Skocz do zawartości

M 16 MGMC 1.Dywizja Pancerna 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miło i chyba wiem gdzie jest błąd w montażu chłodnicy z silnikiem,bo też miałem tam problem, sprawdź czy w dobrym miejscu przykleiłeś wiatraczek ,ten na silniku ,bo to pierwszy błąd w tej instrukcji ,w pierwszej aktualizacji pokazałem silnik,tam wiatraczek był jeszcze w złym miejscu. Jeśli to nie będzie tą przyczyną to zawsze możesz wrzucić zdjęcie tutaj,postaramy się rozgryść problem ;)

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Dziś udało mi sie ukończyć żaluzję z przodu, oraz maskę,najprawdopodobniej dziś zaprezentuje gotową kabinę wyszło tak :

 

Żaluzja :

 

DSC_0040_zpsaxjtnfpj.jpg

 

i Tutaj już maska :

 

DSC_0043_zps3gdbi4ln.jpg

DSC_0042_zpscykfgxrz.jpg

 

Spasowałem też deskę rozdzielczą :

 

DSC_0045_zpscd0zmd2i.jpg

 

I takie porównanie wielkości z lokomotywą (która kiedyś powstanie ) ;) :

 

DSC_0041_zps5qkxvfdw.jpg

 

Dzięki Sklejacz001 za zdjęcia,na pewno się przydadzą,wiele zagadek rozwikłały ;) .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kabina kierowcy ukończona na 98%,jutro dojdzie tylko wyciągarka ,zapięcia maski i reflektory ,blachy edka składają się idealnie, a tak o to wygląda to teraz :

 

DSC_0046_zpsqjx6szvc.jpg

DSC_0047_zpsakjgk1xe.jpg

DSC_0048_zpsw7z4zm7f.jpg

DSC_0049_zpsprd4kc6j.jpg

DSC_0051_zpstqz24qz7.jpg

DSC_0052_zpsng8t4jst.jpg

 

Jutro pracę zacznę od usuwania szwów z kanistrów i szwu na zderzaku

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miło i chyba wiem gdzie jest błąd w montażu chłodnicy z silnikiem,bo też miałem tam problem, sprawdź czy w dobrym miejscu przykleiłeś wiatraczek ,ten na silniku ,bo to pierwszy błąd w tej instrukcji ,w pierwszej aktualizacji pokazałem silnik,tam wiatraczek był jeszcze w złym miejscu. Jeśli to nie będzie tą przyczyną to zawsze możesz wrzucić zdjęcie tutaj,postaramy się rozgryść problem ;)

 

Pozdrawiam .

 

No i to jest to ! Ten wiatraczek Dragon każe wkleić nie tak jak trzeba. Dobrze, że wyniknął ten temat, bo to dobra rada na przyszłość dla innych. Swoja drogą, chłopacy ze Smoka "dają po rajtach" i w innych modelach , co się np. Tasce nie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak późno zauważyłem ale masz zły typ błotników w modelu na fotografii masz pokazane o co chodzi. Podejrzewam że na tych archiwalnych fotkach to jest M 17 a nie M 16.

 

10959878_772539269509133_3301183675094661357_n.jpg?oh=e3a78ed6f72019cbf1d9310a8f1458d1&oe=5551083B&__gda__=1430895697_f879f0f80c8143a8103287afe35ef0aa

 

W Tasce nigdy ale to nigdy nic nie znalazłem nie poprawnego. A instrukcja jest niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sumie górę mogę zdjąć także nie problem wiec znaczy że muszę ściąć błotniki pod inny kształt, tak?

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie znam na tym pojeździe.

Ale na szybkiego znalazłem parę fotek:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fd/A_M16_MGMC.jpg

http://img.xooimage.com/files49/a/b/6/hpim1093-6e1705.jpg

http://www.militarymodelling.com/sites/1/images/member_albums/38473/463614.jpg

http://www.servir-et-defendre.org/old_timer/half-track-m16/2008.153%20(91).sd_half-track-m16.jpg

I wszystkie mają nadkola takie jak u Ciebie w modelu.

Zanim zaczniesz cokolwiek szlifować dobrze przemyśl sprawę.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sumie górę mogę zdjąć także nie problem wiec znaczy że muszę ściąć błotniki pod inny kształt, tak?

 

Pozdrawiam .

 

Jak chcesz go zrobić jak z fotografii to tak trzeba będzie zrobić. Ale błotnik ma takie zgrubienie i jak tego nie wykonasz to będzie dziwnie wyglądać.

 

Musi tak wyglądać :

 

m3%20halftrack%20(3).jpg

 

Tak jak podejrzewałem to jest M 17 a nie M 16 na tych archiwalnych fotografiach.

 

zsum17_001.jpg

 

A tutaj dobra stronka :

 

http://www.o5m6.de/m17.html

 

A tutaj jak zrobić M 17 :

 

http://www.network54.com/Forum/110741/thread/1308055603/M17+Multiple+Gun+Motor+Carriage%3A

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat.

Robisz model konkretnej maszyny.

Kolega "Sklejacz001" ma rację.

Ten błotnik jest prosty.(Piękna fotka).

Taki jak na archiwalnej fotografii.

Tylko całe nadkole jest inne.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki wszystkim za spostrzeżenia i sugestie ,rzeczywiście ,model który tytułowo miałem robić, ma inne błotniki, to M17 nie M16,

w sumie,miałem dziś kończyć przód ale to co czytałem i myślałem na temat tego pojazdu..., nie dawało mi spokoju,i musiałem podjąć decyzję,czy budować M16 czy przerabiać na M17, padła decyzja na M16, głównie dlatego że błotniki, chodź górę zdjąć mogę, to są przytwierdzone nie tylko do tego stopnia pod drzwiami ale i do bocznej części osłony silnika , trochę mi szkoda ...ale no trudno, jest też lekka obawa przed uszkodzeniem metali itp:. ,będę wykonywał pojazd który jest na zdjęciu tutaj w wątku, na drugiej fotografii ,z zdjęć które wstawił Sklejacz 001, na tym będę się wzorował, wykonałem już osłony na światła,niestety dragon dał tylko te boki , i kratkę wewnątrz wykonałem sam,malowanie raczej jedno barwne teraz , oznaczenia po dobrym wpatrzeniu się można wychwycić na zdjęciu.Raczej jutro dokończę przód już na 100 % ,mam nadzieję że wątek nadal będzie obserwowany ,a sugestię będą się dalej pojawiać :

 

 

DSC_0054_zpsh3gdfpwq.jpg

 

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michał jeśli tak mogę na pisać. To tak z mojej strony na pewno będą jeszcze się pojawiać sugestie.

 

Ps. Moim zdaniem dobrze zrobiłeś że zostałeś przy M16 ponieważ z M17 jest ogrom poprawek. W przyszłym tygodniu jak dojdzie do mnie mój M16 to się zastanowię czy warto go przerabiać na M17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za spostrzeżenia i sugestie ,rzeczywiście ,model który tytułowo miałem robić, ma inne błotniki, to M17 nie M16,

w sumie, miałem dziś kończyć przód ale to co czytałem i myślałem na temat tego pojazdu..., nie dawało mi spokoju i musiałem podjąć decyzję, czy budować M16 czy przerabiać na M17

 

http://www.network54.com/Forum/110741/thread/1308055603/M17+Multiple+Gun+Motor+Carriage%3A

http://www.o5m6.de/m17.html

 

Przyglądając się tym linkom mam spore wątpliwości co do wersji transportera który jest tematem warsztatu.

Niby M16 ale błotniki od M17. Stawiam jednak na M16.

 

Co do stwierdzenia, że to M17 mam wątpliwości. M17 był chyba budowany na kadłubie M9. Błotnik przedni się zgadza, ale pozostaje zaokrąglony tył kadłuba. Maczkowy M... nie ma zaokrąglonego tyły typowego dla M9 (M17).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

NARESZCIE !!!!! ,Udało się ukończyć przód, dorobiłem kilka szczegółów,dodałem zamki od maski , i .... zmieniłem zamocowanie kanistrów, z plastiku na metal, dodałem też jeden inny kanister ,gdyż postanowiłem obrócić go ,by była dwa w stronę do przodu , wzorował się będę na tych zdjęciach już teraz :

 

 

Beznbsptytuu_zpsjze3aq9u.png

 

 

10257026_772149116214815_100465503869261570_o_zpsfxdc3qkj.jpg

 

 

A teraz fotki z tego co udało się zbudować,nie widać wielkich zmian,ale kabina kierowcy i komora silnika skończona ;) :

 

DSC_0060_zpsjvz2gxgo.jpg

DSC_0061_zpssguqhlqd.jpg

DSC_0059_zpsgwiuzwzq.jpg

DSC_0062_zpslu8b2c5t.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model po woli idzie do przodu, prawie skończyłem tył, została tylko ścianka za kierowcą i otwierane burty ,zamierzam jutro to dokończyć tak by w weekend pracować tylko nad uzbrojenie i je skończyć. :

 

 

Drobne szczegóły które będą w środku :

 

DSC_0063_zpske8wdwkb.jpg

 

Dwie boczne ścianki skończone :

 

DSC_0067_zpsapphtekj.jpg

DSC_0068_zpsesxuzeey.jpg

 

Oraz ściana tylna :

 

DSC_0066_zpsntzsarqk.jpg

 

Całokształt :

 

DSC_0069_zpsdcapbpms.jpg

DSC_0070_zpsekpahxq6.jpg

DSC_0071_zps0kovotur.jpg

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model sklejony, będzie jeszcze doczyszczany i szpachlowany (chodź takich miejsc jest bardzo bardzo mało) , skończyłem tył,oraz głównie uzbrojenie 4*50 cal., dodałem kilka szczegółów ,skończyłem burty, w sumie został ostatni element ,rama nad drzwiami i szybą,ale dam ją już chyba po pomalowaniu ,by nie przeszkadzała w kończeniu deski rozdzielczej, Mogę teraz podsumować cały ten zestaw wraz z składalnością metali: Model dragona składa się idealnie, oprócz małego szczegółu w silniku, zestaw Eduarda również idealne z małym minusem (burty ,są...takie se..), i armatki abera, bez błędne, pięknie wykonane i idealnie pasują, tak trochę szkoda to zamalować teraz....;)

 

A wygląda to tak :

 

 

DSC_0074_zpsobsbmrmm.jpg

DSC_0073_zpsj7lduqnv.jpg

DSC_0075_zpsaogy9tmn.jpg

DSC_0072_zpsyht3ojyx.jpg

 

Pozdrawiam, i ...być może model otrzyma barwy jeszcze w ten weekend ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.