Skocz do zawartości

EUROFIGHTER TYPHOON - Revell 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Miejmy nadzieję że wygra Ducati gdyż malowanie NR.1 jest zdecydowanie ciekawsze. Mógłbyś mi zdradzić jakim kolorem pomalowałeś kokpit ? Gdybyś podał mi go w FS byłbym w niebo wzięty .

 

Z tym kolorem dokładnie mówiąc jest tak, że jest to kolor mieszany. Za podstawę faktycznie posłużył FS 16473, niestety była dość spora różnica między tym co było na elementach fototrawionych od Edka.

Postanowiłem więc pobawić się trochę pigmentami i po kilku minutach uzyskałem odpowiedni odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przygotowany do wycinania szpachli, zawsze zaklejam sobie miejsca "operacji" tak by jak najmniej zetrzeć linie podziału wokół miejsc szlifowanych.

 

IMAG3911_zpstum0csfk.jpg

 

Niestety ubytki są na tyle spore, że trzeba było w niektórych miejscach nakładać szpachlę trzy razy.

Zdecydowanie najtrudniejszym miejscem do obróbki jest wnętrze wlotu powietrza niestety nie ma na to miejsce innego sposobu poza zawinięciem papieru ściernego na pincetę i mozolne szlifowanie powierzchni.

 

IMAG3913_zps6podnql8.jpg

 

Sporo szpachli musiałem nałożyć na końcówkę "nosa" Eurofightera, wspominałem o tym wcześniej ktoś wpadł na szalony pomysł podzielenia tej części na trzy segmenty.

 

IMAG3912_zpsmd3wteep.jpg

 

Szlifowanie mam już za sobą czas więc uzupełnić samolot o elementy sterów i inne części których celowo nie wklejałm by ułatwić sobie manewrowanie modelem podczas szlifowania szpachli.

 

Powoli wszystko zaczyna przypominać Eurofightera.

 

IMAG3917_zpse9vwv5dw.jpgIMAG3918_zps69rv2zmq.jpg

 

W niektórych miejscach widać już podkład który nałożyłem by upewnić się że wszystko zostało odpowiednio wyszlifowane.

Ten konkretny model z racji niezbyt ciekawego wykonania i małej ilości detali będzie wymagał naprawdę dobrego lakierowania to jedyny sposób by nadać temu modelowi jakiegoś interesującego wyglądu mam nadzieję, że sprostam temu wyzwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i The Doctor odnosi pięke zwycięstwo....

 

 

Kwestia kamuflażu została rozstrzygnięta przez Valentino Rossi'go.

 

Krótko mówiąc Rossi wybrał wersję 2 "Battle of Britain"

 

Gar02_zps1lddc9yo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem na początku warsztatu posiadam trzy Eurofighter'y na składzie, więc następny będzie szary z pasami.

 

Tym czasem etap budowy płatowca definitywnie dobiegł końca samolot został przesunięty na dział przygotowania do lakierowania, przeszedł obfite czyszczenie powierzchni za pomocą zmywacza lakierniczego.

 

Nałożyłem na niego sporą ilość szpachli, wyciąłem kolejny raz zmywacz i na koniec Eurofighter otrzymał ładną i gładką powłokę podkładu.

 

IMAG3919_zpsknjuwimg.jpgIMAG3920_zpsw7dgpqyf.jpg

 

Pozwolę sobie jeszcze dodać, że przed nałożeniem podkładu całość modelu zmatowałem papierem P1200 na mokro ponieważ plastik był dość porowaty.

 

Teraz EF czeka na jutrzejszy dzień i informację czy idzie na czas jakiś do garażu czy jednak projekt będzie kontynuowany dalej bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tempo !!! Jakie malowanko ?

 

 

 

Malowanko zgodnie z wynikiem wyścigów MotoGP i wskazaniem Rossiego będzie Eurofighter "Battle of Britain"

 

Gar02_zps1lddc9yo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wczoraj dotarł do mnie model który chciałbym zabrać ze sobą do Łaska (oczywiście jako złożony) to muszę na najbliższych kilka dni zawiesić działania przy eurofighter'e.

 

Natomiast od poniedziałku po festiwalu w Łasku Eurofighter wraca do łask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo zapowiedzi że odstawiam na jakiś czas EF'a to w oczekiwaniu na wyschnięcie części do MiG'a postanowiłem odrobinę popracować z Eurofighterem.

 

Nałożyłem kolory podstawowe a że robię to zwykle z ręki to nie zajmuje mi to zbyt dużo czasu. Na kolory położę jeszcze transparenty które przytłumia nie co kolor i spowoduję drobną tonacjępowierzchni.

 

Model bardzo odbiega od pozostałym moich głównie szaro szarych modeli.

 

Tu zapakowany jak cukierek przed nałożeniem szarego koloru.

 

IMAG3976_zpsdbopmqgx.jpg

 

Po zdjęciu opakowania EF prezentuje się nie co inaczej, dodam że kolory są mocno podbite za sprawą ustawień aparatu.

 

Jest to początkowa faza lakierowania więc jeszcze sporo do zrobienia.

 

IMAG3978_zps9r6iotsx.jpgIMAG3977_zpswyiogaak.jpgIMAG3981_zpsfkctbblu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie będzie to skromne ale mimo tego że naprawdę nie przepadam za kolorem brązowym ten kamuflaż mi się podoba po dodaniu tych dużych oznaczeń i odrobinę cieni powinno to wyglądać dobrze.

 

Mam tylko nadzieję, że lakierowane oznaczenia wyjdą przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w MiG'ym warsztacie czas na schnięcie więc mogę odrobinę czasu poświęcić na delikatne tonowanie kolorów Eurofightera.

 

IMAG3999_zpsfvbmjvca.jpg

 

Starałem się tak wykonać tonowanie by nie zrobić z samolotu który w realu jest samolotem pokazowym w okolicznościowym kamuflażu mytym, pieszczonym etc. starego wysłużonego styranego wojną protoplasty.

 

Następny krok to prace z wykonaniem napisów za pomocą masek mimo że nie przepadam za nakładaniem kalek to jednak jest to znacznie szybsza metoda choć wszelkiej maści napisy wykonane za pomocą farby i aero wyglądają znacznie lepiej i tak prawdziwie.

 

IMAG4000_zpso5e6qojs.jpgIMAG4008_zpshmko7eiy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powróciłem po dłuższej przerwie do Eurofightera, rozpocząłem od wklejenia podwozia.

 

Dziś jednak rozpocząłem dzień od demontażu podwozia które wkleiłem wczoraj, większość samolotów z podwoziem wygląda słabo ale są takie które wyglądają fatalnie - tak jest właśnie z EF'em.

 

Jest to jeden z tych statków powietrznych który powinien być oglądany w locie, wkleiłem wszelkiej maści klapy zamykające luki podwozia odwiedziłem sklep z elementami metalowymi gdzie zakupiłem pręt aluminiowy.

 

Po nadaniu mu pożądanego kształtu EF będzie prezentowany w locie.

Niestety takie zmiany wymagały sporej interwencji w oszklenie które nijak nie chce pasować w opcji zamkniętej więc pół dnia spędziłem na szlifowaniu owiewki i szpachlowaniu już polakierowanego kadłuba.

 

Później musiałem wykonać spot repair w miejscach które uszkodziłem szpachlując, szlifując i podkładując na nowo.

 

Na tą chwilę wszystko wygląda tak:

 

IMAG4830_zps5ionhfsr.jpgIMAG4818_zpsgd123bwr.jpg

 

Pozwolę sobie dodać, że Eurofighter Revella to najgorszy model jaki składałem do tej pory i mimo tego że można o na różnych portalach kupić za kwotę ok. 150zł to absolutnie nie warto tego robić.

 

Model spasowany jest fatalnie, wypraski mają mnóstwo nadlewek, linie podziału są fatalne a całość jedynie w ogólnym zarysie przypomina EF'a warto więc dorzucić drugie tyle i kupić model Trumpka który mimo swoich wad jest o WIELE lepszy niż to co daje nam Revell.

 

Teraz znów pewnie EF powędruje na odpoczynek - ponieważ nie ukrywam praca przy tym modelu mnie bardzo męczy i nie bardzo mnie cieszy.

W bliżej nieokreślonej przyszłości wezmę się za dopracowanie samego modelu i podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerze mówiąc trzy piątki wydały mi się ciekawsze wyglądają nie co lepiej może dla tego że zrobiłem je odrobine większe niż oryginalny napis ZK.... jednak czy tak pozostanie jeszcze nie podjąłem decyzji.

 

Na razie model powędrował w czeluści szafy i kiedy znów z niej wyleci nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.