Skocz do zawartości

Zlin 42 M 1:32 Od podstaw


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co spoczywać na laurach. Pracujemy dalej. Z planów produkcyjnych wyszło mi że czas zająć się przednią golenią. I takowy element wystrugałem.

2g1j9Je.jpg?1

5AEULzZ.jpg?1

Dalej przyszedł czas na przygotowanie elementów do wnętrza kabiny.

B9JyTRo.jpg

W tak zwanym międzyczasie przygotowałem i wydrukowałem sobie potrzebne kalki.

rqTlZ9d.jpg

Sam kadłub również doczekał się dalszych prac. Wykonałem ramkę szyb kabiny. Było z tym trochę zabawy tak aby wyprowadzić odpowiedni profil.

Przygotowałem dodatkowe ramki które będą służyły do osadzenia szybek. We wnętrzu wkleiłem imitację wykładziny, i korpus tablicy przyrządów.

k0MEZB6.jpg

2EuqgNV.jpg

Z dalszych planów wynika że czas zabrać się za malowanie wnętrza kabiny, a zatem .. idę malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

GEM, na przedostatnim zdjęciu fragment poszycia z tą małą szybką wygląda, jakby się zapadł?

zdarzało mi się to czasem w papierowych modelach, dlatego zwróciłem uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djack Zegary rysowałem sam. Druk na drukarce laserowej, na kalce z Techmodu. Większość napisów jest czarna i przyklejając na białym tle powinno być dobrze.

Timi Jeśli chodzi o szybki to, górne i w drzwiach udało się dopasować z wytłoczek z opakowań. Nie ma na nich wielkich krzywizn i jest to do opanowania. Boczne w kadłubie, podobnie.

Przednia szyba to już będzie większa gimnastyka. Chyba trzeba będzie robić kopyto.

Na moim ostatnim zdjęciu widać jak do mocowania górnych szybek przygotowałem dodatkową ramkę (łoże) do osadzenia szybki. Z zewnątrz przyjdą jeszcze ramki z blaszki. Powinno być dobrze.

Drzwi jeszcze nie robiłem.

Lipstein to może tak wygląda na zdjęciu, ale jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę odświeżyć temat.

Prowadzę zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne mające na celu doprowadzenie do szczęśliwego finału.

Jak zwykle mała zbitka prac, które zrobiłem od ostatniej aktualizacji.

Pomalowałem elementy wyposażenia kabiny. Skleiłem tablicę przyrządów, brakuje na niej jeszcze cięgien, ale one są dosyć długie i w obawie przed zniszczeniem wkleję je dopiero przed samym wklejeniem do środka.

p8RYK7B.jpg

Wkleiłem stery kierunku i wysokości, przy okazji wkleiłem od dołu kadłuba osłony pod sterem.

9rYSfvA.jpg

Przyszedł też czas na wklejenie goleni i wykończenie powłoki pod spodem kadłuba.

L2Ru8TJ.jpg

XIS1Yoy.jpg

Zrobiłem górną pokrywę silnika.

ZegTwaJ.jpg

Po wklejeniu goleni przedniego koła, musiałem sprawdzić jak będzie to pasowało razem z silnikiem. Wszystko złożone na sucho tak, że może być coś krzywo, nie patrzcie na to. Wydaje się, że powinno to pasować i nic nie powinno przeszkadzać.

KIUTRT1.jpg

Sylwetkę modelu już widać.

ZkKpD3R.jpg

Teraz mam zamiar położyć podkład i pomalować kadłub a następnie wezmę się za wklejenie silnika i dokończenie tego, co w komorze silnika jeszcze brakuje.

To chyba tyle słów ewangelii na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tyle słów ewangelii na dzień dzisiejszy.

Amen!

Tak na poważnie, to tak porządnie to robisz, że nie ma za bardzo gdzie pomarudzić

Twoje fotele przypomniały mi, jak kiedyś w autobusowych siedziskach i oparciach wszywali takie lamele z miękkiego tworzywa między dwa kolory skaju. Z przyjemnością się to ogląda.

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem , kolejnym etapem pracy było malowanie.

Przyznam że celowo nie pokazywałem fotek z kolejnych etapów malowania, bo sam miałem obawy co z tego wyjdzie. Nie wiedziałem jak farba będzie się trzymała blaszki .

Przed rozpoczęciem malowania cały model przemyłem White Spiritem. Jako pierwszego podkładu użyłem Mr. Metal Primer. Dalej poszedł Mr. Base White 1000. Po tym etapie zrobiłem próbę jak to trzyma podłoża. Wszystko było ok. Można było zacząć malować na gotowo.

I tutaj skorzystałem ponownie ze sprawdzonej białej farby BilModel. Przyznam że maskowanie pod kolor robiłem z duszą na ramieniu. Cały czas obawiałem się niespodzianek. Jak się okazało nie potrzebnie. Po zdjęciu masek okazało się że wszystko jest ok. Tak to wyszło.

XOSUTff.jpg

POk0fhl.jpg?1

YhElq6c.jpg?1

yZ2pAZv.jpg?1

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowski warsztat. Wspaniałe modelarstwo. Oprócz samego mistrzowskiego opanowania modelarskich umiejętności, urzeka mnie również szybkość i lekkość z jaka robisz modele. Nie czuć tu krwii i potu, czuć za to radość modelowania. Wspaniałe modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo. To budujące, i zachęcające.

Praca toczy się dalej, wytoczyłem kołpak i dorobiłem te małe "skrzydełka"

jLp6KGV.jpg?1

Z patyczka z polistyrenu ,wystrugałem, wypiłowałem śmigło.

HIXMTZp.jpg?1

xvi0qJa.jpg?1

A kolega Zlin otrzymał kalki.

ho8gDbU.jpg?1

R0OSrGb.jpg?1

Jak wyschnie lakier to zdejmę maski. Jestem bardzo ciekawy jak wyjdą szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę są fotki po zdjęciu masek. Nie było niespodzianek. Wkleiłem do wnętrza wcześniej przygotowane "klamotki"

Jest tu jeszcze wiele do poprawienia i dopracowania. We wnętrzu kabiny przyjdzie jeszcze kilka elementów. A tak to wygląda na dzisiaj.

S68acBn.jpg?1

7J9KyGg.jpg?1

LCB6V5H.jpg?1

Złożyłem również śmigło które było strugane "na boku"

s0vRPRJ.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.