Skocz do zawartości

7urgen- rekonstrukcja historyczna 1:1 i 1:6


7urgen

Rekomendowane odpowiedzi

Jaaaaasne, juz to widze, az sie schowam do mysiej nory... Dobra, przede mna projekt dwoch figur w wyjscowkach, tam nie ma co "niszczyc" bo musza wygladac ladnie ale mam wlasnie pomysl w ktorym to moze podzialac... To jest wlasnie projekt do ktorego potrzebuje te zarcie. Chce zrobic figsa z piec po dwunastej czyli koniec maja 1945, ergo zolnierz niemiecki w obozie jenieckim (na zachodzie). Bedzie bez pasa, same szmaty, podarte, brudne, musze zrobic cienie wokol odprutej naszywki z orlem panstwowym nad prawa kieszenia. tam pojedziemy, pobrudzimy, porobimy dziury a facetowi gebe wymazemy. Taka mam kncepcje.na moje okolo jesieni tego roku lub w okolicy koncowki roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dajesz , nie ma co sie bac,pierwsze poczatki beda na pewno trudne ale potem juz bedzie z gorki.Zastanawiam sie jak zrobic ten brdzing na materiale , bo to zupelnie inaczej niz na figsach i do glowy przychodza mi tylko pigmenty,ogolnie bedzie trudno ze zlagodzeniem krawedzi ,tak mi sie bynajmniej wydaje.Postuj zdjecia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno zaloze warsztat, bez tego w ogole nie rusze z projektem. Tylko ze do tej pory do calej zabawy mam tylko kubek i gore od manazki wiec daaaaaleka droga przede mna. Myslé o bluzie i spodniach drelichowych, plaszczu, butach gorskich (ktore pod koniec wojny byly bardzo popularne we wszystkich formacjach). Bez nakrycia glowy wiec w "obrabianiu" twarzy bedzie sie czym popisac. Do tego dojdzie "sezonowanie" dloni. Postaram sie do tego projektu wyrwac golasa DiD to ulatwi sprawe bo tam sa dlonie wykonane jak zywe a nie gladkie tworzywo jak na manekinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie watpie, trzeba tylko jeszcze miec talent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, klamka zapadla, bede robil temat. Zeby nie zaczynac warsztatu od "a co wlasciwie potrzebuje?", to moze juz teraz kilka sugestii co nazbierac? bede szuka fantow do samej sylwetki to od razu zaczne zbierac "cay ten zgielk".

 

A co do cytowanej sentencji, to byla moja autoterapia z arachnofobii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zajmuje sie rekonstrukcją historyczną w realu ale i zeskalowaną do 1:6... .

To dopiero jest jazda. No to już nie modelarstwo - ale prawdziwa pasja.Która słono kosztuje.I którą podziwiam widząc efekty Twoich prac.

Wykonanie poszczególnych figurantów - ubrań i wyposażenia wzorcowe historycznie i estetycznie.Manekiny to tylko manekiny - jak w namiocie stelaż.

Chylę czoła przed wiedzą historyczną na tematy umundurowania i pochodnych. Kupionych mam kilka (naście) takowych zestawów(spokojnie skala 1:35), a wiedza o nich raczej taka sobie.

Teraz wiem do Kogo się zgłosić w kwestii umundurowania figurantów niemieckich.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie Nazarenski... Meser do mnie pisze... "...Im pozniej tym lepsi goscie..." No coz, ja poczulem respekt gdy zorientowalem sie jaka wiedze masz w temacie pojazdow. Cos niecos wiem w tym temacie ale wobec Twojej wiedzy wymiekam. Ciesze sie ze zaczyna sie moja dziwna dosc w formie przygoda z modelarstwem podobac ale najbardziej mnie cieszy nie to ze komus sie moze podobac czy uwaza ze mam wiedze, najbardziej mi sie podoba ze ludzie sie nie zamykaja na inne formy. Kurde, jak mi jeszcze kiedys Seb napisze ze mu sie zaczyna podobac bede w raju...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kochani, to w koncu moje portfolio, wiec jak najbardziej miejsce do autoreklamy. A ze sie zrobilo jakos tak ze ludzie dostrzegaja we mnie jekiegos fachowca od tych rzeczy (ja znam minimum jeszcze jednego na tym forum) to ciekawskim, ktorzy jednak chca sie dowiedzic tego i owego, a z tego co widze po watkach zwiazanych z literatura jest takich wileu tutaj, zapraszam w jedno miejsce. Podam kilka linkow, wybierzcie sobie co sie komu spodoba.

 

Najpierw podalem kilka linkow tematycznych, potem ogolne do dzialow i tematow, wszyscy wiedza jak sie poruszac po forum to i mysle ze bedziecie w stanie znalezc wiecej niz podalem, przy odrobinie staran. Milej lektury.

 

http://www.prusy.fora.pl/luftwaffe-fd,8/wyjatki-mundurowe-w-fd-l,2874.html

 

http://www.prusy.fora.pl/luftwaffe-fd,8/luftwaffen-feld-division-12-feld-division-12-l,1702.html

 

http://www.prusy.fora.pl/luftwaffe-fd,8/obrona-trojmiasta-1945-ostatnie-dni-12fd-l,2402.html

 

http://www.prusy.fora.pl/luftwaffe-fd,8/

 

http://www.prusy.fora.pl/niemcy-1914-1945,2/

 

 

I na koniec w ramach autoreklamy, zgodnie z tematem portfolio zreszta, nowa zajawka 7urgena, lacznosc. Zdjecie zrobione przez Katza, miesiac temu w Ogrodniczkach.

 

nW8vmV2FKhWqb8a-5A7Hh266f6r4KT02Lxz6AQRbcNM=w1363-h906-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, wlasnie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Uk w Worcester. Dwa- trzy razy w roku, lece z Birmingham International Airport do Polski do Gdanska na Lech Walesa Aiport, Katz mnie porywa do Marienburga, odkapslowujemy kilka zacnych napitkow u Katza, pozniej pakujemy manatki i jedziemy na "wojne", po czym wracamy, robimy porzadek z gratami po "wojnie", odkapslowujemy kilka zacnych napitkow, 7urgen wsiada w samolot i... To tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki.Będzie co poczytać i podszkolić się z tematów umundurowania i wyposażenia - bez wydawania kasy na książki.

Zawsze dopinguję - pozytywnie zakręconych ludzi. Bo sam za takiego się uważam - choć żona trochę inaczej to nazywa.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Krzychu, trzeba sobie pomagac, teraz jak widzisz ja zaczynam uderzac po pomoc do Was, wytrawnych, klasycznych modelarzy. Co do zon, wiem cos o tym, mialem dwie... Kiedy ogladam "Przyjaciol" utozsamiam sie bardzo z Rossem... No moze tylko z ta roznica ze tytulu doktora nie mam... Choc musze to oddac ze moja druga bardzo wspierala mnie (do pewnego momentu) w moich pasjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Umundurowanie i uzbrojenie niemieckie jest dobrze znane, a co z umundurowaniem i uzbrojeniem np. włoskim, rumuńskim, węgierskim. Kiedyś przeglądałem figurki w tej skali ale były chyba tylko niemieckie

i amerykańskie, są też pojazdy w tej skali ale ich jakość jest co najmniej bardzo słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, pojazdy sa raczej symboliczne, choc w tej skali i tak robia wrazenie samym rozmiarem. Co innego z ArmorTek, to jest klasa za "fajna" kase. Co do innych armii to jest sporo gratow dla brytyjczykow a jak wiadomo na tym mozna zbudowac jeszcze kilka innych armii wlacznie z PSZ. Troche dodatkow w stylu naszywki, nakrycia glowy itp mozna dorwac. Ale takie fantasmagorie odpowiednio kisztuja. Poza tym sowieci amerykanie i troche gratow na wlochow. Z wegrami, rumunami, bulgarami jest problem. Jest tez troche szpeju na Cesarska Armie Japonii. Generalnie im rzadszy temat tym drozej i trudniej dostac.

 

Mozesz zobaczyc inne armie w wykonaniu Jacka Sulowskiego, ale po pierwsze niestety strzela spro bledow merytorycznych (niestety niereformowalny) a po drugie nie wszystko jest jego autorstwa. Nie,mniej kolekcja robi wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wracajac do niemilych przepychanek oraz nie probujac nikomu dokopac, postanowilem osobiscie poznac czesc administracji ktorej znajomosc niezgodnie z prawda mi postawiono przed oczy. Ale skoro tak zrobiono to stwierdzilem ze w takim razie pewnie dobrze by bylo nadrobic ten brak i stalo sie... Nie wdajac sie w szczegoly, efektem spotkania byla sesja zdjeciowa ktorej fragmentami sie podziele...

 

Autor zdjec- Reflect

 

11900143_1493047187660465_6221005553177945235_o.jpg

 

11891434_1493047207660463_493527578849853647_o.jpg

 

11884737_1493047247660459_9101663856453957776_o.jpg

 

11891876_1493047304327120_4945018845843358367_o.jpg

 

11882841_1493047307660453_3773276503035258029_o.jpg

 

11953639_1493047310993786_1444608847803867756_o.jpg

 

11953649_1493047327660451_6708854752499530181_o.jpg

 

11950454_1493047324327118_5077800084416927057_o.jpg

 

11026783_1493047320993785_1304320547927772689_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyk ma cos w tych kieszeniach? Napiszesz o nim coś więcej? bo mam Zvezdeczkowych w kolejce i nie wiem jak pomalować (a to chyba WH te moje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory, bo jest dwoch. Luftwaffe i Heer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozumiem ze piszac "kieszenie" miales na mysli bandazownice... Dwie skorzane ladownice na pasie po obu stronach klamry. Wiec wlasnie, nazwa wskazuje co tam noszono. Dokladnie bandaze. Poza tym torba (ta nie do konca jest taka jak powinna). W torbie noszono cala reszte. Orginalna torba medyczna byla podobna do ubraniowej ale sie roznila. Ta tutaj to niestety zaadaptowana ubraniowa. Kilka faktow ktore moga Ci sie przydac. Sanitariusza na froncie wschodnim nosili oznaczenia czerwonego krzyza ale nie epatowali nimi tak jak ich koledzy na froncie zachodni. Poza tym na frocie wschodnim bardzo czesto nosili bron krotka, czego w ogole nie spotykano na zachodzie. Wazna jest manierka medyczna ktora noszono przez prawe ramie na lewym boku (regulaminowo i w zasadzie nie widac odstepstw na zdjeciach). Poza tym, zwykla manierka przytroczona do chlebaka na prawym (sorry) poldupku. Gdyby co to pytaj, bo moze chcesz wiedziec cos wiecej.

 

http://12caliwskali.blogspot.co.uk/2014/10/sanitater-fliger-z-23jrl-z-12-feld.html

 

http://12caliwskali.blogspot.co.uk/2013/11/sanitater-sanitariusz-w-stopniu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.