Skocz do zawartości

Ural 4320, 1:35 Trumpeter 01012 + Voyager PE35646


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

subgrafik, co prawda to prawda, poprzestanę na tym, dorobię jeszcze zbiorniczek na płyn chłodzący, ale to po montażu nadkoli.

 

Sposób jaki podsunął Grzegorz Grabowski jest bardzo dobry. Trzeba jednak uważać, żeby nie przedobrzyć, bo wyjdą kapcie, a nie ugięte opony. Dokręcić trzeba minimalnie. Użyłem najcieńszego wkręta, uprzednio nawierciwszy dziurkę w feldze, coby jej nie rozepchać kręcąc na siłę.

P9250165_zpsuxayxy2p.jpg~original

 

Ze względów technologicznych koła przymocowałem już teraz, przed malowaniem. Później groziłoby katastrofą zakładanie opon i uginanie ich, przy przyklejonej pace i tych wszystkich dodatkach strasznie delikatnych. Zapas i zbiornik paliwa przyklejone, paka na sucho, celem spasowania całości. Może uda się nic nie zniszczyć:

P9290185_zps94s4b5gf.jpg~original

P9290183_zpsmbb647jt.jpg~original

 

Powiedzcie Panowie, do czego służy ta lampka? Mam ją wstawić zamiast lewego reflektora, ew. obu. Dawać jedną czy dwie?

P9290179_zpsrx9wcsll.jpg~original

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model już teraz świetnie się prezentuje, szczególnie z tymi blaszkami. Opłacił się trud włożony w ich wykonanie . Czekam na kabinę PS Mógłbyś dla mnie położyć/postawić "piątaka" na modelu? Dałoby mi to porównanie wielkościowe do mojej Krasuli PPS Moim zdaniem nie oślepiaj biednego Urala bo będzie tak:

837eb4c69a1dc98fmed.jpg

albo tak:

ae420358d7d8445bmed.jpg

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po szaleństwie związanym z Konkursem Zimowym (dwa modele w trzy miesiące - długo nie powtórzę tego tempa!), czas powrócić do codzienności, bynajmniej nie szarej .

Dalsza zabawa z biżuterią, deska rozdzielcza, elementy drzwi (klamki bardzo ładne!), ponadto klamerki na grilu i napisy na bokach błotników:

P1080055_zps78yus3p5.jpg~original

 

Zrobiłem jeszcze to:

P1080057_zpsjjpu35dk.jpg~original

 

We wgłębieniach będą jeszcze 1 mm odcinki pręcika, zamontować każą to tu, w miejscu przeze mnie oszlifowanym:

P1080063_zpszuulrirw.jpg~original

 

Możecie mnie oświecić co to? Na zdjęciach urali w sieci tego nie zauważyłem, ew. tylko gaśnice wieszają po stronie kierowcy. Czy po drugiej stronie ma być lustrzane odbicie tegoż? Nie chciałbym zrobić babola opierając się tylko na instrukcji trumpka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pamiętacie mnie?

 

Po zapodkładowaniu szarym motipem, na ramę dałem czarny mat pactry...:

P1270072_zpsbaffnhsk.jpg~original

 

...a na pakę zielony A33, rozjaśniony potem A123:

P1270073_zpsjeofpazp.jpg~original

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Najmniej lubiany przeze mnie etap - malowanie wnętrza, tylko wash i trochę suchego pędzla:

 

P2220090_zpsqsnq1fvn.jpg~original

P2220088_zps7d8nuabb.jpg~original

 

Prawe drzwi będą otwarte, wprawdzie nie jestem zwolennikiem otwierania wszystkich luków w modelu, no ale tu chociaż trochę będzie widać wnętrze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazylms - jakoś. Zawsze mnie to w... , zwłaszcza malowanie tych uszczelek w oknach i słupków. Klej do szyb revella też nie jest taki dobry jak czytałem opinie. W odróżnieniu od clearfixa humbrola zostawia tłuste ślady i niszczy bezbarwny plastik. Smolić to. Od wewnątrz nie będzie zbyt wiele widać, z wierzchu wyciągnę co się da, co skończy się kurzeniem.

Na razie jestem na etapie pasowania kabiny z ramą Ach jak tęsknię do prostych zestawów ICMu! Jakieś drobne blaszki do tego, owszem, ale już nie takie combo jak tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się pytam nie dlatego że się czepiam, ale ostatnio mam kilka modeli z szybami i próbuje sobie jakąś metodę malowania kabin wyrobić. W każdym razie na fotach nic złego (przynajmniej ja) nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki w modelu malowałem czarnym matem humbrola, najcieńszym pędzlem jaki znalazłem. Na szybkach z kolei czarną i zieloną pactrą, kilkoma warstwami, nadmiar i to, co rozlane, ścierając patyczkiem drewnianym. Najwięcej problemów było z wklejeniem. Jak wspomniałem, wrócę do clearfixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie dachu z kabiną (podobnie jak kabiny z ramą) - trzeba się dosyć namęczyć, żeby pasowało.

 

Dolna krawędź szyby kierowcy - tak mi właśnie załatwił sprawę Contacta Liquid Special. Makro wyostrza niedoróbki, poprawię, co się da:

P2270097_zpsny5ihk7i.jpg~original

 

Prawe drzwi będą otwarte, uważacie, że pod dachem powinien być rancik łączący? Teraz jakoś dziwnie to wygląda, tak ucięte (zakładam, że producent nie przewidział możliwości otwarcia drzwi):

P2270094_zps3fiogeb7.jpg~original

 

Czas na podmalówki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa z szybą. Co do ranta to coś jest na rzeczy...

f534224d5b02e0c6gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac09, dzięki, o to mi chodziło. Dorobiłem rancik z resztki blaszki:

P2290098_zpss7rshcok.jpg~original

 

Bliżej niż dalej! Kabina osadzona, skrzynia jeszcze na sucho:

P2290099_zpsuqzzwawq.jpg~original

P2290100_zps5fhjgg9s.jpg~original

P2290101_zpsdsftkmho.jpg~original

P2290111_zpse55qt863.jpg~original

P2290112_zpsk8aoj8uo.jpg~original

P2290113_zpsmfaejanr.jpg~original

 

Pozdrawiam, Marcin!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki Koledzy za miłe słowa, naprawdę motywuje to do pracy.

 

Tymczasem dorobiłem zbiornik na płyn chłodzący i silnik w sumie już skończony, pozostały podmalowania na firewallu i gdzie tam jeszcze dojrzę:

P3030115_zpsz9vhq2ol.jpg~original

P3030117_zpsdwjqpybs.jpg~original

P3030118_zps7dyc3ddk.jpg~original

 

Ze spasowaniem miałem kłopoty... Ale może to moja wina - raczej. W miejscu łączenia grila z błotnikiem zrobił się schodek; schodek zeszlifowałem - zrobiło się wgłębienie; wgłębienie zalałem gęstym CA i poszlifowałem - zrobił się fanar w podobie nadgryzionej rdzą blachy. Starajmy się Panowie przekuwać małe porażki w duże sukcesy. Po co mam się łamać, skoro i tak nic z tym nie zrobię? Smolić to. To nie limuzyna - jak już wspominałem wcześniej.

P3030119_zpsg92h8ak5.jpg~original

 

Klapa silnika - będzie otwarte, na razie wg fotki jaką mam z Gniezna, podziałałem z blaszkami. Pomalowana zgrubnie.

P3030120_zpsafkkbewa.jpg~original

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.