Skocz do zawartości

M-346 Master


kaesz

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Wymysl napisał:

Też widziałem i się zupełnie z Tobą nie zgadzam.

Toteż pisałem to jako moje zdanie, a nie ogólnie obowiązującą prawdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzes napisał:

Toteż pisałem to jako moje zdanie, a nie ogólnie obowiązującą prawdę. 

Oczywiście, tak jak i moje. To był Dęblin 2010. Z pokazów pamiętam dwie rzeczy: "dog fight" 2x F-16 kontra 2x MiG-29 i M-346 właśnie, którego pokaż wydawał mi się bardzo dynamiczny, bardziej jak myśliwca, a nie samolotu szkolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19.06.2010r.  85-lecie Szkoły Orląt. 

A jakże był M-364 w malowaniu producenta, wówczas jeszcze chyba nie było podpisanej umowy na zakup AJT.

Trochę polatał ale szczerze mówiąc "tak sobie".

Pracowałem wtedy jeszcze w 6BLot i brałem udział w zabezpieczeniu tego pikniku 9I wielu innych), niestety w wyniku "katastrofy" dysku w moim kompie straciłem bezpowrotnie masę zdjęć m.in. i z tej imprezy i dlatego nie mogę wstawić żadnych fotek, a było tego trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

z tej imprezy i dlatego nie mogę wstawić żadnych fotek

To ja wrzucę moje

image.thumb.png.e4b48515e0bda897d50b866e4e59dd8a.png

image.thumb.png.70ad77a944024c5354de8ba45858bf14.png

image.thumb.png.09aa23a7f87025a446a3b2f1b13c71b8.png

 

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

w wyniku "katastrofy" dysku w moim kompie straciłem bezpowrotnie masę zdjęć

Polecam trzymanie swoich wszelkich zasobów cyfrowych w co najmniej trzech miejscach.

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Człowiek był na takiej imprezie i nawet mógł nie wiedzieć że obok stoi kolega X czy Y, Z z którym dobrze znamy się z forum ale nie wiemy jak wygląda i jaki ma nick.

Dopiero później wychodzi jak się wrzuca fotki ze wspólnej imprezy😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Znalazłem trochę lepszych fotek.

Malowanie z okazji 100 000 wylatanych godzin przez samoloty M-346 pod koniec 2022r.

Swoją drogą - taką ciekawostkę mogli ściągnąć na pokazy do Radomia. 

image.thumb.png.45b874c4cb882b63c7b42e73ece2e513.png

image.thumb.png.95fbec50c80bf8dfbd4dee332cd0e930.png

image.thumb.png.846ee0e67ab0d0f3d94d8e23009633f5.png

image.thumb.png.9308efe8fb7d597b621c695bb89605ce.png

Znalazłem jeszcze fotkę z innym logo Szkoły Szkolenia Lotniczego Leonardo

image.thumb.png.984de29ca1de3722aed68dcd24c099c1.png

 

https://bestshotaircraft.com/2023/01/15/m-346a-my-first-100000-hours/

 

Cytat

Globalna flota samolotów Leonardo M-346 Advanced Jet Trainers wylatała niedawno 100 000 godzin od chwili ich pierwszego wejścia do służby w 2015 roku . Ważną rocznicę uczczono 30 listopada 2022 r. podczas Wspólnej Grupy Użytkowników M-346, której w tym roku gospodarzem były Siły Powietrzne RP w Warszawie. Obecnie na całym świecie służy 85 samolotów M-346, ale flota ma się jeszcze bardziej powiększyć.
 

M-346 otrzymał specjalny schemat malowania ogona z sylwetką czterech M-346 i oznaczeniami wskazującymi 100 000 godzin lotu M-346 AJT, natomiast ster przedstawia znaki sił powietrznych Włoch, Singapuru , Izraela, Polski, Kataru oraz logo wspólnej Międzynarodowej Szkoły Szkolenia Lotniczego Leonardo-Włoskich Sił Powietrznych. 

Ciekawostką jest nieobecność Turkmenistanu. Może to wynikać z faktu, że w kraju tym używany jest wariant Fighter Attack , a nie standardowy Advanced Jet Trainer. Co więcej, Leonardo nigdy oficjalnie nie uznał Turkmńskich Sił Powietrznych za operatora.

 

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Godzinę temu, Wymysl napisał:

Jest, znalazł się!

Super! Czyli jest komplet.

Całkiem fajne ujęcia.

 

A co do tych dwóch samolotów bez numerów, zastanawiające.

Zobacz, tu też jest artykuł ze strony 4.SLSz i samoloty bez numerów opisane, że są w czasie prób we Włoszech

https://www.wojsko-polskie.pl/4slsz/articles/aktualnosci-w/w-oczekiwaniu-na-nowe-bieliki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzes napisał:

A co do tych dwóch samolotów bez numerów, zastanawiające.

Zobacz, tu też jest artykuł ze strony 4.SLSz i samoloty bez numerów opisane, że są w czasie prób we Włoszech

https://www.wojsko-polskie.pl/4slsz/articles/aktualnosci-w/w-oczekiwaniu-na-nowe-bieliki/

We Włoszech nie miały polskich numerów, ale miały włoskie. Te tutaj nie mają żadnych.

https://41blsz.wp.mil.pl/pl/galleries/fotogaleria-fotop/szkolenie-podchorazych-x/

Na czwartym zdjęciu numeru nie ma, na piątym i szóstym kiedy jest dalej już tak, a obstawiam, że to ta sama maszyna.

Na początku nie miałem pewności, ale po tym jak się znalazł 7713 to jestem przekonany, że to cenzura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wymysl napisał:

jestem przekonany, że to cenzura

Niewiarygodne ale... możesz mieć rację!

Na trzeciej fotce, gdzie stoją 4 szt. po powiększeniu też widać, że mają numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cóż, normalne życie lotnicze.

Ciekawe ile taka owiewka kosztuje.

 

A na marginesie, co do źródła:

W tytule: "Niebezpieczna sytuacja nad Dęblinem"

W tekście: "nad terenem powiatu łukowskiego"

Z Dęblina do granic powiatu łukowskiego jest ponad 20km.

 

Podpis pod zdjęciem: Alenia Aermacchi M 346 Bielik, podczas gdy to Leonardo M-346 Bielik. 

 

Czyli poziom merytoryczny jak zawsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.