Skocz do zawartości

M113 prosto z Wietnamu - Tamiya - 1:35 + masa dodatków


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz ja. W kwestii gwiazd zgadzam się ze Spotterem - za regularny kształt tego brudzenia. Co do góry to jest to tak że w jednym miejscu jest brud a zaraz obok nie. Ten brud jest jakby w kilku strefach, brak tzw chaosu. Dodatkowo efekt potęguje czysta klapa i okolica narzędzi. Wygląda to teraz trochę jak kamo na mojej trójce (jeśli wiesz co chce powiedzieć).

 

kiskKksIG_pWgsqFa11rmFl26-8McybR1nMVPLUbKUDw3LMkePzE1a_jTcpSrLe8no_x81dQNELs5ZVW9I48huSpNphi5gxyG4bkFRmyHEiF_vImf-yZh3xr5LPwc2antiwj5xZB_E40XW1APrZGcx-8rDnqSlEufrvuNRrUHRvVIe_ct7arFixSG6NBfyMa5LTUw7iWxiwI6OZxoZtSKXGSsJAo4UvF6IHD1-NVeteaH85V61ingdX1Ldvpm1xkft7LG-okYK5gD0aIOPvQf0jWstK_87RDpnu8dWO6DKa1CwQ71YUSlNzATP3l7hhC1lb2IrbnK5HvTKXgMc3ovs3fRYc1sWZ6zeg_4PNmGoy7jJBkzz4SHkLQAzbx-0JvvFmaE6gjhPHaV0_BhCq29ytpkURZZwC8__VrtEn22IwH1c-h4lIV_exRwh0F71zfY3ekmswt0NaKPWJ3Hp-bX3kRoNYz5iF3HyNnU17uBMLQSOtEuFr52O0BwM_7d_rTeOGh5JF2SWYk8bFnKdFuHerS7lp5t3rOFKMJlpZmgwv9n-7VyxeQIieiDefRC6hmFsOhG5h2bv8Z-XscfbZhT-wVFKfQjT3wC39BFPml5slAZBcEnAcH5GV18l-Or9Q=w1024-h682-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie.

 

Nico przebrudziłem M113 i teraz prezentuje się tak.

Gwiazdy poprawione.

 

Gęsi pobrudzone i założone, dopiero na kołach zobaczyłem, że wyglądają jak Kucharczyk z Legii... tragicznie...

Jutro będę musiał je ogarnąć, odjąć po ogniwie i sprawdzić jak się prezentują.

 

jjy0zc.jpg

2641gf6.jpg

29w7qr5.jpg

2gwdyyv.jpg

zyja61.jpg

15zruch.jpg

 

Never ending story...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzysz te friule po złożeniu - pasują jest git.

Wrzucasz do burnishera i takie zwisy potem jak na fotkach.

 

Już drugi raz tak mam z friulami, a w zasadzie trzeci....

Trzeba to zdjąć odjąć po ogniwie i znowu cała operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

bo zapomniałeś że agent podtrawia też drut i stąd robi ci się luz kilka setek mm na każdym ogniwie i masz efekt że jest za długa, generalnie też Friul ma czasem problem z ilością bo dziury są za duże i generują większą długość niż wynika to z danego pojazdu (np Tygrys I -jedna gąska 100 ogniw 2- 99 i chciałbym to zobaczyć na modelu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie że zainwestowałeś w metalowe gąski, chociaż równie dobrze sprawdzają się ogniwkowe np z AFVClub (kwestia pomalowania) a są za połowę ceny . Ale np. mógłbyś wymienić lufę do M2 0,50" bo ta zestawowa jest badziewna, dodatkowo RB daje w zestawie tylce razem z toczonymi rączkami ,oraz dźwignię przeładowania (której u Ciebie brak) i celownik (który n.b. masz krzywo wklejony), poza tym odstaje łopatka, tutaj lepiej użyć blaszek, oraz rażą te zestawowe kanistry (ach te płaskie korki ) odlane razem z koszami montowanymi na pojeździe i wymalowane tym samym kolorem co pojazd,puszka amunicyjna w wkm-e też ma ten sam problem (powinna się różnić kolorystycznie),pokrywa włazu celowniczego zamiast tego wystającego płaskownika powinna mieć chyba uchwyt, tak samo masz ślad wypychacza centralnie na pokrywie. I to tyle działaj dalej, jesteś obserwowany . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad tym modelem rozpocząłem 20 czerwca 2015 roku...

Trzy lata już to kleję i próbuję dobrnąć do końca.

 

Mam pełna świadomość, że można tu poprawiać w nieskończoność wiele elementów i zmieniać, ale jestem już tym modelem nieco umęczony i przez to idę nieco na skróty. Może na końcu nie będzie to Rinaldi, ale powalczę by było jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na moim przykładzie, poza długością, burnishing fluid od AK zrobił fajna robotę przy wytrawianiu gąsek. Mnie się baza podobała pod brudzenie.

 

Próbowałem Domestos+ocet, ale po jakims czasie gęsi mi wypłowiały i zrobiły się takie białawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model i świetnie pomalowany, zastanawiam się tylko nad rdzą, bo on miał aluminiowy kadłub, co nie zmienia faktu, że ślady eksploatacji wykonane mistrzowsko ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi o te ślady z przodu. Tam będą dwa ogniwka zapasowe do gęsi. One pozostawiają rdzawy ślad - taki mam zamysł.

 

Tak, thx za info będzie światny model ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W międzyczasie wykonałem rysunek na falochronie.

 

168991v.jpg

 

Foto orginału, który się nieco różnił kolorystycznie i kształtem, ale co tam...

10ft3b9.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oba te elementy zostają.

 

W moim odczuciu nie tylko wzbogaca to leżące M60 ale kolor "brass" bardzo fajnie kontrastuje z wszędobylską zielenią.

 

Figurki tez zostają, bo kiedyś w końcu musze się nauczyć. To chyba najlepsze jakie do tej pory zmalowałem, specjalnie do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.