Skocz do zawartości

T-72B Lotnisko w Doniecku 2014, Trumpeter 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi kołami i resztą dupereli, to pewnie tak, jak ze wszystkim u Ruskich. Montują to, co mają pod ręką i nie przejmują się co, do jakiej wersji pojazdu pasuje. T-90, który o dziwo, ostatnio skończyłem, też można spotkać w różnych konfiguracjach np. odlewana wieża z bodajże 1992 roku, ale wydech i gąski z nowszych 90-tek, także w wypadku pojazdów radzieckich, lub rosyjskich to zdjęcia są najlepszą instrukcją montażu. Nawiązując do Menga i Terminatora. Meng wcale nie popełnił błędu, dając Terminatorowi koła od T-90, nie można mówić że koła ośmiośrubowe ( starsze ), MIAŁY być w mengowskim Terminatorze. Ten kto napisał że MIAŁY być, chyba nie oglądał zdjęć Terminatora, ot choćby takich jak to:

 

https://myjpo.files.wordpress.com/2013/11/es12-2935.jpg

 

Jest fotka Terminatora z kołami od T-90 MS ( pierwsze koło jezdne ) o tu:

 

http://www.military-today.com/tanks/bmpt_l2.jpg

 

Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia, to najlepsza instrukcja w przypadku pojazdów naszych wschodnich sąsiadów. Temat śledzę z wypiekami na twarzy. Powodzenia w budowie.

 

P.S. A tak nawiasem, to miał być dłuższy odpoczynek od kostek ERY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia, to najlepsza instrukcja w przypadku pojazdów naszych wschodnich sąsiadów. Temat śledzę z wypiekami na twarzy. Powodzenia w budowie.

 

P.S. A tak nawiasem, to miał być dłuższy odpoczynek od kostek ERY

Oj tam, teraz sklejanie plastikowej ERY to sama przyjemność.

 

Kamil K-dzieki za info, jesli moglbys sie jakimis fotkami podzielic bylbym bardzo zobowiazany

Grzegorz Grabowski - moze Autor tego artykulu mial na mysli pierwsze wersje Terminatora, pare sztuk tego pojazdu zakupila ktoras z bylych Republik post sowieckich, a za fotke nr 2 dzieki

 

Nie mogę teraz znaleźć linków do walkaroundów, z których pościągałem zdjęcia, więc podrzucę Ci później paczkę zdjęć ze swojego dysku. Ale nie ma tego jakoś wybitnie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-64 leży w pudełku, zacząłem kable to wyrzutników robić i okazało się że ich mocowanie jest jakieś takie inne i mają belkę z otworem na te kable. Potem kupiłem tygrysa i tak w połowie budowy przywiozłem sobie t-62bdd. A że mam wenę na niego tzn. fajne zdjęcie, to rozgrzebałem kolejny model, który praktycznie skończyłem. A tak po prawdzie, to za dużo gram w WOTa i nie mam gdzie tego pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W weekend miałem przerwę w budowie, ale co zrobiłem wcześniej, to pokazuję. Zacząłem bawić się z plastikową ERĄ - większość kostek była pojedyncza, więc moim zdaniem wyszło to całkiem ładnie i naturalnie.

P1290376_zpsztdqzf5m.jpg

P1290377_zpsez6uyxtr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bojowo wygląda kadłub t-72 bez bocznych błotników

 

I pytanko, gdzie dorwałeś fototrawione kostki ? Bo się sam z ciekawości rozglądam, niestety ze średnimi wynikami.

 

Pomijając kostki z przodu to reszta blaszek, które teraz widać na Twoim modelu to wszystkie zestawowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bojowo wygląda kadłub t-72 bez bocznych błotników

 

I pytanko, gdzie dorwałeś fototrawione kostki ? Bo się sam z ciekawości rozglądam, niestety ze średnimi wynikami.

 

Pomijając kostki z przodu to reszta blaszek, które teraz widać na Twoim modelu to wszystkie zestawowe ?

Zbyt wiele tych błotników mieć nie będzie, więc mam nadzieję, że bojowy wygląd mu pozostanie.

 

Blaszki kupowałem jeszcze do T-64, przez ebay. W Polsce faktycznie była lipa z dostępnością.

 

Reszta blaszek z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Trochę detali przybyło od ostatniej aktualizacji. Poza błotnikami kadłub czołgu jest praktycznie gotowy. Dorobiłem osłony lamp i przewody do nich, sporo spawów tu i ówdzie, od podstaw zrobiłem także listwę z kostkami ERA na przodzie kadłuba - ta, którą dał Trumpeter była za szeroka i za grubo odlana. Do mojego egzemplarza zdecydowanie się nie nadawała.

P1290384_zpsukgdhkoo.jpg

 

Za mną także pierwsze próby walki z bocznymi fartuchami - na tą chwilę pozbyłem się zbędnych fragmentów, pogiąłem wszystko jak należy i z grubsza oczyściłem i wyszpachlowałem babole. Żeby błotniki i fartuchy nie były zbyt grube pocieniłem je przy użyciu mini-szlifierki. Przede mną jeszcze sporo pracy z doprowadzeniem ich do odpowiedniego stanu.

P1290386_zpsze9edzwt.jpg

 

P1290389_zpsxegk4t9k.jpg

 

 

P1290388_zpsxxr9grfb.jpg

 

P1290392_zpsv8fdmo9v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-72 wygląda super, na dniach też chcę go zakupić, będzie w sam raz na prezent urodzinowy dla mnie I podłączam się do pytania czy ciężko było usunąć oryginalne zapinki.

 

Jak byś trafił na zdjęcia innych t-72 separatystów z Ukrainy to chętnie przyjmę na pw ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil K. tez chce to zrobic w swoich ruskach, czy miales duzo pracy z ich usunieciem ?
T-72 wygląda super, na dniach też chcę go zakupić, będzie w sam raz na prezent urodzinowy dla mnie I podłączam się do pytania czy ciężko było usunąć oryginalne zapinki.

Usunięcie to pikuś - ostry skalpel i ścinamy wszystko równo z zasobnikiem, poprawiamy pilnikiem i papierem ściernym i po robocie. Gorzej żeby to złożyć, ale idzie nabrać wprawy.

 

Jak byś trafił na zdjęcia innych t-72 separatystów z Ukrainy to chętnie przyjmę na pw ;>

Zapraszam: http://www.acemodel.com.ua/forum/viewtopic.php?t=5851&start=0 - masz wszystko na tacy. Wystarczy przejrzeć i wybrać najfajniejszego. Do kompletu 300 stron fotek na militaryphotos, ja już raczej nie zbieram tego, bo mi się nie chce.

 

Tymczasem kadłub modelu w 99% gotowy. Założyłem mu kapcie, przerobiłem nieco tylne błotniki, dorobiłem inny(wczesny?) typ wydechu, pojawiły się jakieś kabelki tu i tam i pomniejsze detale, no i oczywiście wszystkie 23 nieszczęsne zapinki. Przerobiłem też boczne górne osłony dodając trochę śrub i wiercąc otwory pod mocowania pancerza reaktywnego. Przewierciłem też zapasowe ogniwa gąsienic na tyle... i chyba tyle z mojej dłubaniny. Pozostało jeszcze założyć ERĘ na resztki fartuchów.

P1290401_zps2pruag3j.jpg

P1290395_zpsd5wyiywo.jpg

P1290398_zpsvsn6wfcz.jpg

P1290403_zpse1wdojqy.jpg

Oczywiście wszystko złożone do zdjęć na sucho, do malowania będę go musiał nieco rozczłonkować.

Prosilbym rownierz o zblizenie na przedni dlny fartuch z kostkami ,

Nie bardzo tu jest co pokazywać.

P1290399_zpscybnszuj.jpg

Ot, praktycznie tak jak zrobił to Trumpeter. Ja tylko zestawową listwę zamieniłem na cieńszą, a kostki na fototrawionki. Dzięki temu mogłem wszystko wygiąć i zrobić uszkodzone, upodabniając do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestanę zaglądać do tego warsztatu, bo zaczynam popadać w kompleksy :(. A tak na serio, zaczyna to wyglądać kosmicznie. Pokłony biję

Jakby Twój T-80 wyglądał źle. Daj pan spokój.

Dzieki Kamil za ta fotke , to co daje Trumpeter zwala na... , ostatnie pytanie co do traków- jak z ich skladalnością (nadlewki,obróbka) gdyz fajnie wyglądają a istnieje możliwosc zaoszczędzenia metalowych do innych modeli.

Gąsienice są bardzo fajne, żadnych wypychaczy czy widocznych szwów. Wystarczy wyciąć równo z ramką i składać. Bardzo przyjemna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Rozpocząłem prace nad wieżą. Wszystkie kostki na nią Trumpeter dał jako pojedyncze części, więc "siadły" całkiem fajnie. Ale najpierw musiałem nakleić 98 fototrawionych nakrętek na powłokę antyradiacyjną, tylko po to, aby z 2/3 z nich wkrótce zakryć.

P1290419_zpsdrwsruxz.jpg

P1290420_zpsqqjturos.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem szybko to zaczyna isc mam pytanko do tych nakretek, traktujesz je takim klejem jak normalnie do metelowych czesci czy jakos inaczej, pytam bo gdzies widzialem ze podobno te nakladki sa takie male (i nic do trzymania z wyjatkiem wlasnej masy) ze nawet zwykly klej modelarski styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem szybko to zaczyna isc mam pytanko do tych nakretek, traktujesz je takim klejem jak normalnie do metelowych czesci czy jakos inaczej, pytam bo gdzies widzialem ze podobno te nakladki sa takie male (i nic do trzymania z wyjatkiem wlasnej masy) ze nawet zwykly klej modelarski styka.

Teraz nastąpi zwolnienie tempa praca. ;)

Co do nakrętek - ja je kleiłem na CA. Nie wiem jak by się trzymały na zwykły modelarski, z racji tego, że trochę się jeszcze namacham wieżą przy klejeniu i malowaniu raczej by się on nie sprawdził - już teraz mi się zdarzyło, że pojedyncze nakrętki odpadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,

 

Znalazłem troszkę czasu i nieco ruszyłem do przodu z robotą.

Największym problemem od początku budowy jawiło mi się zrobienie lufy z uszkodzoną osłoną termoizolacyjną. Rozważałem kupno dość drogich produktów zza wschodniej granicy, gdzie ta osłona jest wykonana w formie fototrawionych blaszek do zagięcia. Uznałem jednak, że blaszki nie uda mi się tak złożyć jakbym chciał i byłoby to marnotrawstwo pieniędzy.

 

W związku tym zakupiłem lufę RB Model, na której rzeczona osłona już jest i... nieco oszukałem. Otóż, całą lufę owinąłem warstewką folii aluminiowej. Wyszło to moim zdaniem całkiem fajnie.

P1290842_zps4sqmezoi.jpg

P1290841_zpslf062gxq.jpg

P1290843_zpsxt5gqafn.jpg

P1290844_zps6d6l8jwq.jpg

I może na koniec fotka porównawcza...

bEAl2vrFAms_zps4jrxnqvp.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinno być dobrze, sądzę nawet, że malowanie osiągnięty efekt wyostrzy - od "gołej" lufy i folii światło się odbija i ciężko mi było uchwycić fakturę uszkodzeń.

 

Podstawka będzie, właśnie "w stylu T-64" - skromnie, tylko może nieco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, w najnowszym Super Modelu jest T-64 z Ukrainy. Myślałem, że to Twój i... rozczarowanie. Twój ukraiński T-64 był o wiele lepszy niż ten w gazecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, w najnowszym Super Modelu jest T-64 z Ukrainy. Myślałem, że to Twój i... rozczarowanie. Twój ukraiński T-64 był o wiele lepszy niż ten w gazecie...

Miło mi to słyszeć. O moim T-64 wszystko jest na forach i na blogu, a jeśli coś jest niejasne - można zapytać bezpośrednio u mnie. Nie trzeba płacić 19,99.

 

Tak się składa, że koledze, który dał swój model do gazety sam przekazałem całość posiadanej dokumentacji - cóż, chyba mu się zapomniało o tym wspomnieć w artykule. Broń Boże nie mam o to zbytnich pretensji, ot, mówię jako ciekawostkę. Zresztą, każdy, kto widział mój model raczej zauważy podobieństwa. Pozostaje mi się cieszyć, że jestem taki inspirujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Postanowiłem nieco poprawić lufę i folię aluminiową zastąpiłem nieco grubszą blaszką z foremki do ciast. Muszę jeszcze poprawić to i owo - m.in podkleić jedną listewkę i przesunąć obejmy dalej od przedmuchiwacza, bo teraz zlewa się to niemal w jedno. Ale to już kosmetyka.

P1300251_zpsue7l4ap3.jpg

Ogólnie klejenie ma się powoli ku końcowi, pozostały zasobniki na wieży, troszkę drobniejszych detali i kostki na bocznych fartuchach.

P1300248_zpsgh3pigse.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.