Skocz do zawartości

Farby BILModel...


Dżak_Stronk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z farbami BILModel - zakupiłem w Martoli i ZONK

1.

 

Polished Aluminium | P008 | BILMODEL | n/a

http://www.martola.com.pl/pl2681/produkty55151/polished_aluminium

 

2.

 

Mig Interior Green 3 | P066 | BILMODEL | n/a

http://www.martola.com.pl/pl2681/produkty55356/mig_interior_green_3

 

3.

 

Burned Exhaust Steel | P004 | BILMODEL | n/a

http://www.martola.com.pl/pl2681/produkty55147/burned_exhaust_steel

 

takie 3 farbki i niestety ...jak zapewniał producent na fb cytuje...NEW colours for modelmaking - Japońska jakość polska cena. Farbki do aerografu-rozpuszczalnikowe...

moje farbki

nr 1. nie otwierana od września nowa- ubyło 50%

nr.2 nie otwierana od września nowa - ubyło 30%

nr.3 otwierana w listopadzie- został tylko pigment na dnie

tez tak macie, jak to jest ze buteleczka zakręcona nowa znika? - czemu Gunze czy Tamyia nie znikają- co zrobić by pozostałe nie zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kolego Woit ten temat który zaznaczyłeś nie spowoduje przybycia poziomu moich farbek, no nic trzeba zostać przy sprawdzonym produkcie, ale dziękuje za pomoc

Ale jak napiszesz do p. Tomasza, to sądzę, że załatwi sprawę pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent farbek sam się "przejechał" na tych opakowaniach i jak do niego napiszesz to na pewno załatwi tę sprawę. Od momentu gdy ten problem się objawił wszystkie farbki są pakowane w szklane opakowania a na własnym przykładzie wiem, że żadnych problemów w tej kwestii nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym rozcieńczaliście te farby i jak zachowywały sie przy nakładaniu z aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby są w zasadzie gotowe do malowania. Jeśli jest potrzeba rozcieńczenia to ja stosuję Leveling Thinnera albo rozcieńczalnik oferowany przez producenta farb.

Dysza w Aero 0.2 i nie ma problemów. Pod metalizery trzeba stosować podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kolego Woit ten temat który zaznaczyłeś nie spowoduje przybycia poziomu moich farbek, no nic trzeba zostać przy sprawdzonym produkcie, ale dziękuje za pomoc

Ale jak napiszesz do p. Tomasza, to sądzę, że załatwi sprawę pozytywnie.

jaki namiar moge poprosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak napiszesz do p. Tomasza, to sądzę, że załatwi sprawę pozytywnie.

jaki namiar moge poprosić

Jestem przekonany, że masz na opakowaniach farb. Firma nazywa się „Bilmodel MAKERS”. Potrzeba bardziej za rączkę poprowadzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zgromadzonych. Kilka słów wyjaśnień.

Tak opakowanie mimo zapewnień producenta i oznakowania "trójkątem" okazało się niewypałem.

Wróciłem do cięższych opakowań szklanych, ale sprawdzonych.

Klej w opakowaniach HDPE to "znikacz" jak określił kolega Mitrandir a nie Spawacz.

Wszystkie osoby które kupiły w Bytomiu klej " Znikacz" dostaną klej Spawacz jeden za jeden W Bytomiu 2015,

proszę tylko zabrać oryginalne flaszki - stanowią one podstawę wymiany.

Koledzy z IPMS Silesia otrzymali partie kleju na ręce Chrupka, tam też trafił znikacz.

Farby - odparował rozcieńczalnik ale tak nie powinno być. Szkoda flaszki fajne, lekkie ale do du.. .

Przepraszam wszystkich którzy zaufali moim produktom, że zawierzyłem zapewnieniom producenta opakowań.

Powinienem przeprowadzić testy wytrzymałościowe tak jak to zazwyczaj czynimy.

Dostarczamy rozcieńczalnik dla uzupełnienia, zawartości.

Do Bytomia zbiorę zapas opakowań szklanych.

 

Pozdrawiam

 

Szanowny Panie "Dżak'u Stronk" dziękuję za Pańskiego maila.

Otrzymał Pan imię i nazwisko, proszę się posługiwać w korespondencji tymi atrybutami, to przywilej cywilizacji.

Otrzyma Pan rozcieńczalnik w Martoli, lub u mnie, proszę pamiętać o paragonie. Będziemy w Inowroławiu i w Łasku.

Serdecznie zapraszam, może Pan nawet odebrać osobiście w siedzibie firmy z pełnym instruktażem.

Jeszcze raz zapewniam zawartość w Pańskich butelkach jest w pełni zdatna do użytku po dolaniu rozcieńczalnika, pod warunkiem że nie zużył pan do zera.

PS może jakieś zdjęcie z flaszkami.

Nie odpowiadam na anonimy.

 

Z poważaniem Tomasz Bilkiewicz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło. Pan Daniel już został poinformowany, jeżeli nie jest pan z obszaru W-wy to proszę o adres z przyjemnością osobiście wyślę Panu rozcieńczalnik. Przed przystąpieniem do operacji uzupełnienia i przelania nie mieszamy gęstej farby. Proszę naciąć delikatnie metkę na plastikowym opakowaniu zdjąć i przykleić na szklane, następnie odciąć ostrym nożykiem całe wieczko na dużej średnicy na samej górze, dolać nie wiele rozcieńczalnika i za pomocą pędzelka wymieszać. Zawartość przelać do szklanej buteleczki, pozostałość dolać około 8 ml i wymieszać, tym co zostało uzupełnić buteleczkę dolać rozcieńczalnika do pełna aby stan łączny nie przekroczył 22 ml. Obmyć pędzelek w nitro i operację powtórzyć.

 

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jurek, napisz do p. Saab-a podobno każdemu wysyła, ja sobie odpuściłem, z 3 co miałem 2 w śmietniku , 1 w 50% - udało się odsprzedać - kupiłem Gunze - co zyskałem? - farby nie wysychające, nie śmierdzące jak nitro i bardzo dobre jakościowe.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku, również odpuszczam, bo nie mam ani zdjęć wywalonych farbek, ani paragonu czego pan producent, jak doczytałem w poprzednich postach, się od Ciebie dopraszał.

(domyślam się, że z pewnością wszyscy archiwizują paragony z zakupów takich dupereli jak farbki przez lata, tylko ja taki nieroztropny )

Jak mam się ciągać za parę farbek, to dzięki, wybieram spokojne modelowanie ze sprawdzonymi producentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo pojmuję ton Twojej wypowiedzi. Rozumiem, że wg Ciebie powinno wystarczyć jak powiesz producentowi, że miałeś jego farby, wyrzuciłeś je bo były do dupy a teraz chcesz je reklamować a producent ma Ci uwierzyć na słowo. Chyba to trochę niepoważne nie uważasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.