Skocz do zawartości

Na dobry początek polski Cromwell w Normandii!


Kerm

Rekomendowane odpowiedzi

Maluję akrylami Tamiyi. Ja z kolei czytałem, że woda to też nie jest dobry pomysł ale oczywiście spróbuję przy kolejnym malowaniu, dzięki. Jestem nowicjuszem więc ciężko mi odróżnić kto ma rację kiedy jeden mówi tak, a drugi inaczej. ;)

 

To jak zmyć te moje poczynania? Czy jakiś zmywacz sobie poradzi miejscowo? Czy już cały element muszę wrzucać do cleanluxa? :/

 

Rozcieńczałem 3:1 ale może rzeczywiście to kwestia ciśnienia, już ustawione 1,9 bara. Jutro (jeśli zmyję) próba #2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejne podejście do aero, już bardziej świadome. Nie ukrywam, wreszcie zaczyna mi to wyglądać na pracę modelarską i... coraz bardziej zaczyna mi się podobać.

 

Na zdjęciach kadłub i wieża, a wanna moczy się w Cleanluxie.

 

283053ddc6d92133c484c408d60c4a3e.jpg

 

804eb2b0b2b87f7d81bf8da5111c0e38.jpg

 

b733060d1daf27e2f00f9185cda08edf.jpg

 

bf0fb636ae25d541635797f059eabc1c.jpg

 

Dodam jedynie, że na żywo przejścia nie są tak ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejścia faktycznie wyglądają na bardzo ostre. W mojej ocenie powinny być dużo bardziej płynne. Nie do końca przemawia do mnie dzielenie wieży na pół. Jeżeli to ma być preshading to przyciemniamy krawędzie aby uzyskać podkreślenie/rozświetlenie płaszczyzn. Jeśli modulacja to dzieliłbym mniej więcej 3 - dół ciemny środek neutralny a góra rozjaśniona. Nie jestem pewien jak to pod farbą wyjdzie. Mam też wrażenie, że malujesz "na grubo" zamiast powoli budować kolor.

 

Preshading (mój nieudolny) - robiony na podkładzie (pod właściwym kolorem)

NDMtIOg.jpg

 

Modulacja (zrobiona wzorcowo - generalnie na 3 kolory (zdjęcie porwane z internetu)) - robiona już na kolorze docelowym (na wierzchu)

Nashorn34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że kontynuuję offtopa, ale powiedzcie mi proszę, gdzie kupujecie Cleanlux? Przeszukałem już kilka marketów i nigdzie tego nie ma.

Miałem ten sam problem ale znalazłem wreszcie w sklepie firmowym Dekoralu z farbami i akcesoriami do malowania. Może też spróbuj poszukać takiego sklepu, lub jakiegoś chemicznego.

 

Już dziś chciałem dzwonić do producenta gdzie w Lublinie dostanę ten specyfik, ale się udało.

 

A'propos Heli - wyszedł mi piękny SCC15, za to tych ostrych, ani w ogóle żadnych przejść.. nie widać. :( Będzie trzeba robić modulację na bazowym.

 

Zdjęcia jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki, najbardziej zbliżone do tego co widzę.

 

e2b0cad06393c87af90e2e1bc916e8d9.jpg

 

7f8cefd1db1c5019497ba0dffb54267d.jpg

 

Jutro malowana będzie wanna, dziś wyciągam ją z Cleanluxu i wrzucam do wody z płynem. Kiedy wszystko będzie już pomalowane, biorę się za próby modulacji "na".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas się ciągle uczy (na tym polega ta zabawa)

Teraz jest ok. Kerm - modulację przećwicz sobie najpierw na jakimś przedmiocie (np zatyczce od dezodorantu) jak uzyskasz zadowalający efekt to maluj model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomalowane zostały koła i wreszcie wanna. Tym samym całość jest już w kolorze bazowym. Skleiłem także gąsienice i założyłem na model. Powoli zmierzamy w kierunku modulacji i weatheringu. Zdjęć niestety nie wrzucam bo nie mam dobrego światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo, moja nieudolna modulacja na zdjęciach poniżej.

 

69aab8ceba14ab00a5cf1d89b2982019.jpg

 

1b6c7b7bdeddc90e10b1815738348e18.jpg

 

Wszelkie sugestie oczywiście mile widziane. ;)

 

Jutro lub jeszcze dziś na całość pójdzie sidolux. Potem kalki, detale i brudzing. Coraz bliżej końca, emocje rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja zawsze do modulacji używam 4 - 5 kolorów.

 

U ciebie wygląda to tak jakby były tylko dwa.

Zdecydowanie użyłbym jeszcze jaśniejszego na samych końcach rozjaśniania paneli by wzmocnić gradient.

Nie zapomnij też o najjaśniejszym kolorze na drobnicy i nitach by wyciągnąć detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się przez całe życie. W związku z tym następnym razem użyję conajmniej 3 kolorów przy modulacji.

 

Na model położyłem 2 warstwy sidoluxu i o dziwo nic nie znikło, a wręcz przeciwnie - cieniowanie zostało podkreślone i wygląda bardziej okazale. Później czas na kalki i kolejną warstwę sido. Btw, podkreślenie detali - pędzelkiem? Bo chyba nie aero?

 

edit:

Właśnie stoczyłem nierówną walkę z kalkomanią. Nie jestem bardzo zadowolony.. ale wierzę, że wraz z kolejnymi modelami będzie lepiej.

Hela zabezpieczona kolejną warstwą sidoluxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleanlux poszedł w ruch i zmywam żałosne malowanie narzędzi. Jak coś robić, to dobrze. Przynajmniej na tyle, na ile talent (w tym przypadku jego brak) pozwala.

 

Na tapecie przymiarki do wykonania/zamontowania światła, liny holowniczej, a także liny dookoła wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W ostatnim czasie przyszedł green stuff, którym zamierzam wykonać podkowę, przyszły też linki holownicze bo zestawowe bardzo mi się nie podobały. Narzędzia zmyte ale nie zdążyłem ich pomalować na nowo, a szkoda bo przez mój pobyt w szpitalu olej ładnie by zasechł..

 

Warsztat niestety znów zamknięty na ok. miesiąc. :( Żałuję, że nie udało mi się skończyć Heli ale z drugiej strony to nie wyścigi.

 

Już powoli myślę nad kolejnym modelem i tutaj pytanie do Was, jakie konkretnie (żebym nie kupił szrotu :( ) polecacie modele z pancerki 1:35 ze współczesnych? Interesują mnie pojazdy z Iraku, Afganistanu, Syrii (czekam na Rosomaka, ale to jeszcze jakieś 2-3 miesiące przecież, propozycje jak Abramsy, Bradleye, Merkavy jak najbardziej by mnie ucieszyły, tak samo pojazdy czy transportery opancerzone). I żadnych Niemców bo coś mi wewnętrznie nie pozwala. (wyjątkiem Leopard z wiadomych względów). No i nie ukrywam, wiem, że co nie kupię z Menga będzie super, ale jednak chciałbym dobry model ale za cenę przystępną... pomóżcie co?

 

Lotnictwo 1:48 też mnie ciągnie ale to chyba za wcześnie dla mnie, za wysokie progi. Choć może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mój temat to nie jest ani jakiś super model ani nie pokazuję super techniki ponieważ całą nauka przede mną ale szkoda, że nikt nie dał choćby jednej propozycji kolejnej maszyny. ;)

 

Pewnie kupię jakiegoś gniota i nie starczy mi cierpliwości na jego dokończenie. Bo przykład: Abrams z Tamiyi za 70 a Abrams z Menga za 250 (strzelam) i nie potrafię obiektywnie ocenić czy jest aż taka różnica klas. Albo wręcz przeciwnie wydam dużo kasy na model, który nie jest wart dużych pieniędzy a wystarczyło tańszy i waloryzować. No ale wszystko przede mną, a człowiek uczy się na błędach.

 

A może zadaję masę pytań w nieodpowiednich miejscach? Sam nie wiem. Wszyscy tu skupieni są na warsztatach, galeriach i nowościach/ dodatkach, ale każdy w tym już siedzi okopany po uszy. Hermetycznie. A z perspektywy świeżaka czasem bardzo trudno znaleźć choćby szczegóły dot. malowań, technik, żargonu modelarskiego, produktów. Taka dygresja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kermie.

Tak to już tu jest - raz lepiej, raz gorzej

Jesteśmy obaj na początku drogi (ja mój pierwszy model po ponad 20-tu latach przerwy kleję od kwietnia) i nie zawsze chce się weteranom odpowiadać na pytania świeżaków. Tym bardziej, że to nie ten dział na takie pytanie.

Co do modelu współczesnego to nie moja działka ale jeżeli mogę Ci coś doradzić to weź do nauki jakiś tańszy, samoskładalny model (tu Tamiya jest bezkonkurencyjna) i popróbuj na nim blaszki fototrawione i ogniwkowe gąsiennice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niestety wróciłem dopiero do hobby (po 15 latach), więc ciężko mi się wypowiadać. Zawsze przed zakupem modelu sprawdzam go na https://www.scalemates.com/

Kerm jeśli jesteś na początku to nie ma sensu inwestować 250-300 PLN w model. Ja sam kupuję jak to żartobliwie nazywam modele "ćwiczebne" <120PLN żeby wytrenowac różne techniki, podejścia itd.

 

Jeżeli chodzi o Desert Storm - to mam na warsztacie M60a1 with reactive armor od TAMIYi i z całego serca go niepolecam (lepiej wziąć Academy - który jest tym samym modelem po waloryzacji (nie ma dziur w dnie wanny i ma usunięte uproszczenia pod napęd elektryczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony zrozumiałe. Dzięki za odzew.

 

Za jakieś 3 tygodnie wracam do Cromka i już powinienem go skończyć. Potem jak się nic nie zmieni to Merkava, T90 albo Abrams.

 

A ten Twój pierwszy model świetnie Ci idzie, i jest to tym bardziej budujące dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zvezda z tego co słyszałem ma skopany zawieszenie - za wysokie. Ale jak komuś nie przeszkadza (mnie nie i sobie kupiłem) to jest ok. Ale na współczesnych się nie znam, wiec nie doradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.