Skocz do zawartości

T-72B Lotnisko w Doniecku 2014, Trumpeter 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Model gotowy do malowania. Pojawiło się troszkę detali - spawów, kabelków, etc. W kwestii ukraińskiego T-64 z SM, która się tu pojawiła to muszę powiedzieć, że rozmawiałem z autorem i tą sprawę mamy wyjaśnioną. :-)

P1300553_zpsombcxg9o.jpg

P1300551_zpsnphuqv3k.jpg

P1300558_zpsz97qkj4w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Jak można mieć cierpliwość do takiej ilości blaszek w takim rozmiarze? Oo

Też w sumie nie wiem.

Kwestia przyzwyczajenia, po 5 czy 10 łapie się rytm i pewne rzeczy wychodzą automatycznie. To i tak nie jest robota idealna, ani nawet bardzo dobra - ale przecież na czymś się trzeba uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

Zacząłem malować. Rzeczywisty pojazd jest bardzo atrakcyjny malarsko, więc postanowiłem na modelu pobawić się nieco... Na tym początkowym etapie lakierem do włosów.

 

Wiadomo, najpierw czarna baza z puchy i poprawki aerografem, a na to taka mieszanka:

P1300587_zpsnnmx7vbl.jpg

Tam gdzie mamy cienką blachę poszło aluminium od Tamki. Tam gdzie chciałem mieć bazę pod rdzę - mieszanka brązów. Na okładzinę antyradiacyjną - "gumowo-czarna". Zabezpieczona lakierem błyszczącym i na to lakier do włosów.

Na tym wylądował zielony, mieszany z różnych kolorów, w różnych odcieniach... Miało być bardziej kolorowo i ciekawiej niż na T-64.

P1300609_zps3zs6mqo3.jpg

P1300612_zpsxrf7opnc.jpg

Na to znowu troszkę lakieru dla zabezpieczenia i lakier do włosów.

To samo co z zielonym teraz czeka mnie z żółtym i szarym. I znowu drapanie. Myślę, że to będzie fajna baza pod dalsze mazianie.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie sie zapowiada to malowanie, mam tylko takie pytanie co do tych zasobnikow i blotnikow, one w normalnym czolgu sa ze zwyklej stali czy z czegos innego, bo zwykla stal bez zabespieczenia to juz po pierwszym deszczu lapie rdze, a po tygodniu wydlada tak ze o swiecenu nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie sie zapowiada to malowanie, mam tylko takie pytanie co do tych zasobnikow i blotnikow, one w normalnym czolgu sa ze zwyklej stali czy z czegos innego, bo zwykla stal bez zabespieczenia to juz po pierwszym deszczu lapie rdze, a po tygodniu wydlada tak ze o swiecenu nie ma mowy.

Nie wiem z czego konkretnie jest, ale m.in tu widać, że się świeci:

1412295406-donetsk_zpswxeucahe.jpg

Inne fotki do porównania na początku warsztatu.

 

Ładnie

Ja bym dał jeszcze więcej odprysków :P

Będą, będą, męczę od wczoraj żółty i szary - obrywa im się konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blotniki jak i skrzynki sa z blachy a nie stali, o czym swiadcza foty z pogietymi blotnikami.

 

 

Masło maślane ,a co to za różnica jeśli blacha jest stalowa.Nie wiem jak to jest w przypadku serii T ale na goły meta dają bezbarwny lakier antykorozyjny,albo to jest aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście alu pokrywa się tlenkiem glinu(chroni przed korozją dodatkowo) mówi ci to coś.Nie farba tylko lakier lub inna forma dająca się wmasować ,wpędzlować lub wetrzeć.

Coś jeszcze w tym temacie.

 

P.S skąd ty wziąłeś blaszaną blachę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda cudnie, ja swojego ciągle nie zacząłem, ba, nawet go jeszcze nie kupiłem

 

Kamuflaż wygląda bardzo ciekawie, nie mogę się doczekać reszty Planujesz go umieścić w jakiejś szerszej scenie czy tylko sam model i mała podstawka ?

 

Szaro-niebieski kolorek bardzo mi się podoba. Krótko mówiąc gratuluję i podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.