Skocz do zawartości

RWD 14b CZAPLA 1:72


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Pierścień imitujący kolektor odkleiłem i zrobię nowy (mam zestaw - dawcę).  Osłona kadłuba za nim już wyszlifowana na gładko i pomalowana, rowek imitujący łączenie blachy trochę spłycony.

Jak pomalować śmigło?  Malować  warstwy sklejki, czy jakoś jednolicie?

 

7 lat temu Drabik dal przepis na tą osłonę:

"Kup profil - półwałek (nie pamiętam, 1.5 mm, chyba), przed naklejeniem zaokrąglasz końcówkę i sruuu... I tak kilkadziesiąt razy:P Na szczęście jest to tyleż upierdliwe co proste... Możesz słuchać żony i szlifować... Ze strony modelu niczym Ci to nie grozi:P"

 

Ten rzeczony wałek kupiłem i wczoraj go znalazłem w szufladzie

Edytowane przez Lipstein
Sie chłopina ogarnął...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wykonywałem lampy do Mig-a też piłowałem, szlifowałem ale nie byłem zadowolony. W końcu zacząłem bawić się w rozciąganie ramki nad płomieniem z jednoczesnym zagięciem. Po kilkunastu próbach mogłem piłką odciąć coś na kształt kropli.

20221115_232439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie zrobię.

Wyobliłem jeszcze kształty pokrywając je klejem Extra Thin, teraz musi to wyschnąć i jutro prysnę podkładem albo docelowym Olive Green. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lipstein napisał:

Lepiej nie zrobię.

Wyobliłem jeszcze kształty pokrywając je klejem Extra Thin, teraz musi to wyschnąć i jutro prysnę podkładem albo docelowym Olive Green. 

 

Na pewno Czaple były w średnim khaki oliwkowym? Wg dostępnych zdjęć były raczej ciemne, więc na pewno w późnym khaki.

 

 

https://www.modelpaint.pl/2017/06/24/tajemnice-polskiego-khaki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie osłon w wersji pierwszej i ostatniej; pierwsza w Olive Drab 155, druga w Olive Drab 66, obie farby to Humbrol.

Płat testowo pomalowany pomieszanymi na oko 155 i 66 i jak na polskie khaki to za mało brązu w khaki.  Dodam więc trochę10 Humbrola.

Mam zamiar mieszać posiadane Humbrole do pożądanego odcienia, bo dedykowanej farby nie kupię do 1 modelu. Może ktoś zna przepis, co z czym pomieszać i się podzieli?

Na papierku, od lewej:  155 i 66 i dwa różne odcienie brązu  110 i 118, ostatni to 155 i 66 i 10 (czekoladowy brąz).

 

Sorry za światło, ale za Chiny nie jestem w stanie inaczej sfocić tego modelu, zwłaszcza że światło dzienne liche o tej porze roku po 16.....

 

 

 

IMG_7904.JPG

IMG_7905.JPG

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia początkującego madelarza 😉 czyli "Budowa plastykowych modeli samolotów" K. Wagnera podaje Humbrole 26 i 31 w proporcji 6:1. Ale nie wiem czy  nie przepisane z instrukcji składania Czapli.

Edyta:

Ostatni (155/66/10) wydaje się być dobrym tropem.  A jeśli masz u siebie to może spróbuj na bazie 29 (Dark Earth)?

Edytowane przez Baas ArK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew i fotki, jak wyżej napisałem - sam powalczę z kolorem.

Tak czy owak zmyję to co na płacie, bo teraz dopiero przyszła baardzo spóźniona refleksja, że imitacja płótna została na prawie połowie powierzchni płata...😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy Przemka na forum

jak ktos ma model czapli prosze sprawdzcie, czy wymiary leza mniej wiecej w tym co dal producent

Ja mierzylem z planow modelarskich 1:10, ale toto roznie bywa

( wymiary na pierwszym rysunku, jeszcze z wysokimi bablami )

 

Edytowane przez BRAVO112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich pomiarów: 16,5mm po obwodzie (obwód oczywiście mierzony z kroplowatymi osłonami popychaczy), 13mm wewnątrz.

 

Moja wersja polskiego późnego khaki (oświetlenie LED, 3500-4000 K):

IMG_7906.JPG

IMG_7907.JPG

IMG_7908.JPG

IMG_7909.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydruk u Przemka kilkanascie zlotych

14 minut temu, Lipstein napisał:

Z moich pomiarów: 16,5mm po obwodzie (obwód oczywiście mierzony z kroplowatymi osłonami popychaczy), 13mm wewnątrz

czyli prawie trafilem

garby bym juz tak zostawil

wewnetrzna srednice poprawie i przygotuje .stl

kto placi??? 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Przemek wydrukuje jeszcze śmigło, koła, prawidłowe zastrzały V-kształtne, owiewki w akceptowalnej grubości, to można szaleć.....

Ja poprzestanę na swojej już gotowej, rzezanej przez kilka godzin wersji "zestawowej", bo takie przyjąłem założenie tego warsztatu: co się da zrobić samemu.

 

Jak kolor Waszmościom pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.