Skocz do zawartości

P-38L 1:48 Hobby Boss


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy rok zaczynam skokiem w bok od mojej tematyki a to dlatego, że model przeznaczony będzie na prezent. Samolot ładny, model prosty, powinno pójść sprawnie

 

DSCN2897_zps9b1b1922.jpg

 

DSCN2898_zps44ead9d8.jpg

 

DSCN2899_zps37a84e35.jpg

 

DSCN2900_zps1ea4ed63.jpg

 

DSCN2901_zps1d026053.jpg

 

DSCN2902_zps86d2cdc2.jpg

 

DSCN2905_zps9d904d40.jpg

 

DSCN2906_zps61760d20.jpg

 

Kokpit jeszcze domaga dopieszczenia, poobijania i brudzenia tu i tam i doklejenia kilku dupereli, ale w zasadzie bliżej niż dalej. Easy kit składa się jak klocki, ale wymaga doposażenia w brachy, które dedykowane są do innego modelu do zestawów Academy, więc pewnie trochę będzie je trzeba poprzycinać.

 

Model będzie w malowaniu "Wishful Thinking", kalkomanie Kagero, jak znajdziecie jakieś ciekawe zdjęcia tego egzemplarza to podrzucajcie do warsztatu, bo ciężko znaleźć dokumentację.

 

p-38noseartleshima1945-08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolimator dostał szybę, przedział za fotelem dostał brudu więc kabina gotowa. Zabrałem się też za wnęki podwozia.Blachy trzeba było trochę podocinać, bo dedykowane są do modelu Academy więc spasowanie jest takie sobie. I tak w paru miejscach czekają mnie poprawki, ale i tak lepsze to niż gładkie, jak po tynkowaniu, ściany luków.

 

DSCN2909_zps4b90632a.jpg

 

DSCN2910_zpsae53fd55.jpg

 

DSCN2911_zps0fa01625.jpg

 

DSCN2912_zps2c8db14e.jpg

 

DSCN2915_zps0cb86222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pucuję połączenie połówek płatowca. Całość jest złożona z dwóch części, więc wyprowadzenie tego na równo i gładko pod metalizer to sporo roboty. W międzyczasie dziś lub jutro będzie galeria z modelarskiego skoku w bok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ monotonne szlifowanie nie należy do moich ulubionych, modelarskich czynności więc w przerwach dłubię sobie przy drobnicy. Dorobiłem lufy uzbrojenia, bo HB zaproponował w ich miejsce walce odlane razem z noskiem. Jeszcze to trzeba wypucować na glanc, odtworzyć linie i będzie gotowe, ale z grubsza prezentować się to będzie tak:

 

DSCN2947_zps8ea2030a.jpg

 

DSCN2948_zps1d3805f3.jpg

 

Lufy "wklejone" są na maskol więc ich niedokładne położenie na fotach nie jest ostateczne. Wyloty luf okleiłem gęstym CA bo chcę odtworzyć pokrowce widoczne na zdjęciu w pierwszym wpisie w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie nie nie. Kupiłem Easy set, żeby było lekko, łatwo i przyjemnie. I tak już muszę przerabiać co nieco, żeby go wyprowadzić na ludzi. Poza tym jak pisałem model jest przeznaczony na prezent, i nie chciałbym zaczynać neverending story

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryśnij ten nos czymś kryjacym, żeby zobaczyć co naprawdę ulepiłeś., Na zdjęciach wygląda bardzo dziwnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka nieśmiała propozycja - potraktować oryginalny element jako matryca i wytłoczyć elementy z folii alu tylko jakiejś grubszej typu wieczko z jogurtu itp. Nie wiem jak wygląda w oryginale krawędź wlotu, czy jest zaokrąglona i zawinięta do środka? jeżeli tak to może sama krawędź wykonać z drucika i połączyć w sprytny sposób z samym wlotem?

 

Nakomplikowałem chyba, ale chciałeś propozycje to masz . Alternatywa typu rozwiercenie wlotu wydała mi sie zbyt banalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem podobną poradę odnośnie tłoczenia także na PW, więc prawdopodobnie tak to się właśnie skończy, dzięki

 

A tymczasem, dalej szukając sobie zajęć zastępczych w przerwach między szlifowaniem pomałowałem część drobnicy.

 

DSCN2955_zpsb4c22ca9.jpg

 

DSCN2956_zps5fe8a65f.jpg

 

DSCN2957_zpsfaa3b56c.jpg

 

DSCN2958_zps01bbd0e8.jpg

 

I na razie będzie dłuższa przerwa, bo mnie dłuższy wyjazd służbowy czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Temat chwytów powietrza częściowo mam załatwiony - na pewno w kwestii know how. Użyłem prętów plastikowych z nawierconymi otworami i po przecięciu na pół dokleiłem je w miejsce częściowo odciętych imitacji na modelu. Jeszcze trzeba toto obrobić na odpowiedni kształt i dorobić w ten sam sposób chwyty o mniejszych średnicach przy rurach wydechowych.

 

DSCN3003_zpsj9px1jmh.jpg

 

DSCN3004_zps7nvnbwxk.jpg

 

Tempo prac jak widać przesadnie zawrotne nie jest, na korzyść modelu działa to, że ma być przeznaczony na prezent, więc nie jak bardzo nie miałbym go dość i tak go skończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele, ja to Cie muszę poprosić o tutorial robienia brudzingu na podwoziu i wnękach bo robisz to fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej wiedzy tajemnej w tym nie ma ;)

 

http://www.modeldisplayproducts.co.uk/index.php?route=product/product&path=169_172_88&product_id=253

 

Do tych zalchapać używam akrylowego washa Promodellers Dark Dirt. Ponieważ jest akrylowy jest bardzo łatwy w nakładaniu - można i nanosić pędzlem i z aerografu (prosto z butli) co daje bardzo naturalny kształt zachlapań. Zmywać nadmiar można nawilżonym w wodzie wacikiem czy ręcznikiem papierowym. A jeśli chodzi o pigmenty na oponach to też temat prosty. Pigmenty (w zasadzie jakiekolwiek, bo wszystkie "pracują" tak samo) w kolorach ziemistym i piaskowym wsypuję do jakiegoś pudełka (np. po zapałkach), wkładam do środka gotowe koła, mieszam miksturę i po wyjęciu usuwam nadmiar pigmentu miękkim pędzlem. Warto wcześniej pędzelkiem nanieść na pokrywane elementy jakiś pigment fixer, wtedy lepiej się trzymają.

 

Ot i cała historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mikele. Po Łoszu Vallejo mam awers do akrylowych specyfików tego typu ale coś popróbuje,

 

Fixer przed nałożeniem pigmentów? Zawsze myślałem że kładzie się go na pigmenty. Czy pigmenty jeszcze później variszujesz czy sam fixer starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fixer łapią (a przynajmniej powinny) dość mocno. Pod koniec, przy całości zazwyczaj, podwozie też dostaje bezbarwnym matowym, a jeśli pigmenty mi wtedy zbyt mocno się stonują (to się czasem zdarza) to na koniec znów nakładam tu i tam miękkim pędzlem. Nie jestem specjalnie wielkim fanem trzymania się określonej kolejności działań przy modelarstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.