Skocz do zawartości

7urgen- rekonstrukcja historyczna 1:1 i 1:6


7urgen

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem cały wątek i jestem pod ogromnym wrażeniem.

Talent, to mało.

 

GENIALNE, brawo!

 

 

Myślę że nie genialne, raczej nietypowe. Ale dzięki

 

Tej ostatniej figurze z Bergmanem w ręku musisz poprawić weathering!

Za czysta jest!

 

;)

 

Oj uwierz mi że już wtedy nie byłem ani czysty ani pachnący. W momencie gdy fota była robiona mijało 48 godzin bez kapieli, pracy w skwarze, kurzu, bez zmiany jakiejkolwiek części ubioru...

 

Foto- Krzysztof Borowski

 

P5277791_zpsa11bjql7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Fazzy mnie zapraszal ale nie dalem rady po Misji Wschod ani finansowo ani pod wzgledem wolngo. Logistycznie tez nie jestem do tego gotow. Jezeli zaproszenie bedzie podtrzymane na przyszly rok to zaczne wszystko juz sobie planowac teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Niektórych to zmartwi ale wciąż żyję a do tego, co najgorsze, robię swoje...

 

80971723_l.jpg

 

80972323_l.jpg

 

81710523_l.jpg

 

81710923_l.jpg

 

83195223_l.jpg

 

83195423_l.jpg

 

85010123_l.jpg

 

85010723_l.jpg

 

A całość obecnie tutaj- http://myvimu.com/collection/47793462

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany Krzysiu, to fliegerfaust. Oj, oj, braki poznawcze Wygogluj sobie -fliegerfaust -hotel adlon- berlin. A narzekać możesz, w koncu to forum. Chyba nie jest ze mna tak żle skoro ostatnio drapnałem główna nagrode na konkursie fotograficznym z moimi figurami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Zaczyna sie... Dawaj, zobaczymy co da sie zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję opisać słownie. W pozycji Osprey&AJ-Press: "Focke-Wulf 190 Asy frontu zachodniego" str.70 jest rycina przedstawiająca pilota w czarnym kombinezonie+pilotka+maewestka i opaska na rękawie "Deutsche Luftwaffe" koloru żółtego. Opisane jako zima 44/45. Czy znany Ci jest taki rodzaj umundurowania i możesz go dokładnie opisać? Dzisiaj już trochę późno, ale mogę jutro zrobić zdjęcie rzeczonej ryciny i wstawić jeśli potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sebastian za dobre slowo.

Baas, dawaj skany bo to jak dlubanie palcem w mysiej dziurze. Nie mam zbyt duzego zaufania do slowa pisanego u ospreya ale fotograficznie i w kwestii rycin Volstada raczej nie bylo nigdy zgrzytow. A kombinezon moze byc jeden z kilku wzorow LW wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, obraz więcej jak 1000 słów. Rzeczona rycina:

Obraz_077.jpg

Jakbyś jeszcze wiedział po co ten schowek na wibrator na łydce

A Twoje figsy wykonane jak dla mnie bombowo, z dużo dbałością o detale (łoj, do by mnie się tak chciało w plastikach...) .

I takiego na ten przykład fliegenmajora widział bym u siebie na półce obok lugera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie podeprzec fotkami wiec pozwol ze odpisze dzisiaj wieczorkiem, jak siade do mojego peceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jv44pilots.jpg

 

Zdaje się że to coś takiego... Jedna z wielu wersji kombinezonów lotniczych i jedna z kilku skórzanych, choć... W zasadzie jedyna mi znana bo skórzane mi znane, to raczej komplety dwuczęściowe.

W rysunku mnie niepokoją rekawice z jasnymi karwaszami. Były z karwaszami ale jednolitymi w kolorze z resztą, takich nigdy nie widziałem. Chyba ze błędnie pojmuje rysunek i to są mankiety kobiaka, ale w takim przypadku ma to jeszcze mniej sensu. Na nodze może być jedna z dwóch rzeczy: nóż grawitacyjny LW (najbardziej prawdopodobny), rakietnica (pistolet sygnałowy) ale te raczej noszono w kieszeniach na udach. Opaska to typowa opaska identyfikacyjna, zakładana przez pilota zestrzelonego nad terytorium wroga, majaca na celu szybka identyfikacje własnym żołnierzom. Nie wiem po grzyba ma ja na ramieniu gotowy do lotu. No ale kto bogatemu zabroni a niemca zrozumie?

 

P.S. Dzięki za pozytywny odbiór. Nie należę do mistrzów gatunku, znam mocnijszych artystów ale i tak miło że komuś się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zanim znow znikne na rok... ta ostatnia figura, piechociarza z DAK, wlasnie zostala nagrodzona w konkursie organizowanym przez portal kolekcjonerski przy wspolpracy z miesiecznikiem Odkrywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

DSC_0691.JPG

 

DSC_0712.JPG

 

DSC_0714.JPG

 

DSC_0689a.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, staralem sie zachowac pewne podobienstwo. :P Widze wiec ze wysilek nie poszedl na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.