Skocz do zawartości

SU-122 Tamiya 1:48


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za doping.

Spawy eleganckie. Możesz przybliżyć swoją technikę?
Przyłączam się do pytania Krzysztofa.

Spawy wykonuję z masy dwuskładnikowej Milliput. W okół wystających elementów (typu wizjery' date=' zawiasy) upycham masę wykałaczką, następnie nożykiem odcinam nadmiar do pożądanej grubości spawu i na koniec formuję ślad palnika za pomocą zaostrzonej wykałaczki. Wykałaczka musi być na tyle wilgotna żeby nie przyklejała się masa, jednak nie za bardzo żeby jej nie rozpuszczać.

 

[b']meser262[/b] Szwy na kołach jeszcze trochę zniweluję. Zasadniczo taki szew przez środek bandaża występował i jest akceptowalny.

 

Niestety ogranicza mnie trochę brak porządnej dokumentacji fotograficznej.

A jakie szczegóły Cię interesują?

Interesuje mnie układ spawów, szczegóły na kopułce dowódcy i włazie na dachu i cały tył nad silnikiem.

Zasadniczo przydało by się porządnie obfotografować jakikolwiek egzemplarz. W sieci na razie nie znalazłem puki co porządnego Walkaround'a.

 

Tremac Przewiduję polepić całość z wyłączeniem układu jezdnego który pomaluję oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to Ci pomoże.Szukajcie, a znajdziecie.

około 200 zdjęć wraku świetnie widać spawy i resztę - wczesna wersja :

- http://legion-afv.narod.ru/SU-122_Sertolovo.html

około 90 zdjęć muzeum wersja późna :

- http://legion-afv.narod.ru/SU-122_Kubinka.html

I jak pomogło na kłopoty modelarskie?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

Zasadniczo taki szew przez środek bandaża występował i jest akceptowalny.

Marcin dopytam się bo nie daje mi to spokoju.

Ten szew na kole nie ścierał się?

A jeśli się nie ścierał to jest tak wbudowany jakoś w tę gumę?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się ścierały jednak nie był to proces który następował w bardzo szybkim tempie.

To co czasami widać na kołach to jest bardziej nierówność (nie koniecznie wypukła) pozostała po połówkach formy odlewniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Mała aktualizacja poświąteczna.

Kruca bomba mało casu... więc i postęp nie za duży, ale zawsze trochę do przodu. Trwają prace blacharsko spawalnicze. Dodałem kilka spawów i rozpocząłem montaż błotników.

Tak to wygląda obecnie.

DSC_0126.JPG

DSC_0125.JPG

DSC_0124.JPG

DSC_0123.JPG

 

W tak zwanym między czasie wykiełkował koncept podstawki.

DSC_0127.JPG

Zakładam dodanie jeszcze kilku pozorantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Cześć.

Długo nic nie pokazywałem w tym warsztacie jednak prace pomału posuwały się do przodu.

Działo dostało błotniki i armatę. Prace blacharskie cały czas w toku.

Podziałałem też trochę na podstawce. Tor obsypałem kamykami, zdewastowałem słup telegraficzny i uformowałem drogę. Całość otrzymała pierwsze kolory.

Poniżej kilka zdjęć z placu boju.

 

DSC_0745.JPG

 

DSC_0746.JPG

 

DSC_0749.JPG

 

DSC_0748.JPG

 

DSC_0747.JPG

 

 

A to najnowszy ulepek mojego syna w trakcie malowania.

DSC_0752.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie piękna robota z pojazdem. Na dioramce rozważ dodanie innych roślinek np wysokich źdźbeł trawy, może nawet krzaków.

railroad-hd-wide-wallpaper-for-background-free-download.jpg

 

Dodanie jakiejś takiej skałki też nie było by głupie:

6807286-railroad-wallpapers.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Niestety czasu na modelowanie mało ale małymi kroczkami staram się brnąć do przodu. Raz na jakiś czas przysiądę na 10-20 min, przykleję jedną albo dwie blaszki.

DSC08156.JPG

 

DSC08155.JPG

Poza głównym kadrem wydarzeń lepią się statyści. Ale to już w następnym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety czasu na modelowanie mało ale małymi kroczkami staram się brnąć do przodu. Raz na jakiś czas przysiądę na 10-20 min, przykleję jedną albo dwie blaszki.

Jak przyjdzie do malowania to już tak łatwo nie będzie. Mam nadzieję że uda ci się w końcu trochę czasu wygospodarować i podgonić. Obserwuję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

W miarę wolnego czasu coś tam dłubię przy blacharce.

Kilkukrotne poszukiwania na dywanie drobnych elementów które odlatują z przed nosa w najmniej odpowiednim momencie, klei CA który nie kleił nawet papieru i rozklejanie już złożonych części, kosztowały mnie dziś sporo nerwów. Następnym razem zanim kupię taką ilość blach w tej skali zastanowię się dwa razy.

No nic koniec biadolenia czas na zdjęcia.

Skrzynia narzędziowa, trochę jej się oberwało co by nie odstawała od całości. A ta mała kropka koło grosza to uchwyt na skobel do zamykania skrzyni.

DSC_0994.JPG

 

No i rzut oka na całość. Ogarnia mnie lęk na myśl o malowaniu tego wszystkiego.

DSC_0996.JPG

DSC_0995.JPG

Zbiorniki i siatka nad silnikiem jeszcze nie przyklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.