Skocz do zawartości

Pz.kpfw. IV ausf. G - Dragon 1/35. Rosyjska zima.


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, fajni zaloganci. Czekam z niecierpliwoscia na efekt finalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mikroszkopy dotarły i udało sięich polepić. Teraz zacznie się jatka. Elementy figurek dość słabo spasowane jak na te z którymi miałem do czynienia z Miniart-u wcześniej. Będzie trzeba nad ich łączeniami posiedzieć i poszpachlowac trochę. Dodatkowo sam zestaw słabo pasuje do czołgu. Dowódca już miał ciosane ubranko aby zmieścić się do włazu, a podobny zabieg czeka jeszcze kierowcę. Jednak z nimi maszyna wygląda dużo ciekawiej.

Trochę też podziałałem przy czołgu. Jak widać wieża jest w powijakach i zmontowana tylko do zdjęć.

 

DSCF8527.JPG

 

DSCF8528.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Krzychu, niestety, skoro ma byc elektrownia, czeka cie polozenie fragmentow kamo ssmanskiego na wnetrzach kapturow, bo rozumiem ze kurtki beda bialym do zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy co do czapki to nie jest dla mnie jednoznaczne. Po rysunku Volstada trudno do konca ocenic czy zestaw wskazuje na SS czy Wehrmacht. Czapka sklejonego figuranta niestety tez nie do konca pokazuje to. Roznica Krzychu jest taka ze o ile orzel byl (niemal) taki sam o tyle oficer Wehrmachtu na otoku mial kokarde z wiencem a SS trupia glowke, wiec detale stanowczo z daleka rozpoznawalne i diametrycznie rozne nawet w wielkosci. Co do kurtek, to albo poczekaj do wieczora albo zajzyj do konkursowej galerii Damiena77.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, to. Bedzie bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a czarny otok na czapce oficera na rysunku Volstada? Po kurtkach zimowych zupelnie nic poznac nie nozna choc... Z kolei ten sam rysunek z pudelka pokazuje mysioszare wnetrza kapturow wiec raczej nie SS. Trudno wyczuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mundurach się nie znam w ogóle. Więc ktoś z was będzie mi musiał ostatecznie doradzić. Na chwilę obecną chciałem malować środki na szaro i resztę zgodnie z instrukcją. Ale najpierw czołg, więc jest jeszcze trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czy mozesz podac w jakim malowaniu bedzie czolg? Rozumiem ze zrobisz w zestawowym oznaczeniu czyli podaj prosze jednostke, rok i jezeli jest podany odcinek frontu a jak nie to sam znajde po jednostce i roku. To bedzie klucz do ustalenia jak panowie maja wygladac. Podesle Ci fotki detali a Ty juz zrobisz z tego co tylko bedziesz mogl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy Charkow... Stad te parki na piechociarzach na obrazku z pudla czolgu.

 

 

Dobra Krzychu, troche niefajne wiadomosci... Wiekszosc zdjec czolgistow z tej jednostki z Charkowa pokazuje ze nosili oni kombinezony ocieplane. Jedyna fotka czolgisty w zimowym komplecie pokazuje dowodce III batalionu pulku czolgow w/w dywizji.

 

11313542_380110625508160_883357151_n.jpg

 

Reszta panow wyglada tak...

 

498px-Bundesarchiv_Bild_101III-Roth-173-01_Russland_Raum_Charkow_Jagdpanzer.2.jpg

 

SS-LAH-Kharkov-43.jpg

 

PanzerIIIM_061_Kharkov1943_Squadron1.jpg

 

PanzerIIIM_061_side_restayn.jpg

 

Sepp2.jpg

 

Daj znac co decydujesz, bo w razie czego pomyslimy jak improwizowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy co do czapki to nie jest dla mnie jednoznaczne. Po rysunku Volstada trudno do konca ocenic czy zestaw wskazuje na SS czy Wehrmacht. Czapka sklejonego figuranta niestety tez nie do konca pokazuje to. Roznica Krzychu jest taka ze o ile orzel byl (niemal) taki sam o tyle oficer Wehrmachtu na otoku mial kokarde z wiencem a SS trupia glowke, wiec detale stanowczo z daleka rozpoznawalne i diametrycznie rozne nawet w wielkosci. Co do kurtek, to albo poczekaj do wieczora albo zajzyj do konkursowej galerii Damiena77.

 

 

Zdjęcia ze strony Miniartu chyba wyczerpują temat, kogo przedstawia bazowo zestaw:

http://www.miniart-models.com/HQ_IMAGES/BOX/1_35/35021.jpg

http://www.miniart-models.com/Gallery/35/35021/35021_All.jpg

 

Czapki M43 pancerniaków z SS chyba też się różniły oznaczeniami względem pancerniaków z Wehrmachtu (orzeł nad trupią główką z przodu albo trupia głowka z przodu i orzeł na lewym boku czapki)??

 

PS. Volstad nie maluje rysunków dla Miniartu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze nie maluje, mozliwe ze Mini Art, mowiac szczerze nie bardzo sie tym przejmuje. Co do czapek M43 i owszem, nigdy nie twierdzilem inaczej tylko ze na nich nie ma widac ani kokard WH ani trupich glowek poniewaz orly sa tuz nad paskiem. Natomiast na rysunku nie widac jak ma podciete konce skrzydel. Poza tym otok na czapce oficerskiej wyglada bardziej na czarny niz zielony. Tak na marginesie to sprawa juz od wczorajszego wieczora rozstrzygnieta na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg zasadniczo skończony. Teraz trzeba będzie szpary poszpachlować i przygotować do malowania. Zasadniczo mam jeszcze jedną zagwozdkę. Budując pierwszą czwórkę z Dragona trzymałem się instrukcji i zamontowałem górna przednią płytę pod dodatkowe opancerzenia płyty osłaniającej kierowcę i radiooperatora (do wyboru były trzy). Wypadało by zatem idąc tym śladem zamontować także dodatkową płytę osłaniającą przód wanny. Zanim jednak to zrobię muszę sobie przymierzyć uchwyt na dodatkowe gąsienice aby później mi się zmieściły. Dodatkowo sam sobie utrudniłem malowanie montując zasobnik wieżowy. No nic, zbieramy doświadczenie.

 

DSCF8529.JPG

 

DSCF8530.JPG

 

DSCF8532.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - tak jak się domyśliłeś dół też musi być dopanceżony.

Nie widzę odbojnika antenowego.Jest w części nr.E10.Jest to ostatnia wersjia IV-ki z anteną po prawej stronie.

http://ww2photo.se/tanks/d/pz4/pz4g/04886.jpg

http://ww2photo.se/tanks/d/pz4/pz4g/06702.jpg

Nie widać dobrze tyłu pojazdu i jestem ciekaw jaki model tłumika pomocniczego silnika spalinowego dałeś.

Część nr.E17 czy nr.B28.

Właściwa dla Twojej wersji jest nr.E17.

http://www.worldwar2aces.com/panzer-tank/panzer-iv/panzer-iv-5419.jpg

W/w tłumik część nr.B28 stosowana w późnych wersjach już z pojedynczym włazem d-cy i dalej w wersji "H".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a jak zobaczylem w zblizeniu zdjecie czapki z zestaeu w zblizeniu to wyszlo ze Wehrmacht...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.