Skocz do zawartości

EC 135 LPR 1:32 Revell


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim nowym warsztacie.

Postanowiłem trochę odpocząć od rur.

Od pewnego czasu moja żona namawiała mnie na jakiś kolorowy samolocik, to niestety ale nie wypadało odmówić.

Wybór padł na nasz sanitarny śmigłowiec EC 135 z zestawu Revella.

Mam ambitny plan aby zrobić to maksymalnie pootwierane. Wprawdzie jestem jeszcze w trakcie gromadzenia dokumentacji, ale mam nadzieję że stopniowo będę ją kompletował.

Wprawdzie jest już świetna relacja z budowy tego modelu prowadzona przez Grzegorza Mitrandir ale jago maleństwo jest w skali 1:72

Mam nadzieję że się nie pogubicie.

Przepraszam ale tak szybko wystartowałem że nie zrobiłem in-boxa.

Zestaw wyjściowy jest taki.

IMG_4899.jpg

Jak pisałem , mam zamiar zrobić wszystko pootwierane , prace rozpocząłem od powycinania drzwi i luków które mają być otwarte.

IMG_4885.jpg

IMG_4892.jpg

Dodatkowo w przednich drzwiach trzeba wyciąć dodatkowe okienka.

IMG_4901.jpg

Mam nadzieję że podpatrując Grzegorza i przy wszej pomocy uda się coś z tego złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jutro przesyłka do ciebie wychodzi

bacznie obserwuję

 

...na dzień dobry, nie te proporcję szybki w drzwiach, za krótka :P

W stosunku do swojej szerokości ( też musiałem robić ) tzn długość

dobra, ale chyba ciut za bardzo z szerokością poszalałeś

 

Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace skupiają się nad przygotowaniem wnętrza. We wnękach bocznych okien trzeba trochę popracować.

Po prawej stronie potrzebne było zrobienie częściowego zaślepienia wnęki. Zrobiłem to z wytłoczonej cienkiej blaszki.

IMG_4905.jpg

IMG_4906.jpg

Po lewej stronie we wnęce będzie montowana ramka do założenia urządzenia Braun Space i była potrzeba minimalnego pogrubienia ścianki. Zrobiłem to z płytki polistyrenu.

IMG_4910.jpg

Oczywiście wnęki będą jeszcze dopracowane po sklejeniu środka z bokami kadłuba.

Ruszyłem z wykonaniem wyposażenia i uzbrojenia wnętrza w sprzęt medyczny. Na pierwszy ogień poszła szafka medyczna.

IMG_4912.jpg

A tutaj już przymiarka z butlami i osłoną zaworów.

IMG_4914.jpg

Zrobiłem konstrukcję bagażnika.

IMG_4916.jpg

IMG_4917.jpg

Brakuje tu jeszcze uchwytów do zamocowania łoża pod deskę ortopedyczną.

Przygotowałem też i samo łoże.

IMG_4918.jpg

IMG_4919.jpg

Skleiłem też dla sprawdzenia tablicę przyrządów.

IMG_4924.jpg

Skleiłem i po szpachlowałem belkę ogonową. Na razie sobie schnie.

IMG_4920.jpg

A tak w ogóle to mam na razie kupkę złomu na stoliku.

IMG_4926.jpg

Oczywiście w większości elementów brakuje drobnych części które będą przybywały w miarę postępu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sie robi Panie Kierowniku.

Chociaż pozwolę sobie trochę się sprzeciwić. Ta żaluzja to coś takiego jak Rollap, czyli wątpliwe że tam są szczebelki. Raczej jest to tkanina. Chyba że masz inne zdanie poparte zbliżeniem. Na fotkach to jest raczej gładkie. Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę twój protest, zerknąłem w dokumentację którą Ci podesłałem

 

Sugerując się tym, że to ma zabezpieczać leki, spodziewałem się segmentowej wzmocnionej konstrukcji.

Lecz na jednym ze zdjęć, znalazłem zbliżenie tego elementu, i jestem zmuszony Ci przyznać rację

 

Jest to jakiś gładki, ale twardy i elastyczny materiał który wygląda w zbliżeniu jak

cienka biała plexa lub poliwęglan, ale nie ma powierzchni segmentowej :(

 

Moja mea culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu siedzę w środku w przedziale medycznym.

Prace trwają po lewej stronie. Przygotowałem nową płytę podłogową do której są mocowane wszystkie urządzenia. Podłoga składa się z trzech warstw, tak aby w miarę wiernie odtworzyć jej specyficzną konstrukcję.

IMG_4944.jpg

Potem przyszedł czas na płytę która stanowi łoże pod deskę z noszami. Tutaj również w rowkach są prowadnice, dlatego konstrukcja jest sklejona z trzech warstw.

IMG_4941.jpg

Na tym łożu w rowkach przesuwa się deska podtrzymująca nosze. nie mogło być inaczej , deska również ujrzała światło dzienne.

IMG_4935.jpg

IMG_4938.jpg

Trochę pracy było z zaplanowaniem i wykonaniem ramy noszy. Nie jest to w stu procentach oryginał ale trochę chyba przypominają oryginał.

IMG_4928.jpg

IMG_4930.jpg

IMG_4931.jpg

IMG_4934.jpg

Ta wykładzina noszy jest tylko na sucho położona tak że nie patrzcie że leży krzywo. To będzie przyklejone dopiero jak będzie pomalowane.

I na koniec spojrzenie na poskładane na sucho wszystkie elementy.

IMG_4946.jpg

IMG_4947.jpg

IMG_4949.jpg

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich oglądających i oceniających. Dziękuję za opinie , skoro nie ma uwag krytycznych to wnioskuję że poważniejszych błędów nie ma. Kontynuujemy zatem dalszy ciąg relacji.

Co się zmieniło ? co przybyło. Dorobiłem uchwyt do urządzenia Braun Space

IMG_4952.jpg

IMG_4958.jpg

Do tego dorobiłem wykorzystując częściowo element zestawu, samo urządzenie i zrobiłem przymiarkę do uchwytu.

IMG_4963.jpg

Dalej dorobiłem uchwyt do urządzenia Lifpak 15.

IMG_4964.jpg

Od podstaw wykonałem samo urządzenie Lifpak 15 i przymierzyłem do uchwytu.

IMG_4968.jpg

Również od podstaw zrobiłem urządzenie Accuvac

IMG_4974.jpg

Zrobiłem też takie drobiazgi jak skrzynka na dokumenty

IMG_4983.jpg

A dalej to postanowiłem zacząć malować te elementy które miałem już wcześniej przygotowane. To tak dla urozmaicenia i sprawdzenia czy kolory które mam zamiar zastosować są dobre.

IMG_4976.jpg

IMG_4977.jpg

IMG_4978.jpg

IMG_4982.jpg

IMG_4987.jpg

IMG_4990.jpg

IMG_4995.jpg

Zacząłem przygotowywać fotele, z których usunąłem pasy które były tam w oryginale i zacząłem je malować.

IMG_5002.jpg

Zrobiłem też cały panel z przyrządami

IMG_4996.jpg

Może komuś nie pasuje taki sposób prowadzenia warsztatu, gdzie raczej pokazuję już efekty poszczególnych etapów. Wybaczcie ale nie potrafię pracować tak że pokazuję po kolei każdy sklejony, czy przyklejony element. Za dużo czasu bym tracił na robienie zdjęć. Ale jak ktoś będzie miał szczegółowe pytania to chętnie odpowiem.

Jeśli używam złych nazw urządzeń medycznych to proszę poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.