Skocz do zawartości

U-Boot U-511 IXC 1:350 Mirage Hobby


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej nieobecności niezależnej ode mnie postanowiłem wrócić. W międzyczasie udało mi się prawie zakończyć dwa projekty firmy Mirage Hobby. Co by tu pisać. Chwilowo bez malowania ponieważ brak sprzętu oraz projekty "na rozgrzewkę" po przeprowadzce. Poniżej kilka zdjęć prawie skończonej pracy:

 

9_zpsyrdjitpb.jpg

10_zpstoawzijm.jpg

11_zpsvnnrupe6.jpg

12_zpskmg07yku.jpg

13_zps5tokcijw.jpg

14_zpsfc4bsrnt.jpg

15_zpstsogblca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur...nawet nie zauważyłem, że mi się wykręciła...

 

edit:

 

a nie czekaj, tak jest w instrukcji! Małe ale widać.

 

d96c5bfecc172a12gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie czekaj, tak jest w instrukcji! Małe ale widać.

To jest błąd, nie sugeruj się instrukcją tylko patrz na fotki lub plany.

Wystarczy tylko spojrzeć i widać, że jest zle, widziałeś kiedyś na okręcie

kotwicę do góry nogami?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro pisać - ale muszę - bo nie pierwszy Twój model... Ponadto co napisał Gała i tematu odwróconej kotwicy model jest sklejony bardzo niestarannie. I nie jest to bynajmniej kwestia wyprasek. Elementy są nieobrobione. Pełno jest niezaszpachlowanych śladów łączenia części, śladów podziału form wtryskowych. A na peryskopach (które sterczą jak dwie krzywe topole) widać okropne ślady "urzezania" od wypraski.... Działo 105mm przed kioskiem jest kompletnie nieobrobione i sądząc o śladach kleju już zamocowane... Podobnie jak sam kiosk, który straszy mnogością nadlewek i niespasowanych części...

 

 

papier ścierny kosztuje 2 złote polskie a potrafi zmienić świat...

model "prawie" skończony czy "dopiero" rozpoczęty... ? No chyba, że to kolejny wątek po ORP Burzy z cyklu "jak nie sklejać..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, w wolnych chwilach poprawie co nieco i kupię szpachlę, bo nie było, a teraz to model "dopiero" rozpoczęty, tylko proszę bez bicia - obiecuje poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Drozdek co to za spadek formy i odwalanie badziewia

Ja do poprzedników dorzucam kilka sugestii:

1) wg mnie warto zamienić peryskopy na stalowe - albo samoróbki albo np z abera można kupić. Sprzedają po kilka szt w paczce ale jak kleisz sporo podwodnych to będziesz miał na zapas... bo to nawet na wały można z powodzeniem stosować.

2) wywal ten wstrętny flagsztok (chociaż nie wiem czy montowany na kiosku też się tak zwie) bo wygląda jak jakieś domowej roboty chrapy

3) śruby z blaszek trzeba przed montażem wyprofilować pod kątem bo na takich plackach to nigdzie w realu nie popłyniesz nawet motorówką. Tylko trzeba diabelnie uważać bo ustrojstwa delikatne i łopatki łatwo odpadają.

 

Poza tym jeszcze jedno, ale to już uwaga do Mirage'a - wg mnie to te stojaki pod Wurfkörpery ciut za małe w tej stali. Miały pod 2m więc powinny być na ok.1/3 kiosku:

http://www.u-boot-archiv-cuxhaven.de/lang1/images/p120_1_05.png

http://www.u-boot-archiv-cuxhaven.de/lang1/images/p120_1_04.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.