Skocz do zawartości

F/A-18E Hornet Trumpeter 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj szukam na forum modelwork galerii mojego F-18E i właśnie dotarło do mnie, że takowej galerii nie zamieściłem na tym forum.

Tak więc naprawiam błąd i wklejam kilka fotek modelu skończonego kilka tygodni wstecz.

 

Na moją półkę z modelami trafia kolejna ukończona F’ka tym razem do modeli sygnowanych na początku literą F w skali 1:32 dołączył najmłodszy wiekiem a w zasadzie najmłodsza z moich F’ek- 18’ka.

 

Model pochodzi od Trupetera jest złożony prosto z pudełka bez żadnych dodatków w postaci żywic, blaszek etc.

Najwięcej pracy było z wlotami powietrza, które wymagają sporo zabiegów z pasowaniem i jeszcze więcej szpachli.

Jak już wspominałem przy innych sklejanych przeze mnie modelach części waloryzujące mnie kompletnie nie kręcą i nie widzę sensu dokładania kasy do tego co otrzymałem w pudełku od Trumpka z jednym małym wyjątkiem.

 

Jak będę jeszcze raz podchodził do tego modelu to na pewno dokupię lepiej wykonane dysze te z zestawu są naprawdę przeciętne.

Muszę także zauważyć, że w porównaniu do F-14’ki Trumpka spasowanie w tym modelu stoi na zdecydowanie lepszym poziomie a osłona kabiny w końcu wygląda i pasuje tak jak powinna pasować.

 

Mam też wrażenie, że nie co lepszej jakości są kalki tym razem a położenie tych długich czerwonych pasków oddzielających czerń i szarość wymagało naprawdę WIELKIEJ cierpliwości i przez chwile rozważałem prostszą dla mnie wersję czyli oklejenie i pryśnięcie czerwonym kolorem. Stwierdziłem jednak, że takie ćwiczenie i nauka przyda się na przyszłość.

 

Tyle w kwestii samego modelu z czystym sumieniem mogę go polecić.

Czas na fotki:

 

IMAG23601_zps6glzk8za.jpgIMAG2354_zps7d0annzh.jpgIMAG2336_zpspd7hvhe5.jpgIMAG2324_zpspkkpsgtu.jpgIMAG2292_zpstzg6dear.jpgIMAG2205_zpsbfqsjzra.jpgIMAG2192_zps3ae22lt6.jpgIMAG2217_zpsjbw9yzfp.jpgIMAG2257_zps5r1rmqgt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna.

Świetnie pomalowana i całkiem ładnie pobrudzona.

Naprawdę bardzo udany model.

Jeśli miałbym się doczepić do czegoś, to chyba troszkę za mocne brudzenie w kilku miejscach.

No i brak choćby okablowania goleni w takiej skali.

Ale model świetny, moje gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że o ile dam radę spakować dwa modele 18'ka będzie do zobaczenia na żywo w Elblągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Piękny model w ciekawym i przykuwającym wzrok malowaniu. Bardzo podoba mi się ogólne wykonanie, jednakże tych brązowych zacieków (wycieków) jest jednak zbyt wiele. Tak trochę "czołgowo" to wygląda...

 

Poza tym reszta bardzo fajna!

 

Gratuluję i pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypasiony model, musi być wielgachny tak w ogóle ;) Dla mnie kolejny świetny warsztat mobilizujący do robienia modelu "rury", ale w nieco mniejszej skali (1:48) Uwielbiam Szerszenia i kiedyś się pokuszę o niego w malowaniu fińskim lub USMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pozytywny odbiór mojej pracy, co do wielkości faktycznie nie jest mały choć jak obok postawię Su-27UB to 18'ka staje się kruszynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyjątkowy dzień dla mojej 18'ki - fotka admina i na festiwalu w Elblągu otrzymała wyróżnienie.

 

Dziękuję jeszcze raz wszystkim.

 

IMAG2673_zps6cwoswk9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki! Z ogromną przyjemnością oglądałem w Elblągu zarówno Horneta jak i Su-27.

 

 

Dzięki WIELKIE - ja właśnie rozpocząłem poszukiwania w domu miejsca na Su

 

Wisa - do Su - przydałby się jakiś pojazd gaśniczy nie podstawiłbyś tego fajnego co parkuje u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plis pokaż warsztat -- "trochę pracy" włożyłeś więc plis pokaż

 

 

Rozpocząłem wątek warsztatowy z Tornado, więc zapraszam do oglądania. Fakt na razie jeszcze nie zdążyłem nic wydłubać w weekend był festiwal w Elblągu a wieczorami szykowałem koledze kask na Mistrzostwa Polski.

 

Dziś miałem rozpocząć pracę ale miałem bardzo sympatyczne spotkanie w modelarskim gronie (pozdrawiam kolegów) ale jutro wieczorem na pewno pojawią się pierwsze foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Fajny Szerszeń.

Pytanie co to są za bombki na zewnętrznych pylonach - GBU-24 czy GBU-28 ?, średnica głowicy i jej wielkość dość "odchudzona"

>>>WeaponLoad<<<

 

 

GBU-24, choć mam wrażenie, że odwzorowanie Trumpka nie jest idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie coś im się skurczyło , z Grubaskiem GBU-24 byłoby potężniej, pomyśl o wymianie na Edzia laserki, ew. zmianą konfiguracji na asymetryczną, co dodaje smaczku. Nie mniej super SHornecik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.