Skocz do zawartości

[G] A-10 N/AW Thunderbolt II - Trumpeter 1:32.


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, chodziło mi o GBU-8.

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Spitfire Mk Vb - Tamiya + dodatki 1/72

Spitfire Mk IXc - Airfix + dodatki 1/72

Fiat 621 - Ftf 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła petarda. Fajne malowanie. Jak już gdzieś wspomniałem, lubię kolorowe malunki. Uzbrojenie podobne do mojego, para GBU i potrójne AGM-65. Świetny silnik. Jak sobie radziłeś z malowaniem tych zakamarków między silnikiem i kadłubem, u mnie w 1/48 było dosyć ciasno i cięzko bylo z malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chodziło mi o GBU-8.
A proszę bardzo.

 

Niezła petarda. Fajne malowanie. Jak już gdzieś wspomniałem, lubię kolorowe malunki. Uzbrojenie podobne do mojego, para GBU i potrójne AGM-65. Świetny silnik. Jak sobie radziłeś z malowaniem tych zakamarków między silnikiem i kadłubem, u mnie w 1/48 było dosyć ciasno i ciężko było z malowaniem.
Dzięki serdeczne. W 1/32 też ciasno, tym bardziej, że ja mam grube łapy i ciężko wsadzić aero nawet trzymając delikatnie dwoma paluszkami - dlatego próbowałem kłaść kilka warstw jakoś tam manewrując. Do końca nie udało się idealnie ale prawie tego nie widać.

 

Widziałem to cudo na żywo... Panowie przepiękny, te kolory ehhh

Tylko jest bardziej kontrastowy na żywo, Przemku przyciemnij nieco zdjęcia.

Podziwiam

Dziękuję bardzo. Zdjęcia są z długim czasem naświetlania bo nawet po 3 sekundy, stąd te prześwietlenia. Chociaż starałem sie ustawiać głębię ostrości tak aby max czas był 2 sekundy ale to i tak długo jak samolot stoi 70 cm pod dwoma świetlówkami po 36 Wat. Zrobię chyba jeszcze kilka zdjęć już ze zdjętymi maskami z wiatrochronu - postaram się je zrobić lepiej. Dzięki za uwagi.

 

Fakt model na żywo wygląda naprawdę imponująco. Czekam na kolejne
Również bardzo dziękuję. A następny? Hmm. Na początku zastanawiałem się nad F-117 ale Artur "Viper" z Tomcatsky namawia mnie na F-14 ale boję się trochę tego modelu, poza tym mam już kilku "amerykanów" a tylko jednego "ruska" więc chyba wezmę się za MiGa-23.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lubie ten samolot.

2. Oglądałem warsztat

3. Podoba mi się zestawienie tego potwora z garbusem

4. Nie podoba mi się, że klapy są nierówno wychylone. I że nie mają obrobionych boczków, podobnie zresztą jak skrzydła w obszarach styku z klapami. Ja lubię klapy i zwracam na takie detale uwagę ,-)) za co przepraszam.

5.Mam wrażenie , że zdecydowanie najlepiej pomalowanym elementem jest laweta na działko, a samolot walczy o ostatnią pozycje z garbusem, ale jednak przegrywa. Pewnie cię ten potwór usztywnił. Ale koro stac cie było na taki ekspresyjny malunek lawety, to moze byc troche rozmiękczył sam samolot. Jemu niedużo juz trzeba, ale jednak trzeba. I przy okazji ustaw równo klapy. Jak oczywiście będziesz chciał, żeby były równo ,-))

6. Generalnie piękny w swojej okazałości model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki spiton za uwagi.

Co do klap to masz rację, że są nierówno wychylone, podobnie jak stery wysokości.

Natomiast co do ich nie wykończenia to... też masz rację. Tu dałem ciała bo Trumpeter dziwnie zaprojektował ich montaż a mianowicie klapy należało wkleić przed sklejeniem połówek skrzydeł. Nie pomyślałem i dałem się zrobić w jajo. Po sklejeniu skrzydeł, niestety do boków klap już nie było praktycznie dostępu. Moja wina i nauczka aby przy montażu dobrze się zastanowić co i jak. Podobnie jak przed robieniem zdjęć (maski na wiatrochronie, "odpadnięty" statecznik od bomby, lewitujące koło w Garbusie, nierówne klapy czy ster wysokości).

Jeżeli chodzi o pomalowanie przyczepki vs Garbus vs samolot - to w sumie nie wiem co napisać. Nie chcę się usprawiedliwiać bo bajek można wyliczyć tysiące, powiem może więc tak. Za każdym razem robiąc jakiś model dochodzę do pewnego etapu - z jednej strony cieszy już uzyskany efekt ale z drugiej coś by się jeszcze dodało lub poprawiło. Mnie jest ciężko (może też tak macie) zdecydować kiedy jest już dobrze a kiedy wypadałoby coś dodać. Często liczę na opinię w warsztacie (łatwo wtedy zrzucić winę jak się coś spieprzy i powiedzieć że sami tak chcieliście), gorzej jak nie ma tak wytęsknionych porad i trzeba polegać na swoim osądzie. W moim przypadku chyba za często jestem asekuracyjny zostawiając model, w mniemaniu wielu, jakby niedokończony (tak jak np brak kurzu na mojej AS-90 - gdzie żal mi było przykrywać obicia). Wszystko to można by było skrócić do lepsze jest wrogiem dobrego - ale wychodziłoby, że jest to kolejna wymówka.

 

 

Na koniec tylko tak po cichu tylko zapytam co miałeś na myśli pisząc "trochę rozmiękczył" bo jeżeli to coś nieskomplikowanego, to pomimo mojej filozofii, która mówi nie dotykać (oprócz odkurzania) skończonego modelu, to może bym się i skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. odlep maski z bocznych paneli wiatrochronu.

2. "Rozmiękczenie". Mam na myśli podmalówki robione olejami. Takie subtelne i przyjemne w robocie przełamanie schematyczności powierzchni modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmalówki olejne maja to do siebie, że w razie czego, można je bez problemu wytrzeć szmatka. zanim nie zaschną, czyli przez kilka dni ,-))) Ja na Twoim miejscu, bym popróbował na jakimś starszym modelu. I kiedy już poczujesz tą technikę, jeszcze bym tego potwora , jak to napisałem, "rozmiękczył". Włożyłeś w niego masę pracy. Warto przynajmniej rozważyć taką możliwość ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmalówki olejne maja to do siebie, że w razie czego, można je bez problemu wytrzeć szmatka. zanim nie zaschną, czyli przez kilka dni ,-))) Ja na Twoim miejscu, bym popróbował na jakimś starszym modelu. I kiedy już poczujesz tą technikę, jeszcze bym tego potwora , jak to napisałem, "rozmiękczył". Włożyłeś w niego masę pracy. Warto przynajmniej rozważyć taką możliwość ,-))
Kurcze, trochę daleko masz do mnie, bo byśmy się spikneli może na jakiś weekend w celach poznawczo-poglądowo-edukacyjnych.

 

Miazga! Piękny model! Nawiązanie do zdjęcia działka z Garbusem, też robi swoje. 10/10!
Dziękuję bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.