Skocz do zawartości

Pz.kpfw. IV ausf. G - Dragon 1/35. Rosyjska zima.


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Krzysztof, jak zwykle najwyższy poziom prac i zdjęć. Są wspaniałe .

W pełni doceniam także presję czasową w Twoich okolicznościach, doświadczam podobnego ograniczenia, ale mnie tak dobrze nie idzie .

Za efekt końcowy jestem zupełnie spokojny, gwarantujesz High-End .

Warsztat bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mnie tu o fotki nagabują - tak Marcin do ciebie piję - z etapu malowania figurek. Powiem wam że jak im fotki zrobiłem to stwierdziłem że ich nie pokażę. Ale stwierdziłem że każdy ma prawo do chwili radości i zabawy z dołożenia innemu i nie mam prawa wam tego odbierać. Ci którzy mnie znają to wiedzą że figurek malować nie umiem, i jak wyjdą kiepsko to włazy zamknę na głucho i kukiełek wraz z czołgiem nie będzie. I wiedz Marcin że do twojego Kuby to im tak dużo brakuje, że jest to dla mnie nie osiągalne do osiągnięcia. Tak więc macie co chcecie i używajcie sobie.

 

DSCF8567.JPG

 

A na swoja obronę dodam że tak mminej więcej w rzeczywistości je widać:

 

DSCF8568.JPG

 

I nie piszcie proszę popraw to, popraw tamto bo jak bym umiał to bym w innym dziale występował, he, he. Możecie pisac że są tragiczne bo to akurat jest prawda. Nie oszukujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to produkt naszych dwoch wiodacych, forumowych figurarzy ale musze Ci Krzychu napisac ze nie jest zle. Wierze ze jak skonczysz mundury itd. bedzie jeszcze lepiej a w polaczeniu z Twoim czolgiem beda naprawde dobrzy. Ja w kazdym razie gdy zobaczylem fotke, usmiechnalem sie szeroko i nie z checi wysmiania tylko z uczucia satysfakcji. Bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super jak na początek ( malujesz figurki na bardzo dobrym poziomie - gębę Jakuba przemolowywalem 3x ). Musisz pamiętać jak pada główne światło na model , i rozjaśniać figurki stosownie do tego jak sobie upatrzyłeś. Malujesz świetnie tylko zacznij je traktować jak tanki które lepisz ( sorry paczam i podziwiam każdy model co zrobiłeś) i będą perfekcyjne! Przy tej skali pamietaj o mocnych cieniach w załamaniach czapek i mundurów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Krzysiek osiągnąłeś dobrą bazę do dalszego cieniowania twarzy i dłoni.

Zrób tak jak pisze Marcin, postępuj z nimi jak z czołgami (które malujesz rewelacyjne).

Ja robię to tak, że rozjaśniam miejsca które są najbardziej oświetlone a potem zapuszczam na twarz i dłonie łosza po całości, następnie wycieram nadmiar. Co prawda maluję w większości figurki w 1:48 więc i detal mniejszy ale myślę, że można spróbować i na 1:35.

Osobiście zrezygnował bym z malowania źrenic a jedynie zastosował cień w miejscach oczu, tak jak to wyszło u tego po prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tak jak na Shermanie. Żadnych lakierów i innych siuwaksów. Tylko aero a potem lekko gąbeczką w niektórych miejscach. Na koniec sprawę załatwią oleje. Plan ambitny, zobaczymy co wyjdzie.

 

Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy i oczywiście na efekt końcowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej. Model dostał zimowy płaszczyk, trochę obić do koloru bazowego, filtr i sido. Tak się teraz prezentuje - taką miałem mniej więcej wizję. Czy wam się też podoba? Zobaczymy.

 

DSCF8573.JPG

 

DSCF8574.JPG

 

DSCF8575.JPG

 

DSCF8576.JPG

 

DSCF8577.JPG

 

Tutaj macie ogromny zoomik na jedno z kółek:

 

DSCF8578.JPG

 

A teraz kilka pytań do znawców. Jak pomalować nastepujące elementy ze zdjęcia poniżej:

- gaśnicę przemalować czy zostawić jak jest,

- elementy wycioru - stal czy drewno, i co z pokrowcem na koncówce,

- korba rozruchowa (tak mi się wydaje) - fragment bliżej gaśnicy metalowy, reszta drewniana,

- to zgrubienie na początku łoma to jego konstrukcja czy uchwyt?

 

DSCF8579.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnice mocowane na zewnątrz pojazdów i w otwartych przedziałach bojowych (pojazdów) malowane na kolor bazowy kamuflażu.

http://smg.photobucket.com/user/jaszczolt/media/varia/72802769.jpg.html - wersja późna

Gaśnice mocowane w zamkniętych przedziałach bojowych bywały w różnych kolorach (srebrny,zielony,czerwony).

Kolor czerwony sprzętu gaśniczego to współczesne standardy.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem w wolnej chwili udało się położyć kalki. Aby jednak nie było tak różowo to obiena bokach wieży nie wyszły mi najlepiej. w paru miejscach się błyszczą. Ale wiem co zrobiłem inaczej niż zawsze. Z reguły takie numery kładłem na noerównej powierzchni więc je rozcinałęm na poszczególne cyfry. Tym razem kleiłem całą na raz. Nastepnym razem będe rozcinał. Ale na zdjęciach postarałem się aby tego nie było widać.

 

DSCF8737.JPG

 

DSCF8739.JPG

 

DSCF8740.JPG

 

DSCF8742.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczę, paczę i znalazłem coś pod Twoją tezę można podciągnąć ale po zakończeniu prac równie łatwo obalić czyli ślad jakby zacieku w brzuszku cyfry 5 po lewej stronie wieży. O to chodzi?

Bo jeżeli tak to odpuść albo natnij skalpelem i wpuścisz tam olej żeby zrobił się zaciek od trafienia pociskiem 7.62 z Digitariewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.