Skocz do zawartości

F-16CJ \\ 1:48 \\ Tamiya+Edek \\ rozrywkowo


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie, też sobie rozdłubałem te hamulce. Do Hasegawy też pasują. Patrząc z profilu ramiona hamulców są podparte takimi żywicznymi poprzeczkami, których w rzeczywistości być nie powinno. Nie są też rozwiercone otwory w tych ramionach. Będziesz to poprawiał? Przymierzam się do tego, ale boję się, że będzie to wszystko wtedy zbyt kruche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi bardziej o techniki malowania

 

 

Ja tam się na technikach malowania nie znam Wiem co chce osiągnąć (mniej więcej to co poniżej gwoli przypomnienia) i mam wrażenie, że idzie to "na modelu" w dobrą stronę. Co z tego wyjdzie ostatecznie nie mam pojęcia Tę górę będę psikał teraz mieszaniną srebra i szarego. Zobaczymy jaki to da efekt... Później będę kombinował dalej...

 

Pozdrawiam

 

Przebarwienia004_zps80dff187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę górę będę psikał teraz mieszaniną srebra i szarego. Zobaczymy jaki to da efekt... Później będę kombinował dalej...

 

Matowy szary wytłumi efekt metalizera.

 

A ja bym takie o cuda wianki jak na zdjęciu powyżej na kilka razy różnymi szarymi malował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę górę będę psikał teraz mieszaniną srebra i szarego. Zobaczymy jaki to da efekt... Później będę kombinował dalej...

 

Matowy szary wytłumi efekt metalizera.

 

A ja bym takie o cuda wianki jak na zdjęciu powyżej na kilka razy różnymi szarymi malował.

 

 

Ja nie stosuje matu, tylko półmat i mam jeszcze coś w zanadrzu Nie można tego pomalować samymi szarościami. bo tam jest w oryginale przebijające drobinkami połyskliwe srebro, czasami wytarte jakby do samego srebra...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: swoją drogą uwielbiam, jak ktoś "tworzy" rdzę na duralu f*ck logic

 

 

Ja nie wiem, czy to jest rdza (dla mnie ten pokazany efekt jest mocno przesadzony) ale jest faktem, że na fotkach tych "srebrnych F-16" widać nieco brązów... Miejscami nawet dość sporo... Może to zwykły syf i bród jest? Może jakieś przebarwienia? Nie mam pojęcia i generalnie nie zamierzam się z tego doktoryzować ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kad1420ub011_zps28e25729.jpg

Mam pytanie, bo jak wczesniej zauwazylem usunales pewne czesci z komory chcac je zastapic Edkowymi. Czy zamierzasz takze klasc te wszystkie przewody ktore sa w tym zestawie? Bo jak tak to po zamknieciu komory podwozia mozesz miec problem z ich tam wsadzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzasz takze klasc te wszystkie przewody ktore sa w tym zestawie? Bo jak tak to po zamknieciu komory podwozia mozesz miec problem z ich tam wsadzeniem...

 

 

Co do "przewodów" to nie chcem ale muszem, bo miało być - w założeniu - z pudełek. Straszne one są (płaskie) ale będą. Nigdy nie miałem się za bystrzachę, nie mniej jednak kapnąłem się - po wnikliwej lekturze instrukcji - że aby je położyć trzeba komorę lepić etapami. To co na zdjęciu nie jest "zamknięte". To tylko pasowanie żeby zobaczyć, czy nie ma tego, co jest, czyli szpary.

 

Dzięki za czujność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlotem problem, z wnękami problem... Coś słabo spasowana ta Tamka ;)

 

 

Marudzisz, przecież to nie są klocki Lego. W kolejce czeka Kinetic to zobaczymy jak tam jest. Generalnie to ten model lepi mi się sympatycznie bez jakiś większych problemów. Trochę jest w głupich miejscach rzeczy do szpachlowania i podklejania, ale nic przerażającego. Nie wypowiem się o wymiarach i zgodności z oryginałem, bo nie znam tematu ale wrażenia jak na rozrywkowe klejenie pozytywne...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory zestaw Kinetica bedziesz robil? Ale odrazu Ci powiem ze Tamka w porownaniu z Kineticem to pikus (pan pikus :-)) Ja wlasnie koncze polaka wersje D z Kinetica i powoli zabieram sie za Tamke z ktorej tez bede robil Jaszczebia wersje C z kilkoma przeszczepami z Kinetica zeby wyszedl polski F-16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory zestaw Kinetica bedziesz robil? Ale odrazu Ci powiem ze Tamka w porownaniu z Kineticem to pikus (pan pikus :-)) Ja wlasnie koncze polaka wersje D z Kinetica i powoli zabieram sie za Tamke z ktorej tez bede robil Jaszczebia wersje C z kilkoma przeszczepami z Kinetica zeby wyszedl polski F-16

 

 

Przymierzam się do "Baraka" (ten przepak Italareiki mi się po magazynie wala). Polaka na razie nie ruszam. Później Japończyk i może ten nasz... Ale to plan... A ostatnio Tucan z HB wpadł mi w oko Tak brzydki, że aż piękny... Co będzie zobaczymy... Jedno jest pewne - wersja klejenia też będzie na luzie, jak i w przypadku tego żenującego warsztatu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat nie jest wcale zenujacy, sam go uwaznie obserwuje zeby zaczerpnac jakis pomyslow do swojej Tamki. Ale tak jak pisalem Tamka w porownaniu z Kineticem jest super spasowana i nie ma az tyle sladow po wypychaczach co Kinetic... Podzial czesci jest tozsamy z Tamka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.