Skocz do zawartości

Jagdiger 1/35 Dragon - gwiezdne wojny


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie -wczoraj miałem niewiele czasu ale wypróbowałem cześć nowych nabytków,

no to się pochwalę -

 

IMG_0001-11.jpg

 

dołożyłem kolejne pigmenty i zafikserowałem MIGiem,

obraz 1h od nałożenia fixera ( wszystko schnie ładnie)

 

IMG_0007-4.jpg

 

i rano ( 4h schnięcia) na szybciutko takie zdjęcie ( nie jest najlepsze bo w biegu robiłem ) Technicznie praktycznie wszystko suchutkie, w kilku miejscach gdzie fiksera było więcej jeszcze troszkę wilgoci. Na żywca efekt jest bardzo fajny ( dziś wieczorem popstrykam dokładnie ze zbliżeniami). Zostało tylko dopieszczać i dopieszczać.

 

IMG_0011-3.jpg

 

Prawdę powiedziawszy dzisiejsza chemia modelarska to jest coś wspaniałego, jestem pod niesamowitym wrażeniem możliwości tych specyfików.

 

Na dziś to koniec. Myśę że jeśli chodzi o same płyty to jestem na poziomie wykończenia 70%.

W piątek sieję trawę i wkładam druty zbrojeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcieniowane i pierwsza warstwa pigmentów + white spirit .

 

Czy spirit ma na celu "przytwierdzenie" pigmentów do podłoża? czy też jest to jakaś inna magiczna sztuczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spirit - nałożony na pigmenty faktycznie je utrzymuje w kupie. Jednak jak ruszysz taką konstrukcję to wszystko się rozpadnie. I tu pomocny jest fixer - płyn ten cementuje pigment do podłoża. Jak stara zasada mówi - nie śpiesz się - tak jest z pigmentami - wszystkie operacje podrasowania dokonujemy po całkowitym wyschnięciu pigmentów, i utrwalamy sobie fixerem na amen.

 

Wczoraj wieczorem uświadomiłem sobie, że do spotkania w Bytomiu jest bardzo mało czasu. Czas przyśpieszyć i dzisiejszą planowaną dniówkę załatwiłem wczoraj.

Wygląda to tak - przepraszam ale zdjęcia robiłem o 3 w nocy i już nie miałem siły rozstawiać tła.

 

 

IMG_0024-1.jpg

IMG_0021-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. A podstawka wygląda bardzo ciekawie. I jeżeli możesz mi powiedzieć co to jest ten bruk na podstawce. Bo chyba nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier do włosów też podobnie działa :-)) (extra strong) a jest znacznie tańszy.

 

fixatywa w plastykach tez tania raczej /circa *nascie zloty/

 

miałeś jakieś doświadczenia?

Będę wdzięczny.

 

jeszcze nie ale dzis wieczorem zrobie beta testy

bo akurat mam w planach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi drobnego gruzu :-))).

Wygląda jak prawdziwy. na fotach w naturalnym świetle, będzie kosmiczny efekt !!!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro Robota...

 

 

PS.

Acha co do Fixatywy Artystycznej do pasteli i wegla,

to nie wiem czy cos nie tak zrobilem

ale rozpuscila mi wszystko /lakier i farbe Gunze seria H/

chocaz wczesniej washa zrobilem na tym podkladzie

bez problemu za pomoca oleji i bialego ducha

wiec puki co experymentowac z tym nie polecam ....

Pewnie tez sie skusze na te MIGowa chemie,

mozesz cos napisac jak Ci sie tym pracowalo

bo np same filtry (SIN) wlasnie mnie z deka rozczarowaly.

 

PS 2

 

w szczególności poprawek po blacken it, niektóre ogniwa nie spatynowały się w 100%

 

a namaczales przed blacken it w occie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie sie zapowiadalo i pieknie jest.

Ale jest jeden byk co mnie osobiscie bardzo razi.

A chodzi mianowicie o napisy:

"KEEP OFF" i "NO 14"

Dlaczego gaski i lina je zaslaniaja?

Sciagneli je, napisali, a potem znow powiesili?

Dziwnie to wyglada.

Nie mniej jednak warsztat modelarski i malarski opanowany do perfekcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslałem. Piękne. Alę zgadzam się z opiniami dwóch kolegów:

brakuje mi drobnego gruzu :-))).
A chodzi mianowicie o napisy:

"KEEP OFF" i "NO 14"

Dlaczego gaski i lina je zaslaniaja?

Te dwie rzeczy dadzą bardzo wiele. Ale zobaczymy po Twoich poprawkach... Więc czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję Rollingstones Twojego Jagdtigera i prace nad nim i półka mi opada. 1 KLASA!!!! Co do tego, że napis keep of jest zasłonięty gaską to jak napisałeś wyżej modelarstwo to sztuka kompromisu. Może właśnie ten mały chłopczyk z kumplami powiesił tą gąskę, albo jego dziadek stary nazista (:. Kto to może wiedzieć. Jeżeli faktycznie mielibyśmy się trzymać realiów, to w realu Jagdtiger o takim styraniu mógłby wyglądać stojąc chyba z 50 lat na dworzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie ten mały chłopczyk z kumplami powiesił tą gąskę,

To przybity ten chłopiec. Ale i tak nie wygląda to najlepiej. I jeszcze jedno rollingstones.

Moze trochę bardziej rozproszyć te pojedyńcze ogniwa Leżą tak na jednej gromatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie jest przysłonięte ogniwem tylko liną metalową albo czyms innym

I jeszcze jedno rollingstones.

Moze trochę bardziej rozproszyć te pojedyńcze ogniwa Question Leżą tak na jednej gromatce.

wlasnie tu się z tobą nie zgodzę może dziadek albo te dzieci ułożyły te ogniwa na tych kupkach? albo po przywiezieniu tego jagtigera odrazu tak je ułożyli no ale ak kto lubi a co do samego wykonania no to 1 kalas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo po przywiezieniu tego jagtigera odrazu tak je ułożyli

No fajnie...Nie wiem komu by się chciało sprzątać złom. Myślisz że wszyscy byli tak dobrze wychowani żeby po dostaniu w tyłek sprzątać swój wóz? Zostawiali butelki, spoko, ale po co by mieli sprzątać gąsienice cholernie ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tutaj się z tobą troche zgodze ale załóżmy jakieś dzieciaki się bawiły i poprostu to tak poukładały z resztąnie ma sie co sprzeczać bo można tak bez końca mi siętam podoba i nie mam sastrzezeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że mi się nie podoba. Wręcz przeciwnie. Od początku byłem pewien że nasz kolega zrobi rewela dio i nie miałem do tego żadnych zastrzeżeń. Tylko niektóre rzeczy u karzdego można poprawić jeśli są nienaturalne bądź mają inne defekty.

pozdrawiam i zobaczy rollingstones co wywnioskujesz z naszych opinii. Czekam na końcowy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby wyglądać stojąc chyba z 50 lat na dworzu

 

hmm... tez myslalem podobnie o zniszczeniach

ale po tym jak po sezeonie "zimowym" wyglada

moj nie konserwowany rower jestem w stanie uwierzyc

ze w sprzyjajacych warunkach to nawet nie jest kwestia roku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dziadek albo te dzieci ułożyły te ogniwa na tych kupkach?

To dziadek niezłą krzepę ma , no i te dzieci chyba dużo mleka piły

Tak na serio, takie ogniwo sporo waży, i nie sądzę, żeby dzieciaki lub dziadek dały je rade podnieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.