398.JPG

 

DSC00400.JPG

 

DSC00401.JPG

 

DSC00402.JPG

 

DSC00403.JPG

 

DSC00404.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kilka innych miejsc, gdzie mógłbyś jeszcze trochę popracować. Na przykład 1. zdjęcie, płyta boczna z małą kratką umieszczoną nad drugą, większą. Chodzi mi o górną krawędź tej kratki i prawy górny róg tej płyty, pod podstawą krótkiej anteny(?). Albo 15. zdjęcie - pozatykane oczka siatki. 17. zdjęcie - wajcha i osłona pod nią.

Dajesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i szkoda, że aż tyle tego było do wynalezienia... Z blaszkami to moja pierwsza styczność była i wyszło jak wyszło (swoją drogą ta górna krawędź na "burcie" na fotce nr 1, 2 i 3 była jakaś taka dziwnie cienka i ciężko było to chwycić z klejem. Nie wiem czy wada czy tak miało być. W oryginale tak nie było z tego co widziałem.)

Siatkę "odetkam" igłą.

"pod podstawą krótkiej anteny(?)" to jakiegoś rodzaju montaż obrotnicy z KM-em. Wiem, widziałem, zdjęcie wrzucone z premedytacją ale będzie szlifowane przed malowaniem. Było to jedno z nielicznych miejsc gdzie już miałem wizję pierwszego szakala szybującego w stronę zachodzącego słońca. Koniec końców udało mi się to jakoś skleić (spoina wyszła olbrzymia) ale da się to jakoś wyciągnąć.

 

Zastanawiam się czy robić preshading i inne zabiegi czy sobie je jednak odpuścić. Tak czy siak na czymś trenować trzeba. Więc może sięskuszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.