Skocz do zawartości

F-16CJ \\ 1:48 \\ Tamiya+Edek \\ rozrywkowo


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kup zwykły Distal, oderwij (w miarę możliwości) blaszki, przeszlifuj papierkiem ( np. 600). Po rozrobieniu kleju nanieś małe kropeczki na klejony element, odczekaj ok pół godziny aż nieco zwiąże i doklej blaszkę. Zanim całkowicie zwiąże ( ok 2h ) sprawdź jeszcze co jakiś czas czy element nie odstaje i ewentualnie ponownie dociśnij. Distal to moje remedium na trudne przypadki, mocno trzyma fototrawionki, a w "pancerce" fajnie się z niego robi imitacje spawów itp. W odróżnieniu od CA spoina nie pęka pod wpływem naprężeń Jedyna niedogodność dla niecierpliwych to rozwleczony w czasie proces klejenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykły Distal, oderwij (w miarę możliwości) blaszki, przeszlifuj papierkiem ( np. 600). Po rozrobieniu kleju nanieś małe kropeczki na klejony element, odczekaj ok pół godziny aż nieco zwiąże i doklej blaszkę. Zanim całkowicie zwiąże ( ok 2h ) sprawdź jeszcze co jakiś czas czy element nie odstaje i ewentualnie ponownie dociśnij. Distal to moje remedium na trudne przypadki, mocno trzyma fototrawionki, a w "pancerce" fajnie się z niego robi imitacje spawów itp. W odróżnieniu od CA spoina nie pęka pod wpływem naprężeń Jedyna niedogodność dla niecierpliwych to rozwleczony w czasie proces klejenia. Pozdrawiam

 

Dzięki! Już jest po sprawie Poszło na dwuskładnikowy właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ramach chwilowej miłości do F-16 zakupiłem "se" na Mikołaja ten złom Będzie kolejny do golenia. Upraszam niniejszym o wyrażenie opinii co do jego rozrywkowo-żenującej budowy dokupić (blacha/żywica - byle nie za ambitnie, bom leniwy i nie "kce" mi się).

 

 

Przechwytywanie_zps08419b30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo! Panie...koszernego obejrzę z przyjemnością. Mam nadzieję, ze podniesiesz "gewałt" w temacie izraelity

 

 

Cudów się nie spodziewaj. Postanowiłem w serii F-16 utrzymywać obecny, rozrywkowo-żenujący poziom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowało mnie zestawienie "rozrywkowo" z "żenujący" Co jest żenującego w wykonaniu modelu z pudła z gotowymi żywicznymi czy blaszanymi dodatkami i efektownym pomalowaniu tego na koniec?

 

No chyba,że planujesz na koniec pomalować toto w różowo-zielone ciapki i od czapy ponakładać kalkomanie, bo taką masz wizję, to wtedy OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo! Panie...koszernego obejrzę z przyjemnością. Mam nadzieję, ze podniesiesz "gewałt" w temacie izraelity

 

 

Cudów się nie spodziewaj. Postanowiłem w serii F-16 utrzymywać obecny, rozrywkowo-żenujący poziom

 

Uwielbiam partactwo z elementami żenady i bezczelne zadufanie we własnej nieomylności i niekłamanym kunszcie . Wierzę w Twój "beznadziejny" poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowało mnie zestawienie "rozrywkowo" z "żenujący" Co jest żenującego w wykonaniu modelu z pudła z gotowymi żywicznymi czy blaszanymi dodatkami i efektownym pomalowaniu tego na koniec?

 

No chyba,że planujesz na koniec pomalować toto w różowo-zielone ciapki i od czapy ponakładać kalkomanie, bo taką masz wizję, to wtedy OK.

 

Mikele!

 

Jutro Mikołajki a Ty takie fundamentalne pytania zadajesz Modele mają błędy, blaszki mają błędy! Sklejanie tego badziewia bez poprawiania to zaprzeczenie istoty modelarstwa Ale zabawa jest przy tym przednia trzeba przyznać

 

Wierzę w Twój "beznadziejny" poziom

 

Wiara dobra rzecz Na tę chwilę to nie wiem co do tego dziada dokupić i czy te Airesowo Eduardowskie ecie pecie do "A" pasuje do Izraelity. Musiałbym poczytać a nie lubię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiara dobra rzecz Na tę chwilę to nie wiem co do tego dziada dokupić i czy te Airesowo Eduardowskie ecie pecie do "A" pasuje do Izraelity. Musiałbym poczytać a nie lubię

 

Dobre pytanie.Też się zastanawiam jak jest z japońską 16 w 72.Może z okazji Mikołaja ktoś napisze jakiś poradnik pt Gdzie można sobie ariesa i edka zaaplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiara dobra rzecz Na tę chwilę to nie wiem co do tego dziada dokupić i czy te Airesowo Eduardowskie ecie pecie do "A" pasuje do Izraelity. Musiałbym poczytać a nie lubię

 

Dobre pytanie.Też się zastanawiam jak jest z japońską 16 w 72.Może z okazji Mikołaja ktoś napisze jakiś poradnik pt Gdzie można sobie ariesa i edka zaaplikować.

 

 

Na zdrowy rozum to wnęki podwozia, exterior i dysza od A powinny (chyba) pasować... Z kabiną nie mam zielonego pojęcia ... Trzeba będzie zobaczyć jak ta kabina wygląda w Hase i chyba tym się kierować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na zdrowy rozum to wnęki podwozia, exterior i dysza od A powinny (chyba) pasować... Z kabiną nie mam zielonego pojęcia ... Trzeba będzie zobaczyć jak ta kabina wygląda w Hase i chyba tym się kierować...

 

w 48 aries robi wneki podwozia specialnie do Mitsubishi wiec trzeba zachować czujność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, oficjalnie wsadzam kij w mrowisko, dyszy to ni ma

 

Na razie komora dopalacza ze stabilizatorem płomienia i wyzierającym zza niej ostatnim stopniem turbiny

 

A. Trzeba pisać w stopniu zrozumiałym dla większości.

B. Ja nie mam pojęcia co i jak się nazywa.

C. Muszę pisać tak, żeby przynajmniej dla mnie było to zrozumiałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. Ja nie mam pojęcia co i jak się nazywa.

 

Ja mam i się przechwalam

 

Dobrze idzie. Piszę nic nie wnoszące do warsztatu wiadomości tylko po to, żeby nabić sobie licznik i widzę, że idziesz na rekord z ilością stron w warsztacie więc robim co możem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby szansa na pobicie Sola w ilości stron i biadolenia o niczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra aby Ci na wieczór nie było smutno

Och Ach ale wspaniale Ci idzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.