Skocz do zawartości

Pz.kpfw. IV ausf. G - Dragon 1/35. Rosyjska zima.


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli to są twoje pierwsze figury to bardzo dobrze i nie ma co się załamywać. Jak wyglądały twoje pierwsze pojazdy? od razu z medalem?

Główki nie pomalujesz trzema machnięciami pędzla jak uniformy. Nad nimi trzeba popracować.

Końcówki gąsienic przetarłeś to tu przetrzyj tak samo czubki butów białą olejna dla plastyków z dodatkiem czarnej.

Wgłębienia mundurów musisz bardziej podkreślić bo słabo widać i zlewa się. Czyli tak jak robiłeś tylko przyciemnić jesniejszą. Później jak wyschnie przyciemnić ciemniejszym i cieńszym pędzlem.

Główki i dłonie - wypuklenia jeszcze raz jaśniejszym. Czyli broda, nos. Następnie to samo ale cieńszym pędzlem i punktowo oczywiście jaśniejszą farbą. I najlepiej kolorami do twarzy. Nie masz ich to próbuj tym co masz. A palce tak jak na fotce.

c8228d90fad481dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie nie idz ta droga, malujesz figurki na niezłym poziomie wiec sorry alen ni ch... nie rozumiem czemu tak zjechałeś

z poziomem wykonania. Lapki możesz zrobić w rekawiczkach ale japy niestety musisz przemalować. Nie spiesz się, to tez są modele i potrzebują czasu na wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Marcin że są kiepskie. Zaczynam żałować że w ogóle się za nie zabrałem. Trzeba było model bez nich robić. Jakoś nie mogę się w ich malowaniu i do tego pędzlem odnaleźć. Chyba docelowo poproszę kogoś o ich pomalowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tak czytam Krzysztofie i nie bardzo wiem co piszesz! Facet, wez sie w garsc i pomaziaj te japy ( bo reszra jest ok) na poziomie na ktorym to robisz zawsze i przyjemnie sie go oglada. ( fotki admina miales z figurkami!!! ) Tak wiec czekam na ladne wykonanie na Twoimn poziomie i bez pospiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za wszystkie opinie. Chyba Marcin ma rację - coś tym razem kiepsko idzie. Spotter, Pedzelek - mam kilka świetnych filmów z malowania figurek. Jednak malowanie modelu aerografem, a mazianie figsów pędzlem to całkiem coś innego. Na chwilę obecną na poprawki czasu już nie ma. Wrzucam foty do oceny czy wstawiać z figsami do galerii czy bez. Ja uważam że warto z, mimo iż są kiepskie. Nad podstawką pracuję i może jutro uda mi się ją skończyć. Będzie bez fajerwerków.

 

DSCF8763.JPG

 

I zbliżenie aby pokazać ubabrane łachy.

 

DSCF8764.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chcesz wracac do tematu ale facetowi ktory siedzi na wiezy warto zmalowac podkowki, zabki i gwozdzie na butach. Jak na ten rok to ich brak na podeszwie bardzo razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejże, te figurki nie wyglądają wcale źle! Miny maja zadowolone, wyglądają tak jakby zobaczyli kolegów z grilem i piwkiem, więc wysiadają, żeby się przyłączyć I daj te podkucia, skoro ktoś zauważył, to trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazylms

Pierwsze zdjęcie z figurkami jest w porządku. Tylko może troszkę o kilka cm dalej aparat. Z daleka figsy lepiej wyglądają. Do konkursu dodaj figurki z 1-2fotkami z daleka. A resztę fotek bez figurek. Popróbuj.

 

Wracając do malowania twarzy to nie wzoruj się na jednej płycie którą masz. Technik jest wiele i musisz wybrać odpowiednią dla siebie. Najważniejsze to mieć dobre kolory cieliste. Z olejnych dla plastyków ciężko będzie coś dobrego uzyskać. Też nie dawałem sobie z tym rady do momentu jak kupiłem zestaw AK 3010 akrylowe do malowania ciała. Na koniec malowania akrylami punktowo maluję dopiero olejnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.