Skocz do zawartości

MiG 29 Italeri 1:72


Sułtan

Rekomendowane odpowiedzi

Sebie. Masz pewnie na myśli całkowity brak weatheringu ?

Mam tego świadomość ale jakoś nie mogę się przełamać. Kiedyś robiłem pewne próby zrobienia łosza w pewnym modelu ale skonczyło się to źle.

Może masz jakąś podpowiedź jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chciałeś zrobić model w malowaniu maszyny z Malborka, to było się przyjrzeć zdjęciom. Maszyny, które są w Malborku mają zdemontowane belki podskrzydłowe do przenoszenia pocisków R-27, a w ich miejsce mają belki do przenoszenia R-60. Mają po cztery, a nie po sześć belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży + za temat.

Fotki rób na białym tle. Z pewnością znajdziesz podpowiedzi jak zrobić dobre fotki modelu. Podstawa to statyw. Byle jaki, ale statyw.

 

Modelowi przydał by się jakiś wasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się najbardziej rzuca w oczy to brak charakterystycznej, różowej uszczelki na owiewce oraz przejście stateczniki>wyrzutniki flar/dipoli, które niestety zupełnie różni się od oryginału. Oprócz tego brakuje wielu anten/czujników/świateł, ale na to akurat można przymknąć oko w 1/72. Dysze ciut za ciemny kolor.

 

Ogólnie jednak model na plus, nawet bez washa, nasze 29tki na niektórych zdjęciach wyglądają właśnie tak nieco zabawkowo. Co nie oznacza, że z delikatnym łoszem wyglądałby źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej brakuje zapuszczonych linii. Poza tym model za bardzo się błyszczy, trochę matowego bezbarwnego lakieru na wierzchu by się przydało. No i tak jak ktoś wspomniał to wyraźniejsze fotki. Koniecznie białe tło, ewentualnie błękitne i grafitowe jeśli będziesz miał jakiś biały samolot to się przyda. Statyw też dobra sprawa choć ja sam robię zdjęcia telefonem a za statyw służą mi ręce oparte o krzesło/stół. Podglądaj warsztaty innych speców to się wiele nauczysz. Co do merytorycznej zawartości nie wypowiem się bo się nie znam. Ważne abyś nie popełniał tych samych błędów przy następnym modelu, wtedy będzie progres. Koniecznie załóż warsztat, zawsze ktoś coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągając wnioski z tego co piszą na temat tego modelu osoby doświadczone, to widzę że bez washa nie przejdzie. A szkoda, bo wydaje się to bardzo trudną techniką, której poznania trochę się boję. Sam model bardzo mi się podoba, uwielbiam maszyny w barwach Polskich Sił Powietrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też teraz pracuje nad tym MiG'iem tylko, że z tamiya (to i tak jest przepak Italeri), właśnie położyłem kolor bazowy, dzisiaj jeszcze polakieruje go sido i namaluje kamuflaż. Postaram się zrobić washa i może wrzucę fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.