Skocz do zawartości

Mój pierwszy raz ,czyli KW 2 1:35


simonp92

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, ze dość delikatnie się obchodzicie... Podzielam opinię jednego z przedmówców- kolejność nastepująca

- sklejamy model z pudełka- czysto, bez przeróbek i malujemy starannie

- jak ktoś sie odważy na washa w pierwszym podejściu, to ok, jeśli nie to można spróbować pózniej

- zabiegi typu biedronki, rozjaśnienia, modulacje i fikimiki

- podstawki i figurki- wyższa szkoła jazdy

W przedstawionym egzemplarzu Autor zaczął od końca nie mając opanowanych podstaw i niestety odnosi sie dość wyzywająco do rad Kolegów, którzy wiedzą o modelarstwie dużo więcej. To nie wróży dobrze.

 

Z całym szacunkiem zastanawiam się czemu uważasz , że zacząłem od konca ?? jak napisałes najpierw skleilem model z oryginalnych czesci , pomalowałem tak jakby "wyszedł z salonu ". Następnie zrobiłem róznego rodzaju zacieki , przybrudzenia , rozjasnienia i rzuciłem wash oraz wyostrzyłem kontury . Później dopiero pobawiłem sie z własnej produkcji dodatkami , błotkem itp , a już na sam koniec zacząłem zabawę z dioramka i figurkami

Wspaniale napisał kolega Marcin 1970 że modelarstwo ma sprawiać frajde POLAĆ MU!!

Słuchajcie ja nie chce robic modeli ani dioram takich samych jak Wy , robic dublikaty albo wzorowac sie na kims , gdybym chcialk to jeszcze bym umiescil ufoludka we włazie trzymajacego krowe za ucho , albo nie wiem co jeszcze , hehe satelite na kw 2 :D każdy modelarz robi po swojemu a ja tylko oczekuje fajnych porad . czemu mnie gasicie za to że robi to w alternatywny sposób ??hmm??

 

A bym zapomniał cos jeszcze , drogi makinen'ie? odnosze sie dosc wyzywajaco do rad kolegow?? czemu tak uważasz? jestem uprzejmy , kulturalny , nikomu nie ublizam ani nie pisze że jego rady sa kiepskie . po prostu mam swoje sztywne zdanie i nie boje sie wypowiedziec , wiec nie wiem czemu twierdziszz ze to zle wrózy ? Wróżyło by źle gdybym mial te 10-15-20 lat w szkole i by to powiedzial nauczyciel wychowawca , a mysle ze nim nie jestes , aha i juz nie chodze dawno do szkol y:) pozdrawiam P.S. dzieki wielkie za linki do wody z silikonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro masz swoje sztywne zdanie, to nie oczekuj od nas rad i pomocy. Amen

Ps. Nie trzeba być molem książkowym, ale warto coś czasem poczytać- może wiedziałbyś, że napis "Za Rodinu" znaczy Za Ojczyznę, a nie jak napisałeś "za rodzinę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi cos , jeśli człowiek ma swoje zdanie to znaczy odrazu ze jest konserwatysta niedopuszczajacym do siebie zdania innych , czy tez gościem który niepotrzebuje porad bardziej doświadczonych?? Mi osobiście zdaje sie ze NIE . Z ojczyzna fakt , nie uczyłem sie ruska , nawet tego nie sprawdziłem , z tym molem- mysle ze preferencje każdego sa inne w tym temacie - sprawa gustu i kwestia czasu ;)

Słuchajcie koledzy nie jestem tu od rządów ale mysle ze powinnismy skończyć spory , no nie jest to forum zdegustowanych domowników , zajmiemy sie moze tematem pancerki dioram itp co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie pancerki to nieznane są KW 2 z jakimikolwiek napisami patriotycznymi - to mit stworzony przez producentów zestawów. Zrobienie researchu przed wykonaniem modelu to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie pancerki to nieznane są KW 2 z jakimikolwiek napisami patriotycznymi - to mit stworzony przez producentów zestawów. Zrobienie researchu przed wykonaniem modelu to podstawa.

 

 

A ja mam takie pytanie , bo przy moim KV też to mówiłeś - a dlaczego? Po porstu im sie nie chciało pisać? Czy jest jakiś konkretny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest tak- ludzie w tamtych czasach jak i teraz , na samochod czy tez czołg mogli wrzucać wszystko ( skrzynki beczki a nawet pranie ) oraz malowac rożne napisy bajerki;) chodzi mi o to - skąd możemy sie w 100% dowiedzieć co oni robili z tym kw , czy go "ubarwiali napisami"czy tez nie.. A z reszta jak troszkę wyżej kolezka napisał cos w tym guscie ze upiekszenia które robimy w swoich modelach zależą TYLKO od naszej inwencji twórczej ;) mysle ze gdybym na wierzy KWuchy rozwiesil pranie , majtki i skarpety , to mogło to mieć kiedyś w historii miejsce ;) mysle ze jak ten napis . O tym chwycie producentów , mysle ze jest w tym krzta prawdy bo oni zrobią wszystko by sprzedać llepiej;) pozdowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest tak- ludzie w tamtych czasach jak i teraz , na samochod czy tez czołg mogli wrzucać wszystko ( skrzynki beczki a nawet pranie ) oraz malowac rożne napisy bajerki;) chodzi mi o to - skąd możemy sie w 100% dowiedzieć co oni robili z tym kw , czy go "ubarwiali napisami"czy tez nie.. A z reszta jak troszkę wyżej kolezka napisał cos w tym guscie ze upiekszenia które robimy w swoich modelach zależą TYLKO od naszej inwencji twórczej ;) mysle ze gdybym na wierzy KWuchy rozwiesil pranie , majtki i skarpety , to mogło to mieć kiedyś w historii miejsce ;) mysle ze jak ten napis . O tym chwycie producentów , mysle ze jest w tym krzta prawdy bo oni zrobią wszystko by sprzedać llepiej;) pozdowka

Mam wrażenie, ze pomyliłeś forum z tymi "mądrościami" . Skąd możemy wiedzieć, jak wyglądały pojazdy? Jest coś takiego, jak książki historyczne i albumy ze zdjęciami...zakładam, że to jest Tobie obca dziedzina. Przy Twoim podejściu można pomalować Tygrysa na różowo, bo skądże my możemy wiedzieć, "co oni tam robili"

Ps. Polecam książki - wieży, a nie wierzy

Z mojej strony koniec tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem Ci w ten sposób , o moich upodobaniach co do lektur tu nie warto mi z Toba rozmawiać ... Ponieważ nie jestes moim "kompanem od zwierzen" . Różowy tygrys przykładu pozazdrościć:D rozmawiamy o raczej nieprzesadnych wzorach , porownaniach i przykładach.. Sory za błędy ale pisze z telefonu ;)

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wkracza- irytują mnie dżentelmeni wpadający na Forum niestety z gniotem ( każdemu z nas się zdarzały) i broniący swojego dzieła dorabiając do niego teorie niestworzone i popierając je swoim brakiem wiedzy merytorycznej. Do tego mieszanka nonszalancji, pyszałkowatości i przekonanie o własnej nieomylności.

Koniec z mojej strony, bo szkoda czasu na takie typy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tylko - wzajemnie . Kultura mi nie pozwala na dalsza potyczkę z Toba . Jakbys nie wiedział- słowo wieża , występuje tez przez rz - wierzą - wiara . Jeśli chcecie prosze wkroczyć z kludka . Żegnany na dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko napisać cos jeszcze na zakończenie naszej rozmowy z kolega z celem ataku.. - fatum tego typu , przynajmniej moim zdaniem , służy do zaproponowania swoich sposobów , pomysłów , aby pomoc mniej doswiadczonemu koledze , a nie negowania predyspozycji , czy upodobań tworzenia swojej koncepcji zbudowania dioramki ;) mysle ze potyczki tego typu nie powinny mieć miejsca na tym portalu . Z przykrością oświadczam ze dotychczas udzielono mi tylko kilku naprawdę cennych odpowiedzi gdzie spodziewałem sie fali pomocnych komentarzy braci modelarzy . Zwracam sie z uprzejmy prośba , koledzy miary ( z szacunkiem ) miakina , naprawdę chciałbym przeczytać - co na to sie nastawialem - kilka bezcennych porad które by pomogły mi zbudować warta uwagi makiete .

Pozdrawiam wszystkich i życzę najlepszego wszystkiego z okazji Mikolajek hjuhju;). Trzymajcie sie i życzę w pełni udanych prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko napisać cos jeszcze na zakończenie naszej rozmowy z kolega z celem ataku.. - fatum tego typu , przynajmniej moim zdaniem , służy do zaproponowania swoich sposobów , pomysłów , aby pomoc mniej doswiadczonemu koledze , a nie negowania predyspozycji , czy upodobań tworzenia swojej koncepcji zbudowania dioramki ;) mysle ze potyczki tego typu nie powinny mieć miejsca na tym portalu . Z przykrością oświadczam ze dotychczas udzielono mi tylko kilku naprawdę cennych odpowiedzi gdzie spodziewałem sie fali pomocnych komentarzy braci modelarzy . Zwracam sie z uprzejmy prośba , koledzy miary ( z szacunkiem ) miakina , naprawdę chciałbym przeczytać - co na to sie nastawialem - kilka bezcennych porad które by pomogły mi zbudować warta uwagi makiete .

Pozdrawiam wszystkich i życzę najlepszego wszystkiego z okazji Mikolajek hjuhju;). Trzymajcie sie i życzę w pełni udanych prac ;)

Gadać to ty potrafisz, nie powiem. Pokazałeś swój model do oceny na forum. Koledzy powiedzieli co źle zrobiłeś, i jak z tego wybrnąć. Jedni to przyjmują na klatę i robią dalej co raz lepsze modele (np. erolo2000) tak samo się na początku się spinał tak jak ty, a teraz jak posłuchał rad kolegów wychodzi mu to coraz lepiej. Twoja sprawa czy ty posłuchasz czy nie tylko czasami przed budową modelu naprawdę warto przyjrzeć teksty źródłowe i dowiedzieć się czegoś o budowanym modelu. A ja zrobisz to jest tylko i wyłącznie twoja sprawa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ;) w pełni się z Tobą zgodze Imek ;) jak najbardziej przyjalem to na klate , jestem swiadom ze jestem robaczkiem w swiecie modelarstwa i moja praca wymaga duuuuzo pracy aby nadawala sie do optymistycznej oceny . Bardzo mi sie podoba Twoja wypowiedz , po pierwszym komentarzu widac ,że jestes wartosciowym człowiekiem . Postaram sie przyjmowac wszystkie komenty , choc swoje zdanie zostawie na sztywnym miejscu . Dzieki za taka wiadomosc pozdrawiam Cie i zapraszam do mojej dalszej kombinacji z wybitna KWusia w błotnym krajobrazie .

 

Pozdrawiam trzymta sie cieplo !!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ;) w pełni się z Tobą zgodze Imek ;) jak najbardziej przyjalem to na klate , jestem swiadom ze jestem robaczkiem w swiecie modelarstwa i moja praca wymaga duuuuzo pracy aby nadawala sie do optymistycznej oceny . Bardzo mi sie podoba Twoja wypowiedz , po pierwszym komentarzu widac ,że jestes wartosciowym człowiekiem . Postaram sie przyjmowac wszystkie komenty , choc swoje zdanie zostawie na sztywnym miejscu . Dzieki za taka wiadomosc pozdrawiam Cie i zapraszam do mojej dalszej kombinacji z wybitna KWusia w błotnym krajobrazie .

 

Pozdrawiam trzymta sie cieplo !!:)

 

To ja dziękuję za taką wypowiedź i trzymam kciuki za twoje modelarstwo. A ta apropo to ja bawię się już w to ponad 20 lat i cały czas się uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ja oswietlic?? Jaśniejsze kolorki naniesc czy chodzi o oświetlenie podczas fotografowania??

Chylę czoła Imek tacy ludzie sa fundamentem takiego forum .

Na dzien dzisiejszy błoto pomalowalem lsniacym bezprawnym lakierkiem co nadalo " wilgoci" terenowi , teraz zabiore sie za trawę - moze macie jakiś pomysł by urealistycznic trochę te zdzbla trawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to poprosiłbym administrację o przeniesienie wątku do właściwego działu (warsztat).

A po drugie przechodząc do meritum:

teraz zabiore sie za trawę - moze macie jakiś pomysł by urealistycznic trochę te zdzbla trawy ?

Ja bym ją ściął przy ziemi. Takie snopy to podczas żniw w dawnych czasach ustawiali.

Jeśli malowałeś pozorantów akrylami to wrzuciłbym ich na 48 h do cleanlux'a i pomalował jeszcze raz. teraz wyglądają jak zombi.

A potem otworzył nowe pudło z modelem i warsztat w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo faktycznie sorry koledzy za błędne miejsce mojego tematu . Da sie teraz go przenieść ??

 

Mam do was pytanie , zatem chciałbym zrobic podstawę taka z 5 cm wysokości . Powiedzie mi czy moge zrobic ja z masy szpachlowej, bo aktualnie posiadam jej duzo ;) - jest to gotowa masa w 2 litrowym wiaderku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam zrobiłem pare fotek niestety na szybko i nie zastosowalem waszych wskazówek co do oswietlenia :/ no ale pokazuje efekt farby , bezbarwnej polysk :

1.png

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

DSC01225.JPG

DSC01226.JPG

efektu tego niestety nie widac w pełnie , tak jak na żywo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.