Skocz do zawartości

Zlin 42 M 1:32 Od podstaw


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O łoszu pomyślimy.

Przyszedł czas na montaż silnika. Większość elementów miałem przygotowane. Teraz doszło trochę przewodów, i pneumatyki.

To właściwie ostatnie spojrzenie na cały silnik. Jak przyjdą pokrywy to będzie widać mniej.

1J7Oxqn.jpg?1

Bdn8Gqd.jpg?1

VmIfb8Q.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O łoszu pomyślimy.

Przyszedł czas na montaż silnika. Większość elementów miałem przygotowane. Teraz doszło trochę przewodów, i pneumatyki.

To właściwie ostatnie spojrzenie na cały silnik. Jak przyjdą pokrywy to będzie widać mniej.

1J7Oxqn.jpg?1

Bdn8Gqd.jpg?1

VmIfb8Q.jpg?1

Taki śliczny silnik a ty myślisz o przykrywaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogląd zdjęcia powoduje u mnie wrażenie, jakby pasy miały nierówne poszarpane krawędzie. Oczywiście nie podejrzewam Grzegorza o tego rodzaju uchybienie. I istotnie wniosek zmieniam o tyle, że nie wnoszę wprost o wymianę pasów, a raczej upewnienie, że wszystko jest w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju moim zdaniem te pasy na zbiorniku są do przyjęcia. Może odbicie światła trochę przekłamuje,ale w realu to krawędzie są proste.

Meldunek z placu budowy na dzisiaj.

Przykleiłem osłony silnika. Było trochę gimnastyki żeby to dobrze ustawić, ale myślę że jest ok. Trochę przybrudziłem silnik, i zacząłem kombinacje z przybrudzeniem powierzchni modelu, ale to cały czas będzie jeszcze podlegało modyfikacjom.

Aqc4TQf.jpg?1

pYjNCbR.jpg?1

kQ0HI4j.jpg?1

Dorobiłem światełka.

KGQI5yg.jpg?1

Zrobiłem koła, błotnik na przedniej goleni, układ hamulcowy, a potem to zmontowałem. Na spodzie doszły brakujące elementy.

JxKccb3.jpg?1

A na górze skrzydła chodniczki. We wnętrzu kabiny doszły lampki oświetleniowe.

c70vvXl.jpg?1

Niestety ale model nie stoi sam na kołach. trzeba będzie go przymocować do podstawki.

Teraz jeszcze trzeba dokleić drzwi, śmigło, boczne pokrywy silnika i antenkę na górze kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że podwozie nie udźwignie modelu, tylko o to, że model siada na ogon. Może gdyby kadłub w części ogonowej był pusty to silnik by przeważył. Albo gdyby jeszcze upchnąć w bloku silnika trochę ołowiu.

 

Ale teraz już nie czas na takie gdybania. Model wspaniale się prezentuje. Myślę, że przymocowanie modelu do podstawki to dużo lepszy pomysł niż np podpieranie go jakimiś dziwnościami (jak ta drabinka w Catalinie 1/72 Airfixa).

 

GEM gratuluję pięknie wykonanego modelu. Budowa modelu od podstaw to najwyższa półka modelarstwa redukcyjnego. Z pewnością Twoja praca motywuje innych do sięgnięcia na tę półkę - bo na mnie właśnie tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jak planowałem zrobienie tego modelu, i kiedy zdecydowałem się na wykonanie modelu z odkrytym silnikiem wiedziałem że nie będę w stanie na tyle dociążyć przodu aby nie siadał na ogon. Z góry założyłem że będzie podstawka i że model będzie do niej przymocowany.

Udało się dojechać szczęśliwie do mety i ukończyć następny projekcik. Od ostatniego meldunku to właściwie dokleiłem wcześniej przygotowane elementy, poza małymi pierdołkami to nic nowego nie doszło. Wykonałem oczywiście podstawkę i przykleiłem model na z góry upatrzonej pozycji. Wyszło z tej mojej pracy coś takiego.

XXYv5u0.jpg?1

wTfibgF.jpg?1

Dziękuję za obserwację mojego warsztatu i słowa otuchy. Zapraszam do szybkiej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niesamowitego!

 

Kolejny raz pokazałeś wielką, modelarską klasę. Początkujący modelarze powinni się od Ciebie uczyć.

 

Moje Najszczersze Gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.