Skocz do zawartości

Na dobry początek polski Cromwell w Normandii!


Kerm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Wracając do tematu gąsek, maiłem doświadczenie z Ds-ami dragona, pryśnięte Gunze MC214 stwardniały jak plastik i popękały na modelu, dlatego następne gęsi, w tym winyle do mojego Cromwella najpierw pokryłem sidoluxem i na to dałem Gunze MC214, model stoi już pół roku i gęsi są elastyczne nadal.

Prawdopodobnie chemia w farbach w powolny sposób degraduje materiały na gęsi, więc wystarczy nie agresywny podkład przed malowaniem i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarłem do momentu, gdzie zaczną się schody. Stan prac na dziś:

 

495151ce44fe401b45276b84cc89273e.jpg

 

dc68138c004a950f3b466fedb3a8ff60.jpg

 

a7c8015694bac4f634321bdc45079b72.jpg

Na razie bez lufy, która będzie robiona ręcznie z takiego oto patyczka i kołka:

198f53082312788aa21e058e09e1683e.jpg

 

Nie poprzyklejane drobiazgi:

0c4291b826517e4792143665ed08f1cb.jpg

 

Zaopatrzyłem się już w farbki potrzebne do stworzenia SCC15, w najbliższym czasie mam też zamiar zakupić dark wash for green vehicles i Europe earth pigment z AK. Ale na nic to wszystko kiedy mam zagwozdkę i potrzebuję pomocy...

 

Otóż mam do Was bardzo ważne pytanie - czy da się dobrze pomalować model pędzelkami?! Czy lepiej na razie odpuścić i zaopatrzyć się w aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ew. nad używanym kompresorem i nowym aerografem. A wytłumacz mi proszę czemu kupować z jedną dyszą i jaka jest realna różnica w malowaniu dyszą 0,2 a 0,3?

 

Właśnie dziś ogarnąłem, że figurka żołnierza z kompletu nie zawita w mojej Heli bo to Brytyjczyk. Może dokupię figurki Polaków ale na tą chwilę to melodia przyszłości zaś na tym Brytolu pouczę się malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kompresor z agregatu z lodówki. Używam z dumą ponad 3 lata, zero awarii jak dotychczas, a przepisów na zrobienie go jest na tym forum sporo.

Ja doradzałbym kupno taniego dwu funkcyjnego aero z dyszą 0,3mm, który bez żalu wyrzucisz, jak się przesiądziesz na np. H&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kompresor z agregatu z lodówki. Używam z dumą ponad 3 lata, zero awarii jak dotychczas, a przepisów na zrobienie go jest na tym forum sporo.

Ja doradzałbym kupno taniego dwu funkcyjnego aero z dyszą 0,3mm, który bez żalu wyrzucisz, jak się przesiądziesz na np. H&S

 

Zgadzam się z przedmówcą. Ja używam ponad 20 letniego kompresora z agregatu od lodówki. Mogę Ci podrzucić zdjęcia/przepis na takie cudo

 

Aerograf też mam z alledrogo za 60PLN (z dwiema dyszami 02 i 03) planuję zakup lepszego, ale 8 czy 9 modeli nim pomalowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy model mam w 95% sklejony co daje jakieś 20% całej pracy za mną.

 

Do przyklejenia zostały małe elementy w kolorach innych niż pancerz. Będzie to zrobione rzecz jasna po nałożeniu docelowego koloru pancerza.

 

Prócz tego rozpisałem sobie co mam do zrobienia, wtedy jestem pewien, że o niczym nie zapomnę i będę działał na podstawie jakiegoś chociaż ramowego planu:

 

- drewniana lufa (w ruch pójdzie chyba szlifierka)

- na burcie skrzynka + drut na bębnie

- gąsienice

- kratka na tyle kadłuba (po założeniu "gąsek" i sklejeniu kadłuba z górą)

- antena

- blaszki na km-y

- haki na linę i lina

- kalki

- na koniec oczywiście weathering.

 

Jeśli macie ochotę coś podpowiedzieć, jestem otwarty na sugestie.

 

Zamówiony został aerograf, oczywiście na początek nie żaden H&S, ale wystarczający aby nauczyć się obsługi. ;) Poczeka on do momentu aż na wyposażeniu znajdzie się kompresor nad którym cały czas myślę. Zbieram się też do zamówienia polecanych mi washa i pigmentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup puszkę powietrza do aero.

http://www.mojehobby.pl/catalog/Butle-do-aerografow.html

 

Docelowo pomyśl o sprężarce (serio polecam lodówkowca - można nim malować po nocach, nie budząc żony i dziecka)

http://pwm.ukw.edu.pl/viewtopic.php?f=76&t=3748&sid=92093ab0ed97715b1162e0096b5baf63

 

http://allegro.pl/filtr-odwadniacz-reduktor-kompresora-aerografu-1-4-i5697731574.html

http://allegro.pl/wylacznik-presostat-reduktor-cisnieniowy-12bar-max-i5624332808.html

 

do tego stara gaśnica albo inna butla i stary agregat od lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może puszka nie będzie złym pomysłem na ten jeden model, zobaczymy. Co do chemii doskonale wiem, że bez tego się nie obejdzie. Akurat wash i pigment taki jak mi pasuje znalazłem z AK co nie znaczy, że nic z Miga mi nie wpadnie. Czy coś jeszcze powinienem kupić a o tym nie pomyślałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby olejne, na początek polecam kupić zestaw małych tubek podstawowymi kolorami, dostępne w sklepach papierniczych, albo droższa wersja farby olejne z miga albo ak interactiv ,do tego koniecznie white spiryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw farb olejnych 12kolorow 15pln na alledrogo, do tego white spirit (=benzyna lakowa) 9pln za 0,5 litra w markecie budowlanym. Możesz tym robić całą gamę efektów (głównie zacieki, rdzę itp) a nawet umieszać z tego wash. Wpisz sobie w YouTube oil efects. Taki zestaw wystarczy Ci praktycznie na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.