Skocz do zawartości

RWD 14b CZAPLA 1:72


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Stateczniki poziome:

 

xhPROAyOYYmu4_3Voz8oVjaEHaOkFGqUh2Tjir48ZSo=w958-h719

 

IMG_4718.JPG

 

IMG_4720.JPG

 

IMG_4721.JPG

 

IMG_4723.JPG

 

Przeryłem też linie podziału blach - czas już chyba zainwestować w jakieś narzędzie do tego przeznaczone:

 

IMG_4722.JPG

 

Zakleiłem też miejsca wklejenia goleni podwozia. Używając blaszek z zestawu usztywnię to drutami stalowymi.

 

IMG_4724.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale nie wiem, zrobiłem takie opiłki z polistyrenu na szerokość ok. o3mm i to nakleiłem a później zeszlifowałem prawie do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pryskaj, tylko zetrzyj do zera.

Pokrycie płótnem miał tylko STER (czyli to ruchome), a STATECZNIK był pokryty sklejką. I to zarówno poziomy, jak i pionowy.

 

http://www.muzeumlotnictwa.pl/digitalizacja_archiwaliow/katalog/ksiazki/0313/instrukcja_obslugi_samolotu_czapla_1939/11d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lipstein - na tych statecznikach poziomych nie łatwiej i lepiej było Ci użyc profili o przekroju półkola? Bo po doklejaniu tych metalowych pręcików zbyt dużo śladu po kleju zostało. (Podziwiam zapał do waloryzacji modelu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę już tego poprawiał, dzisiaj zakupiłem w końcu Surfacera 1000 i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Aha, nie znalazłem aż tak cienkich profili, a robić z rozciąganej ramki nie chciałem.

 

Dziękuję za doping. To będzie chyba prezent dla mojej córki z okazji B-Day, dostanie zaraz po urodzeniu we wrześniu. Doceni za 15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rynienka na wylot km-u pilota to gdzie??? Taki "pokojowy" będzie?

 

8295af91661602abm.jpg

 

Edit Nd, 17:55 - za długą tą rynienkę narysowałem. Powinna zaczynać się od wysokości mocowania przedniej goleni (czyli u Ciebie mniej więcej na linii podziału paneli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacunek i 0,7 L podziwu za ten warsztat. Niby małe, niby niepozorne, ale na pewno nie proste. Czekam na więcej i próbuję zebrać się w sobie, żeby zabrać się za Czaplę lub RWD-6. Już trochę czekają

 

Powodzenia w dalszej budowie (aka rzeźbieniu )

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KayFranz, poprawię zgodnie z wytycznymi, na posiadanych rysunkach nie mam chyba tej "rynienki", poza tym muszę spłycić te linie podziału, bo są za głębokie.

Zastanawiam się też, jak przerobić układ wydechowy, coby pasowala do kadłuba, bo teraz jest kiepsko, nie wspominając o modyfikacji cylindrów i ich osłony, bo której zabieram się do nich jak pies do jeża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wojną ulubionym zajęciem cenzorów było maskowanie śladów uzbrojenia na fotografiach samolotów, pojazdów itd. publikowanych w czasopismach czy innych wydawnictwach. Stąd liczne plany, opierające się na analizie fotografii nie pokazują umiejscowienia broni - bo na zdjęciach jej nie było...

Z instrukcji obsługi (czyli dokumentu o niejawnym przeznaczeniu) wynika jednak inaczej. Oraz np. z fotografii bez "ręki cenzora":

 

0ce02b15d187ac02m.jpg

 

Panie L - Pan się nie boi. Pan klei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dokonania Drabika, to trochę chyba przesadziłem z rynną KM:

 

IMG_4777.JPG

 

Plastik kijowy jak nieszczęście, w gumie lepiej rzeźbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem R-scribe i takie efekty, dokleiłem tez kilka drobiazgów na kadłub:

 

IMG_4848.JPG

 

IMG_4847.JPG

 

IMG_4846.JPG

 

Postaram się o zdjęcia w lepszym "plenerze" i oświetleniu, bo modelarnia już generalnie przeniesiona i oświetlenie zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.