Skocz do zawartości

7urgen- rekonstrukcja historyczna 1:1 i 1:6


7urgen

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Grzegorzu. Powiem Ci zupelnie szczerze, pomimo iz co nieco podlubalem przy tej sylwetce to po tym obdartusie i brudasie spadaku ten oficer to tak bez satysfakcji zlozony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Grzegorzu. Powiem Ci zupelnie szczerze, pomimo iz co nieco podlubalem przy tej sylwetce to po tym obdartusie i brudasie spadaku ten oficer to tak bez satysfakcji zlozony.

 

Skoro da Ci to większą satysfakcje, to go ubrudź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Grzegorzu, bo sie to nietety kłóci z ideą figurasa. Miały być sylwetki trzech rodzajów broni Wehrmachtu w wyjsciówkach i są- Kregsmarine. Luftwaffe i Heer. Więc trochę dziwnie by wyglądali usyfieni. Chyba że... Przypomniała własnie mi sie początkowa scena z Das Boot Zreszta tam jeden pijany marynarz był ubrany dokładnie tak jak mój marynarz w wyjściówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Grzegorzu, bo sie to nietety kłóci z ideą figurasa. Miały być sylwetki trzech rodzajów broni Wehrmachtu w wyjsciówkach i są- Kregsmarine. Luftwaffe i Heer. Więc trochę dziwnie by wyglądali usyfieni. Chyba że... Przypomniała własnie mi sie początkowa scena z Das Boot Zreszta tam jeden pijany marynarz był ubrany dokładnie tak jak mój marynarz w wyjściówce.

 

No widzisz ... jak się chce szkopa utytłać, to błoto się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie. Tak naprawde potrzebowalbym albo dobre zdjecia albo rysunki sortow. I nie na jakims kliencie tylko na plasko. Zebym widzial szwy i kroj bluzy, spodni, nakrycia glowy ( tutaj mozna improwizowac bo z tego co sledze Wasze watki to nosili tez szkopskie garnki). No i kwestia butow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odezwał się on do mnie Chętnie udostępni wszystko co ma po Ojcu.

On jest z Gdańska. Więc możesz śmiało zabierać się do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musial sie z Toba skontaktowac ale na innym poziomie niz pisanie postow, priwow i maili. To sie zaczyna robic grubszy projekt i zastanawiam sie nad wprzegnieciem do tego kolegow z mojej gtupy. Jak masz telefon stacjonarny to podaj mi numer na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

O winietkach i dioramach nie ma mowy. Chyba ze kiedys kwadrat zmienie na wiekszy... Zreszta i tak bym nie dorownal mistrzom tematu ergo Kampfgruppe Abt. ktorych zreszta widze cytujesz. Obejzyj sobie zdjecia Back Of Stage , tutaj dobry ogrod jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nagadales ale pewnych rzeczy nie przeskocze. A i tak dałem wam się wkręcić w te brudzenie, dziurawienie i co nie bądź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O winietkach i dioramach nie ma mowy. Chyba ze kiedys kwadrat zmienie na wiekszy... Zreszta i tak bym nie dorownal mistrzom tematu ergo Kampfgruppe Abt. ktorych zreszta widze cytujesz. Obejzyj sobie zdjecia Back Of Stage , tutaj dobry ogrod jest potrzebny

Pisze z kompa gdzie nie mam Polskiego slownika. ( lenistwo,niewiedza? niech sobie kazdy nazywa jak chce )

Oj Wasc podstawke pod figurke o wymiarach 10x10 to zrobic mozesz...

Tlumacze zawsze ze naweta najfajniejszy model bez podstawki to "zabawka" niech to bedzie kawalek ziemi i 2 ( slownie: dwa ) kwiatki

ale to juz inaczej przedstawia model. Ogladajacy wie czy to zima, lato albo kij wie jaka pora roku, wie czy padal deszcz i dlczego model jat tak upaprany. Nikt nie mowi o tworzeniu wielkich dioram, ale jakowes podstaweczke to Pan wydziergasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widzę spiesk... Najpierw "pobrudź, wymaż, porób dziury itp", teraz zrób winietke a za pół roku będzie urządź muzeum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, tak - nie marudź Pan tylko bierz się Pan za jakąś fajną podstaweczkę - na początek choćby niewielką, najprostszą - pokazałeś regał ze swoimi zbiorami, spokojnie się zmieści

A tak w ogóle to zajefajna kolekcja

Najbardziej chyba rażą te nieszczęsne nadgarstki i niektóre twarze jak z muzeum figur woskowych ale zacząłeś już coś "brudzić" więc może być coraz fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do tego zmierza. Już mam plany na poprawienie kilku starszych figur, między innymi tego zimowego spadaka z emgietą, mam już pomysł na poprawienie jego hełmu (ktoś tutaj słusznie zauważył że wygląda tandetnie a ja się zgadzam w 100%), no i ostatni oficer któremu "nic nie mogłem popsuć" mówiąc szczerze wydał mi sie nudny jak flaki z olejem. Możecie być z siebie dumni, stworzyliście potwora... No może nie potwora, narazie jajko z którego wykluje sie potwór.

 

 

Tak czy siak dzięki za pozytywny odbiór, zawsze to miłe dla oka a i zachęca żeby zrobić kolejny krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć ten klej i przestań wdychać opary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nowe

 

Oficer FLIVO

 

Oryginał...

 

Bundesarchiv_Bild_101I-088-3710-08%252C_Russland%252C_Fliegerleitoffizier_auf_Sch%25C3%25BCtzenpanzer.jpg

 

...i figura

 

DSC_7945.JPG

 

DSC_7935.jpg

 

 

 

Oraz moja gromadka z Feldherrnhalle po poprawkach. Zastanawiam się nad brudzeniem.

 

DSC_7966.JPG

 

 

A skoro w tytule wątku jest też 1:1 to takie z ostatniej wojny... Foto- Maciej Kacmajor.

 

13327414_646705935478191_1748215007463853046_n.jpg?oh=3165fff65cb6e785789b86cc53414ba5&oe=58037151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.