Skocz do zawartości

Na dobry początek polski Cromwell w Normandii!


Kerm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli dobrze rozumiem, że farby olejne rozcieńczam benzyną lakową? To teraz mam pytanie do Was, w jakim celu np. kupuje się gotowe washe jeśli są farby olejne? Wybaczcie ale jeszcze nie ogarniam tej całej chemii i stąd moje pytania.

 

Dziś tworzona była drewniana lufa (dzięki pees za pomoc). Jutro myślę, że ją doszlifuję i złożę hamulec z lufą, fajna zabawa przy szlifowaniu, no i dużo satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko mniej więcej jasne. ;)

 

Ja na ok. miesiąc niestety warsztat odstawiam - siła wyższa, szpital. Za to w tym czasie będę pewnie kompletował sprzęt i chemię. Liczę, że ostro ruszę z pracą w połowie listopada. Podpowiedzcie mi z Waszego doświadczenia jakie możecie polecić kompresory powiedzmy do 250- maks. 300zł, ale tu bardzo ważna uwaga - głównym warunkiem jest cicha praca. Jako młode małżeństwo na dorobku nie mamy jeszcze domu z garażem gdzie nie przejmowałbym się hałasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem nad tym as-186 a są jeszcze cichsze w tych granicach cenowych?

 

Panowie. Czytając o różnych metodach weatheringu na tym forum można naprawdę się pogubić. Dlatego przygotowując się na walkę z Cromwellem za miesiąc chciałbym do tego czasu zebrać niezbędną podstawową wiedzę. Czy możecie mi przybliżyć przynajmniej schemat składania modelu a raczej malowania? Pewien jestem tylko podkładu. A kiedy stosować sidoluxy, lakiery, kalki a kiedy malowanie docelowe.. tutaj mógłbym mieć problemy. Tak samo zastanawiam się czy na postarzony model dawać lakier czy najpierw lakier a później zabawa z washem itd.. rozterki młodego modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumiem, że farby olejne rozcieńczam benzyną lakową? To teraz mam pytanie do Was, w jakim celu np. kupuje się gotowe washe jeśli są farby olejne? Wybaczcie ale jeszcze nie ogarniam tej całej chemii i stąd moje pytania.

 

Podobne efekty można uzyskiwać różnymi metodami.

Najprostszą metodą jest kupić jakiś gotowy produkt ($), czasem warto doczytać, poeksperymentować i spróbować zrobić coś samemu.

Można zainwestować kilka tysięcy w "profesjonalną" chemię, tylko warto się zastanowić i doczytać czy nie ma innego sposobu na to samo.

Ilu modelarzy tyle technik. Do tego marketing producentów (każdy chce sprzedawać swoje produkty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przez miesiąc będę miał sporo czasu na oglądanie i czytanie więc podejmuję wyzwanie. ;)

 

Dziś przyszedł mój pierwszy chiński aero! Żonie się spodobało ustrojstwo więc wysłała mi zdjęcie. ;)

 

d642019fb133e406d7f2e0abe60c4927.jpg

 

Tyle rzeczy ostatnio kupiłem a cały czas tyle do kupienia... ciekawe kiedy skończy jej się cierpliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy da się! Bardzo mnie to cieszy.

 

Mi się już po nocach śni co powinienem kupić jak wyjdę na wolność. A trochę tego jest bo mi się mini szlifierka wyśniła, farby olejne (rzeczywiście groszowa sprawa), benzyna lakowa, modelina/glina modelarska, pigmenty, ołówek srebrny itd. itd...

 

Taki pech, że nie będę mógł uczestniczyć w lubelskich spotkaniach modelarskich.. bo impreza w ten weekend... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten aerograf od roku - działa, miewa swoje kaprysy ale generalnie jestem z niego zadowolony . Zaopatrz się w dobry rozpuszczalnik (albo zrób go sam http://www.cybermodeler.com/tips/thinner.shtml)

Bez Acrylic Flow Improver i Acrylic Fluid Retarder się zamęczysz przy malowaniu (wystarczają na bardzo długo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję (a właściwie dostaję i o niczym nie wiem) kompresor as-186 (jeśli nie polecicie jeszcze cichszego), powiedzcie mi tylko jakim wężykiem połączę mój aero (ww.) z tym kompresorem. Linki mile widziane.

 

Skręca mnie już z tego nicnierobienia. Już bym ruszył dalej z tą Helą! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój aerograf wygląda na identyczny jak mój. Pierwszy jaki kupiłem i eksploatuje już drugi egzemplarz(w pierwszym ukręciłem dysze tym kluczykiem więc jak go rozbierasz i składasz do czyszczenia to ostrożnie). Przy odrobinie wprawy można się podpisać. Będziesz miał masę radochy przy malowaniu ;) (i nerwów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na uszczelkę pod kaprurkiem dyszy trzeba mega ueazac. Mi też poszła, mimo, że o aero dbam bardziej niż o żonę ;)

Żona o tym wie?

 

Dzięki Panowie za rady. Jeszcze jakieś 2 tygodnie i działam z Helą. Mam już kilka pomysłów, jestem zmotywowany do zrobienia fajnego, wiernego oryginałowi modelu, a co wyjdzie to się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm back!

 

Rozstawiam swój niestety mobilny kram:

20151101_101630.jpg

 

Lada dzień zdjęcia z postępów prac. Tymczasem prezentuję nowy sprzęt. ;)

Chyba klasyk dla początkującego czyli TG130 + AS-186:

20151101_113728.jpg

 

W związku ze wznowieniem prac chcę zrobić jeszcze jakieś zakupy, jakie polecacie metalizery (gąski, linki holownicze, elementy metalowe w narzędziach/narzędzia)? Gąsienice np. malowałem wg instrukcji Tamiyi chyba Chrome Silver i wyglądają tragicznie, przemaluję je więc. Co jeszcze może mi się przydać przy budowie tego modelu i jakie "uniwersalne" washe i pigmenty możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski maluję Tamiya XF-84 Dark Iron a potem jak dochodzą pigmenty to jest ok. Natomiast na krawędzie gąsienic daję Natural steel z Vallejo. Mam wash dark brown z MiG oraz ich pigmenty od samego początku. Skleiłem już z dziesięć modeli i jeszcze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wczoraj jedynie próby na sucho, jeszcze nie malowałem. Ale na razie ciśnienie trzyma bardzo dobrze (wszystko szczelne nawet bez taśmy teflonowej bo nie miałem), wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nabija jakoś do 4,1 i jak spada do 3,0 to dobija od nowa.

 

Dzięki bazylms za info, ten dark brown z miga zamówiłem też już wcześniej a z gąskami coś pokombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsze koty za płoty, pierwsze śliwki robaczywki itd.

 

Pierwsze próby z aero za mną. Nieśmiało chciałem zabrać się za preshading i.. chyba mi nie wyszło... ;)

 

0f58943037aeb0ffbd695b2a7936b0da.jpg

83483d9397e1469bc889783dc8858616.jpg

de0b934b71f07036dadbf25404d7bc73.jpg

 

Użyłem chyba zbyt mocno rozcieńczonej farby (flat black). Panowie, jak to teraz zmyć?!

W jakich proporcjach rozcieńczacie farbki Tamiya? Jutro planuję drugie podejście, pomóżcie... ;)

 

Kolejna kwestia - po malowaniu pod zbiorniczkiem aerografu po przepłukaniu (thinnerem i drugi raz benzyną lakową) i tak pozostają drobinki farby i boję się, że zapchają aero. Jak je usuwacie?

 

Są też pozytywy dzisiejszego dnia, wyszlifowana i zapodkładowana lufa:

8831c529e60649ad483a3930b31b726f.jpg

d2dacf0e7e244f317996fae87b146b9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozcieńczam tamiyę tak 50%, może malujesz po prostu za wysokim ciśnieniem, tak nie więcej niż 2 atmosfery powinieneś ustawić, no i trzeba poćwiczyć bo malowanie aero nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia - po malowaniu pod zbiorniczkiem aerografu po przepłukaniu (thinnerem i drugi raz benzyną lakową) i tak pozostają drobinki farby i boję się, że zapchają aero. Jak je usuwacie?

Nie wiem jakimi farbami malowałeś ale benzyna lakowa nie jest dobra do mycia aerografu.

Jak nie jesteś w stanie go doczyścić to go rozbierz,weź pędzelek,dedykowany rozcieńczalnik(jak akryle to woda) i go umyj,powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.