Skocz do zawartości

MiG-29 w 1:72 nadlatuje!!!!


Gość Andzin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kalkomanie Hobby Bossa/Trumpetera jakie miałem w ręku/używałem, mają następujące wady:

- są bardzo grube

- niezbyt dobrze reagują na płyny zmiękczające i po położeniu i lakierowaniu bardzo wyraźnie je widać

- są marnie wydrukowane jeśli chodzi o detale, wygląda to jakby ktoś machnął je na taniej drukarce laserowej.

 

Dla mnie te kalki nie nadają się do niczego i kupują/robiąc model jednej z tych firm zawsze zakładam że muszę do niego kupić jakieś kalkomanie do zastąpienia zestawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie Hobby Bossa/Trumpetera jakie miałem w ręku/używałem, mają następujące wady:

- są bardzo grube

- niezbyt dobrze reagują na płyny zmiękczające i po położeniu i lakierowaniu bardzo wyraźnie je widać

- są marnie wydrukowane jeśli chodzi o detale, wygląda to jakby ktoś machnął je na taniej drukarce laserowej.

 

Dla mnie te kalki nie nadają się do niczego i kupują/robiąc model jednej z tych firm zawsze zakładam że muszę do niego kupić jakieś kalkomanie do zastąpienia zestawowych.

 

Prawdą jest to co piszesz. Dodatkowo nie wszystkie kolory wyglądają jak powinny. Tak przynajmniej jest w moich kalkomaniach do C-47, którego właśnie składam. Zamiennik w tym wypadku raczej niezbędny, choć muszę przyznać, że klejąc kalkomanie (niewiele ich było, ale zawsze) do wietnamskiego T-34/85, nie miałem z nimi dużych problemów. Jedna z kalkomanii lekko się naderwała, ale bardziej z mojej winy. Nie było jednak tragedii.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie Hobby Bossa/Trumpetera jakie miałem w ręku/używałem, mają następujące wady:

- są bardzo grube

- niezbyt dobrze reagują na płyny zmiękczające i po położeniu i lakierowaniu bardzo wyraźnie je widać

- są marnie wydrukowane jeśli chodzi o detale, wygląda to jakby ktoś machnął je na taniej drukarce laserowej.

 

Dla mnie te kalki nie nadają się do niczego i kupują/robiąc model jednej z tych firm zawsze zakładam że muszę do niego kupić jakieś kalkomanie do zastąpienia zestawowych.

 

Prawdą jest to co piszesz. Dodatkowo nie wszystkie kolory wyglądają jak powinny. Tak przynajmniej jest w moich kalkomaniach do C-47, którego właśnie składam. Zamiennik w tym wypadku raczej niezbędny, choć muszę przyznać, że klejąc kalkomanie (niewiele ich było, ale zawsze) do wietnamskiego T-34/85, nie miałem z nimi dużych problemów. Jedna z kalkomanii lekko się naderwała, ale bardziej z mojej winy. Nie było jednak tragedii.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Ja kladlem ich kalki na Mig 15 - podobnie jak w opisie, ale na P-40 i Buffalo byly rewelacyjne i bez plynow fajnie siadaly w liniach podzialowych. Wiec pewnie jest to u nich ruletka na co trafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu o pierdołach, a tu na stronie Trampka foty wyprasek. Oczywiście dodatkowe chwyty powietrza otwarte na oścież. Uzbrojenie też tradycyjnie festyniarskie Ciekawe, czy Blachy parta da się łatwo ożenić z modelem, ewentualnie kiedy Eduard zainteresuje się tematem.

 

http://www.trumpeter-china.com/index.php?g=home&m=product&a=show&id=237

 

55c46a47e4947.jpg

 

55c46a49f1cad.jpg

 

55c46a4b44f57.jpg

 

55c46a5baf253.jpg

 

Mogli dać jeszcze mniejsze...

 

Widać też i plusy. Jest wodzidło w ramkach, zbiornik podkadłubowy. Stateczniki płytowe odlane oddzielnie i z poprawną osią obrotu, osobne płyty hamulca aerodynamicznego.

 

Ja tam już wiem, że go kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to , że wszystkie podstawowe bolączki, uchodzącego dotąd za najlepszy, modelu ITALERI, zostały naprawione, począwszy od za małych kół podwozia, fantazyjnych pokryw głównych komór podwozia, a skończywszy na kształtach całego spodu kadłuba, nie mówiąc już o detalach i "rzeżbie terenu", zostały w tym modelu rozwiązane. Pożyjemy, zobaczymy. Na 9.12 ze Zvezdy chyba nie ma co liczyć, Tak jak na Mi-24D.

http://ifotos.pl/z/wqexers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 9.12 ze Zvezdy chyba nie ma co liczyć, Tak jak na Mi-24D.

http://ifotos.pl/z/wqexers

 

 

Wygląda na to , że wszystkie podstawowe bolączki, uchodzącego dotąd za najlepszy, modelu ITALERI, zostały naprawione [...]

 

Ja za to widzę otwarte żaluzje (super poprawa względem Italerki), sztandarowe rakiety zmałpowane z 1:48 (R-60 fuj), dysze do wymiany, fotel nie udający niczego a koła (jeżeli to one) mają bieżnik z boku .

 

Za to podoba mi się nieco bardziej skomplikowany kształt kadłuba (nie ma uproszczeń jak w Italerce), nieco lepsze w widoku z góry oszklenie, jednoczęściowe wloty powietrza (ciekawe co mają w środku), lepsze szczegóły podwozia i golenie oraz obecność zbiornika 1500dm3. Widać że będą jajca z montażem i szpachlowaniem nosa. Ogólnie na plus, nieco poprawek i tak wejdzie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać na zapas - ważne, że jest i wygląda jak 29. Niech jeszcze zrobią wersję dwumiejscową z szachownicami to będzie pełnia szczęścia

 

A z tym przodem, to faktycznie ciekawostka - na zdjęciu wygląda to tak, jakby w ramce były dwa (nie dwie połówki, jak w Academy w 1/48).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem: "rzeżba terenu" i inne wady Italeri chyba zlikwidowane, a otwarte "skrzela" to żaden problem dla przeciętnego modelarza.

Oczywiście ostateczną ocenę uzyskamy po ukazaniu się modelu i porównaniu ze zdjęciami i dobrymi planami. Jak chodzi o nity, to należy pamiętać, że zdjęcia są mocno powiększone, a pod kamuflażem prawie będą niewidoczne. Oczywiście o ile modelarz nie zabawi się w zaczernianie nitów, zgodnie z modą, nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Oczywiście o ile modelarz nie zabawi się w zaczernianie nitów, zgodnie z modą, nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością.

 

Panie Wojciechu, veto.

 

Można oczywiście wyretuszować nity, zamki i linie podziałowe na czarno, co rzeczywiście z rzeczywistością nie ma wspólnego absolutnie nic, ale jak się podejdzie do tematu z odrobiną pomyślunku i zrobi retusz z głową to podkreślenie tych przysłowiowych nitów jest jak najbardziej wskazane, bo mniej lub bardziej, ale zawsze będą widoczne na żywym organizmie.

 

Dla przykładu.

Słowacki MiG-29A

Polski MiG-29A

Jugosłowiański MiG-29A

Niemiecki MiG-29A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Martoli jest już w zapowiedziach, cena 82zł.

http://www.martola.com.pl/pl306/produkty61831/mig_29a_fulcrum_izdeliye_9_12_

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Spitfire Mk Vb - Tamiya + dodatki 1/72

Spitfire Mk IXc - Airfix + dodatki 1/72

Fiat 621 - Ftf 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Już jest! Pierwsze wrażenie "on openning the box" bardzo dobre. Faktura kompletna i delikatna, nie tak jak na dotąd publikowanych zdjęciach (przynajmniej w moim odczuciu). Cena 82 d0 85 zł w zależności od sklepu. Materiałów jest tyle, że pełna analiza zajmie trochę czasu. Przy okazji jakie plany (skąd) w skali 1/72 uważacie za najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunkach ze ZLINKa, najbardziej kompleksowych, w najszerszym miejscu jest 13,5 mm i tak jest w modelu, na rysunkach z +4 Publication jest 12,5, ale te rysunki są generalnie słabsze merytorycznie np. brak przekrojów. Nie wiem czy gdzieś są plany Grzegorza Skowrońskiego - przypominam sobie tylko profile w Lotnictwie z Szachownicą.Co do kształtu otworu kabiny, to trzeba pomalować i nałożyć osłonę kabiny żeby coś powiedzieć sensownego, ale nawet jeśli są jakieś rozbieżności to niewielkie...no i z czym porównywać!? Ponawiam pytanie do wszystkich zainteresowanych tematem: jakie są najlepsze plany Fulcruma 9.12 w skali 1/72? Waszym zdaniem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O planach się nie wypowiem, ale jedna rzecz, która się w modelu Trumpka rzuca w oczy, to owalny przekrój kadłuba w miejscu łączenia nosa, powinien być okrągły, niby tego bardzo nie widać, ale co ich pchnęło w to szaleństwo? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zauważysz, to włazi ci w oczy, że te boki jakieś takie plaskate są ...

 

A poważnie, to nie bardzo widać, jak ktoś chce, to kupi sobie żywiczny nos zaprojektowany do Italieri i resztę doszpachluje, inny zamaskuje to optycznie malowaniem, a jeszcze inny, tak jak ja zostawi jak jest ...

Nie przykładając do planów stwierdzam, że model nie tylko wygląda jak MiG-29, ale zapowiada się na łatwo składalny i na pewno jest o niebo lepszy od jedynego realnego konkurenta w tej skali czyli Italieri.

 

Kupiłem trzy i nie żałuję, ale z dalszymi zakupami poczekam na Zwiezdę - wypuszczą co prawda 9.13, ale w sieci można znaleźć jakieś sygnały, jakoby 9.12 z tych wyprasek też był możliwy ... Nie bardzo widzę doklejanie grzbietu, ale pożywiom, uwidim ...

 

Edytka:

A do kompletu z MiG-29 można nabyć to:

http://www.martola.com.pl/pl2681/produkty62392/modern_polish_air_force_camouflage_set_3x22ml_

 

Druga Edytka:

Właśnie dumałem nad nosem i wydumałem - wystarczy wsadzić do środka rozpórkę i kadłub w miejscu doklejenia nosa się wyokrągla - na razie sprawdzone na sucho, ale chyba zadziała

A z nosem to jeszcze nie wiem - też rozpórkę, albo trochę szlifowania i szpachlowania ... muszę też znaleźć swój żywiczny nos Airesa do Italieri - może będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.