Skocz do zawartości

F16 block 50/52


falcon300

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi ci o to aby zrobić Jaszczompa to najlepszy będzie model Revella. Niestety jest wycofany z produkcji i dostępne są tylko resztki w marketach typu Tesco bądź w internetowych sklepach modelarskich (chyba łatwiej będzie w marketach). Możesz jeszcze szukać na Allegro, rzadko ale bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek.S. przykro mi ale tego modelu juz chyba nigdzie na dzien dzisiejszy nie dostane dzwoniłem dzis do jednej z poznańskich hurtowni i powiedzieli ze bedzie taka wersja revella ale dopiero na wiosne i to w polskich barwach , myslałem ze uda mi sie dostac jeszcze teraz ale nic nie poradzimy dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli ze bedzie taka wersja revella ale dopiero na wiosne i to w polskich barwach
Serio? Czyzby Revell chcial wznowic produkcje? Chyba wyczuli koniunkture na polskim rynku. Ja czekam, az Tamiya wypusci Block 52 w 48-ce. Moze sie doczekam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam, az Tamiya wypusci Block 52 w 48-ce. Moze sie doczekam...

Mówisz - masz!

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=1&przedm=908838&grp=&f_pkt=

Właśnie go zamówiłem - wkońcu CMK'i się doczekały...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam, az Tamiya wypusci Block 52 w 48-ce. Moze sie doczekam...

Mówisz - masz!

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=1&przedm=908838&grp=&f_pkt=

Właśnie go zamówiłem - wkońcu CMK'i się doczekały...

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

To jest Block 50 nie 52 więc o co chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia Block 50 i Block 52 w złożeniu konstruktorów miały się odnosić w zależności do wersji jednomiejscowych (50) i dwumiejscoiwych (52). Tylko że siępóxniej raczyło wszysko ląidne pomieszać, u nas dodali do tego jeszce jakieś "+" i czasem nawet "Advanced" i stąd cały ten nieporządej w oznaczeniach.

 

edit. a werjsa CJ przedstawiona w linku powyżej od naszych Jastrzębii tak na 1 rzut oka różni się nasadą statecznika pionowego. W polskich efach znajduje się w nim zasobnik spadochronu hamującego i systemy WRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie różni się jeszcze silnikiem, a co a tym idzie innym kształtem wlotu powietrza?
Dokladnie tak. F-16 Block 50 maja silnik GE i duzy wlot - oznaczane rowniez CJ, lub DJ, w zaleznosci od tego, czy jedno, czy dwumiejscowe (Tamiya wypuscila wlasnie CJ), a Block 52 maja silnik P&W i maly wlot - oznaczane analogicznie CG (na tego czekam z Tamki) lub DG. Taki system oznaczen dotyczy to rowniez starszych wersji (40/42, 30/32). Hasegawa ma modele CJ i CG, ale to sa samoloty Block 40 i Block 42.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O jasne, że macie rację poniosło Michałka ;)

 

Za to wynalazłem, skąd w oznaczeniu wziął się "+" chodzi o zmianę awioniki dostosowanie do przenoszenia bomb JDAM i (napsane enigmatycznie, ale to ksiazka z 1995 roku) dostosowanie do dodatkowcyh zbiorników paliwa, więc pewnie chodzi o konforemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia Block 50 i Block 52 w złożeniu konstruktorów miały się odnosić w zależności do wersji jednomiejscowych (50) i dwumiejscoiwych (52).

Sorry miszczu ale z tą teorią to pojechałeś nieźle po bandzie. A Block 15 to zabierał pięciu pilotów??? Przepraszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia Block 50 i Block 52 w złożeniu konstruktorów miały się odnosić w zależności do wersji jednomiejscowych (50) i dwumiejscoiwych (52).
(...)A Block 15 to zabierał pięciu pilotów???
Nie bardzo. Bo jeśli Block 15 zabierałby 5 pilotów, Block 52 - dwóch, to Block 50 musiałby latać non-stop na autopilocie (być samolotem bezzałogowym)... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek muszę Ciebie zmartwić ale CG to zmodernizowany block 40 Jaszczembia nie zrobisz. A co do Revella i "polskiej" edycji modelu F-16 to jeżeli taki model wyjdzie.....to jak siebie kocham napiszę list do nich i podziękuje w imieniu wszystkich lepiaczy w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Revella i "polskiej" edycji modelu F-16 to jeżeli taki model wyjdzie.....to jak siebie kocham napiszę list do nich i podziękuje w imieniu wszystkich lepiaczy w Polsce
Pozwól wtedy mi się pod tym listem podpisać. Jeśli coś takiego wyjdzie, to natychmiast złożę zamówienie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Revella i "polskiej" edycji modelu F-16 to jeżeli taki model wyjdzie.....to jak siebie kocham napiszę list do nich i podziękuje w imieniu wszystkich lepiaczy w Polsce
Pozwól wtedy mi się pod tym listem podpisać. Jeśli coś takiego wyjdzie, to natychmiast złożę zamówienie.

 

Pozdrawiam

 

Ja także!

 

 

(to nie żart :D:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, aktualnie kończę naszego Efa z zestawu Revella, ten kto nie ma niech żałuje! Generalnie polską wersję robi się bez kłopotu, choć przedłuzona podstawa statecznika jest w modelu do wersji A, a nie do C (końcówki są węższe).spacjaReszte detali czyli wlot powietrza, dysza, koła podwozia (choć tak nie do końca) anteny na slotach, jest w ramkach. Dorobienia wymagają antena pod wlotem pow. "cebulka", oraz wyrzutniki flar i dipoli.

Co do zasłyszanych info o polskiej wersji wydanej na wiosnę 2008, nie chce martwić ale nigdzie tego nie widziałem w nowościach więc... czy cokolwiek wyjdzie czas pokaże. Ja słyszałem że nowego F-16 ma wydać Italera, podobno ma być tam pakowany Revell.... zobaczymy.

A tak swoją drogą jak już wałkujemy temat Jastrzębia, to powiem wprost , bardzo dziękuję naszym producentom za to że śpią z ręką w nocniku! Nie wydali dedykowanych kalek do 1/ 72, opcjonalnych elem(n?)etów do wersji C/D wstyd! Samoloty latają już roki a tu nic. Pisałem w sprawie kalek do Techmodu, i odpisali ze nie będzie kalek ponieważ drukowali dla Kagero, a tam tylko były szachownice i numery kodowe, bez napisów itd...... bez komentarza

Jednak z komentarzem ale moderatora. Popraw proszę pisownie w tym poście inaczej usunę go z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jak się nie mylę to w Polsce są samoloty w wersji Block 52+ z dużym wlotem powietrza a nie małym.

 

Wersja Block 50 miała duży wlot dla silnika General Electric, wersja B 52 ma silnik Pratt i Withney i "mały" bardziej zaokrąglony wlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.