Skocz do zawartości

EC 135 LPR 1:32 Revell


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mikołaju masz rację, na fotce widać że są trochę nierówne, ale na żywo prawie tego nie widać. Ale w miarę możliwości trochę to poprawiłem.

A teraz ciąg dalszy. Ruszyły prace przy przekładni głównej. Tyle udało mi się dzisiaj wystrugać.

IMG_5037.jpg

IMG_5038.jpg

IMG_5039.jpg

Jeszcze dojdzie mocowanie wirnika, i parę innych rzeczy których już nie chciało mi się dzisiaj grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle nie dość że nie mam czasu na swojego Eceka,

to jeszcze teraz już zupełnie się odechciało go robić

 

 

Ty mi tu wrogiej propagandy nie siej , bo ja swojego MI-2 nigdy nie skończę - a zacząłem go robić po obejrzeniu twojego warsztatu - wiec do roboty, bo będziesz mnie miał na sumieniu i wrócę do 'brudzenia gąsienicowo - kołowych konserw'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po przerwie świątecznej czas wrócić do pracy.

Tak dla przypomnienia tematu mała relacja na dowód że temat nie zaginą.

Pomalowałem silniki i zaczynam je okablowywać.

IMG_5082.jpg

Trwają prace nad wnętrzem kadłuba. Ale tam jest w tej chwili jeszcze spora "gimelka", tak że jak będę zadowolony z efektów to dopiero pokażę.

Ale pociągnąłem trochę belkę ogonową. Przyjąłem trochę inną technikę montażu belki jak to podaje instrukcja. Aby łatwiej było wykończyć miejsce sklejenia, które w zestawie nie za bardzo do siebie pasuje, postanowiłem że najpierw skleję dwie połówki belki, obrobię miejsce łączenia a dopiero potem wkleję element podtrzymujący przekładnię wirnika. Od podstaw musiałem dorobić samą przekładnię bo ta zestawowa jest inna jak w naszych LPRach.

IMG_5084.jpg

IMG_5085.jpg

Pod belką dorobiłem skrzyneczkę na anteny i skleiłem stateczniki.

IMG_5086.jpg

A na dzisiaj mam jeszcze sklejone płozy z dorobionymi charakterystycznymi dla naszych śmigłowców "czubkami".

IMG_5083.jpg

Do tematu powracam z nowymi siłami . Myślę że możecie być przygotowani na częstsze aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie

Zmień tylko płetwy na płozach. Na śmigłowcach LPRu są montowane zupełnie inne.

Dzięki za uwagę. Masz rację. Jak ja tego ne zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę udało się posunąć do przodu prace.

Poprawiłem okienka w bocznych drzwiach, i dorobiłem zawiasy. A w drzwiach tylnych dołożyłem wzmocnienia na krawędzi.

IMG_5104.jpg

Przyszedł czas na początek malowania. Całość pomalowałem białym podkładem.

IMG_5095.jpg

Przed rozpoczęciem malowania poprawiłem podłogę w kabinie. W środkowej części pod fotelami i pod nogami jest taki charakterystyczny "ryfel".

Zrobiłem go naklejając na podłogę delikatną siateczkę.

IMG_5108.jpg

Na górze kadłuba jest taki charakterystyczny klin. Może ktoś wie jaką roję on spełnia. Ten element musiałem dorobić od podstaw.

IMG_5114.jpg

Przygotowane i pomalowane są już elementy drzwi.

IMG_5118.jpg

Cały model jest malowany zestawem farb dedykowanych do tego modelu z firmy BilModel. Malowanie na gotowo zacząłem od pomalowania całości kolorem żółtym. Potem po mozolnym maskowaniu przyszły kolejne kolory. Szczegóły trzeba jeszcze dopracować ale jest już jakaś baza do dalszej pracy.

IMG_5117.jpg

IMG_5123.jpg

IMG_5110.jpg

IMG_5111.jpg

Model do zdjęć jest poskładany na sucho tak że nie zwracajcie uwagi na jakieś szparki i nierówności.

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, ten klin to przecinak do kabli jakby jakieś na drodze stanęły.

"Klin' jest elementem, po którym lina ześlizguje się w kierunku noża. Nie posiada właściwości tnących, jest czymś w rodzaju zderzaka, prowadnicy. Sam nóż jest u podstawy całości elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, ten klin to przecinak do kabli jakby jakieś na drodze stanęły.

"Klin' jest elementem, po którym lina ześlizguje się w kierunku noża. Nie posiada właściwości tnących, jest czymś w rodzaju zderzaka, prowadnicy. Sam nóż jest u podstawy całości elementu.

No niemożliwe, w życiu bym na to nie wpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci robota idzie

 

Mam tylko nie odparte wrażenie, żeś się Grzegorzu z tymi płozami pospieszył,

mam na myśli ich usunięcie...

 

IMG_11.jpg

Skoro nie mają, to co to jest???

 

...w sezonie zimowym owszem, latają z dodatkowymi (jak ten z Warszawy)

z7647780Q,Eurocopter-EC-135.jpg

 

czy choćby taki

ec135_lpr_mdtrc.jpg

Ale jest na to specjalne rozporządzenie LPR-u kiedy i w jakich warunkach mają

być zakładane dodatkowe (duże) "narty"

 

 

... właśnie dla tego mam takie wrażenie ale może się mylę.

 

(Nie wiem czy przypadkiem w dokumentacji którą masz, nie jest to opisane i pokazane.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest na to specjalne rozporządzenie LPR-u kiedy i w jakich warunkach mają

być zakładane dodatkowe (duże) "narty"

 

 

... właśnie dla tego mam takie wrażenie ale może się mylę.

 

(Nie wiem czy przypadkiem w dokumentacji którą masz, nie jest to opisane i pokazane.)

 

 

Duże są na śnieg, używa się zimą. Małe, tzw. "settling protectors", zapobiegają zapadaniu się w grząskim podłożu (w okolicy tylnej części płóz znajduje się środek ciężkości śmigłowca). Zakłada się je zamiennie, albo albo. Duże narty nie są dodatkiem. Żeby je zamontować należy zdjąć "settling protectors". W LPR nie lata się bez, z "gołymi" płozami, poza przypadkami, kiedy nastąpi jakieś uszkodzenie i trzeba na chwilę zdemontować.

Określenie "inne" miało znaczenie, że "innego kształtu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie dwa dni i trochę się nazbierało. po kolei.

Maskowanie robię taśmami Tamiya.

Grzegorzu, płetwy są w tej chwili zdjęte, ale to nie znaczy że z nich zrezygnowałem. Po uwadze jednego z kolegów że te które były są nieprawidłowe, usunąłem je. Nowych jeszcze nie zdążyłem dorobić.

Zresztą po analizie zdjęć same płozy muszę jeszcze poprawić. Dopatrzyłem się że te stopnie które są nad płozami są na różnych wysokościach. Ja zgodnie z tym co proponuje producent zrobiłem to symetrycznie, i jest to do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam siem ale siem wypowiem, ładny

Teraz na serio, jak się maluje tymi Bilami? Porównasz je do jakiś innych farb, czym rozcieńczasz?

Ja jak będę swojego malował to żółtym chyba na końcu, bo ten czerwony i szary chyba sobie z masek wytne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farb nie rozcieńczałem wcale. Dobrze wymieszałem i do aero. Malowałem dyszą 0.2 i nie było żadnych problemów. Raczej nie polecam takiej kolejności malowania jak Ty zakładasz. Ta żółta farba słabo kryje. Dlatego ja najpierw wszystko malowałem białym podkładem. Bez malowania podkładem, miejsca łączenia elementów, gdzie jedne są wykonane z żółtego plastiku i te zrobione z szarego, są raczej nie możliwe do równego pomalowania żółtą farbą, chyba że bardzo grubą warstwą. Żółtą farbą raczej nie będziesz w stanie zamalować czerwonej i grafitowej. Trudno mi porównywać farby BilModel do innych, bo ja raczej siedzę w farbach Gunze i Tamiya w akrylach. A te farby to trochę inna bajka, ale maluje się nimi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

Hamulec na pewno będzie. Chociaż nawet przy podniesionych maskach raczej nie będzie go widać.

Poprawiłem trochę wloty powietrza. Zrobiłem je z siateczki mosiężnej, i wygląda teraz trochę lepiej.

IMG_5304.jpg

Zaczynam działać przy komorach silników. Zrobiłem przegrody i wstępnie ustawiłem przekładnię główną.

IMG_5300.jpg

Do właściwego ustawienia przekładni postanowiłem zrobić wirnik tak aby było łatwiej to zrobić Tak więc trochę wcześnie ale wirnik jest gotowy. Końcówkę która wchodzi w przekładnię uzbroiłem w rurkę tak aby była łatwość demontażu.

IMG_5305.jpg

IMG_5307.jpg

I można było przymierzyć wirnik do modelu.

IMG_5312.jpg

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.