Skocz do zawartości

F-16CJ \\ 1:48 \\ Tamiya+Edek \\ rozrywkowo


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Doris - nie wymiękaj...

 

Spoko... Miało być relaksacyjnie i na te chwilę jest ... Ale trzeba sobie jakoś tyły zabezpieczać Alternatywa jest taka, że w tydzień dwa skończę model zgodnie z założeniem projektu, albo będę świrował ze srebrem, szukał kalek, etc. I zejdzie z 1,5 miesiąca.... A to nie o to w tym chodziło... Tym bardziej, że Izraelczyk już u bram ....

 

 

KAMO007_zpse62f748f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że nie odwalisz kaszany i nie pójdziesz na skróty, tylko zrobisz to zgodnie z pierwotnym założeniem.w sumie szkoda by było na tym etapie zwyczajnie zamalować już ciekawy efekt, myślę również, że aparat zabiera sporą część tego co nam tu pokazujesz.a pokazujesz ciekawe i rozsądne podejście do malowania, które uważnie obserwuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany bardziej przerosły umiejętności czy chęci ? Szkoda bo to fajne malowanie.

 

 

Napiszę to tylko raz... Założenia projektu na 1 stronie wątku jasno określają co i jak kleję. Nie przewidywały one takiego typu kamo. Jest faktem, że sam się w niego wkręciłem. Zobaczyłem trochę fotek i koń mnie poniósł... Oczywiście, że mógłbym "jechać" z tym dalej i pewnie (lepiej lub gorzej) coś by z tego wyszło ale jak zacznę bawić się z kamo, to zaraz zacznę też bawić się z podwoziem, uzbrojeniem i innymi rzeczami, czego w planie nie było. A to w moim przynajmniej przypadku droga wprost w czarną dziurę niekończących się poprawek (F-14 w tym zakresie zaspakaja moje potrzeby). A ja zwyczajnie, relaksacyjnie chce sobie dziabnąć cztery F-16 w 48-ce (amerykańską, izraelską, japońską i polską) a że mam już swoje lata to przed śmiercią chciałbym zdążyć...

Pojawił się też argument merytoryczny, który wpłynął na ostateczną decyzję. Było to mianowicie zdanie, że malowanie tego kamo ze zdjęć to praktycznie impresjonizm, bowiem jest ono całkowicie zmienne pod wpływem oświetlenia. I chyba można się z tym zgodzić.

Tę szarą powierzchnię też można fajnie utytłać więc zabawy jeszcze trochę będzie...

 

Tyle w temacie sreberka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, ludzie, to chyba dobrze że autor modelu wycofał się z tego, co mu nie wychodziło jak zaplanował?

Ja od początku byłem zdziwiony takim wyborem, bo ten F-16 ze zdjęcia wyglądał dziwacznie.

Tymczasem chyba to faktycznie tylko zdjęcie i nieszczęśliwe odbicie światła.

Patrzcie, tutaj jest F-15 z podobnym "malowaniem".

Raczej nie sądzę, żeby gdziekolwiek pomalowano samolot tak niestarannie, żeby goły metal przebijał przez farbę.

 

1678572.jpg

1535895.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie to malowanie bo to nie ten samolot.

Chodziło mi o efekt: przebijanie błyszczącego metalu przez farbę.

 

Chłopie, o czym Ty tu piszesz ... Na F-16 żaden metal nie prześwituje przecież.... Ta F-15 jest zużyta i tyle... To nie jest kamo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc pokaż to zdjęcie na którym się wzorowałeś.

Uważasz, że te prześwity metalu to kamuflaż?

Bo moim zdaniem absolutnie nie.

 

Solo!

 

Ja zwyczajnie nie mam siły... Może ktoś z kolegów wytłumaczy Ci co to jest powłoka have glass... Może nawet doda coś o związkach z RCS... Ja naprawdę wymiękłem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.