Skocz do zawartości

Tamiya Spitfire Mk.I 1/48 P9386 QV-K 19 Sqn.


kzugaj

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik miał mechanizm źe gdy był wyłączony to klapy się chowały

 

Trochę inaczej: Żadnego mechanizmu automatyzującego chowanie klap nie było. Była instrukcja użytkowania mówiąca, że po wylądowaniu należało schować klapy i kołować na postój już z zamkniętymi. Dlatego samoloty na zdjęciach mają niemal zawsze zamknięte klapy, bo piloci je celowo i zgodnie z manualem chowali.

 

No ni ma sie czego czepiać

 

No nie jest tak do końca.

 

Kolory na MK.I/II powinny być tak rozmieszczone. e2d26bc651a225ca.jpg

.

 

Z tego co wiem, to zaprzestano malowania wnętrza kadłuba za kabiną pilota dopiero przy późnych Mk.V. We wczesnych Mk.I/II był IG.

 

Jesteś pewny, że felga była Sky, a nie jak w większości po prostu bez malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik miał mechanizm źe gdy był wyłączony to klapy się chowały

 

Trochę inaczej: Żadnego mechanizmu automatyzującego chowanie klap nie było. Była instrukcja użytkowania mówiąca, że po wylądowaniu należało schować klapy i kołować na postój już z zamkniętymi. Dlatego samoloty na zdjęciach mają niemal zawsze zamknięte klapy, bo piloci je celowo i zgodnie z manualem chowali.

 

No ni ma sie czego czepiać

 

No nie jest tak do końca.

 

Kolory na MK.I/II powinny być tak rozmieszczone. e2d26bc651a225ca.jpg

.

 

Z tego co wiem, to zaprzestano malowania wnętrza kadłuba za kabiną pilota dopiero przy późnych Mk.V. We wczesnych Mk.I/II był IG.

 

Jesteś pewny, że felga była Sky, a nie jak w większości po prostu bez malowania?

 

100% nie mam ale przegladalem kilka watkow bylo roznie a i tamka w instrukcji podaje sky. Wiec na tym sie oparlem. Co do malowania wnetrza na britmodeller czytalem watek i ktos tam napisal ze z wnetrzem bylo takze w zaleznosci jaka akurat mielli farbe taka malowali czasy byly ciezkie i trzeba tez bylo szybko skladac Spity do kupy. Dlatego wnetrza sie tak roznily a ze zdjec wnetrza tego akurat egzemplarza nie ma przyjalem w miare neutralna opcje. Podobnie z kolpakiem smigla w Mk I generalnie byly czarne dowodcy mieli chyba sky a ten konkretny mogl miec zolty, bialy lub sky. Porownywalem kolory na ktoryms zdjeciu i najblizej bylo mi do sky i w taki rowniez kolor poszedlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że felga była Sky, a nie jak w większości po prostu bez malowania?

 

100% nie mam ale przegladalem kilka watkow bylo roznie a i tamka w instrukcji podaje sky. Wiec na tym sie oparlem.

 

Felga mogła być równie dobrze czarna, bo po przemalowaniu spodu na jednolity Sky zdarzało się, że felgi były w starym biało-czarnym malowaniu, czyli lewa czarna, a prawa biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pobawilem sie dzisiaj washem narazie tylko na spodzie.

20161115_215039.jpg

20161115_214703.jpg

Wiem slabe swiatlo mam nadzieje ze dobrze widac. Co wy na to?

Jak sie uda jutro przy lepszym swietle zrobie fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Brudzenia ciag dalszy

20161202_213734.jpg

20161202_213847.jpg

20161202_213903.jpg

 

Jeszcze tylko okopcenia i wystarczy na spodzie.

Czy na smiglach Spitfire-a pojawialy sie odpryski farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
3 godziny temu, Lipstein napisał:

To chyba jeden tłoczony z blachy element...

Jeżeli chodzi Ci o ten, konkretny samolot, to  tak. A jeśli o Spitfire w ogóle, to już różnie bywało. Z tym, że jeśli już, to linie podziałowe pojawiały się w rzucie prostopadle do osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.