Skocz do zawartości

Mi-24 Rewel 1:72


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Uf .na igłach poległem.Cholendarnie trudno uciąć 3mm,od reki.

Nie dysponuje odpowiednia przystawka i jak długość wychodziła,to uciekał kat ciecia.

Ponieważ siedzę od dziecka w kartonie,rury zrobiłem z kalki technicznej

Moja porażka z igłami

002.JPG

003.JPG

Grubość trzpienia imitującego rurę 1,3mm.Dobrałem pręt grubości 1mm,na który nawijałem kalkę.O jeden zwój za dużo.Chociaż pierwsza rura wyszła OK-1,3mm.Następne przecholowalem,co spowodowało -widać na zdjęciach

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

Do poprawki i walczę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem ,koledzy.Próbowałem,Złamałem 3 wiertla.Nie potrafię tak Jak Irek-M1.Co prawda składa swojego Miga-23 w 1:32,ale jego radar powalił mnie z nóg -On chyba posiada zaczarowany ołówek lub jakaś super drukarkę D-3.To właśnie przez niego naszła mnie ochota na urealnienie wyrzutni.

Zmienie średnice trzpienia i nawinę cieńsze rury.Po nasączeniu Caponem sa bardzo sztywne i łatwiej je dokleić .

Używam kleju RED-3 specjalistyczny do papieru i nie tylko ,coś w rodzaju Wikolu.Nie zasycha szybko i można ustabilizować ułożenie rur.

Bardzo dziękuje za sugestie i pomoc

Wnuki mi chorują ,wiec trochę prace zwolniły, ale wieczorem postaram się pokazać efekty postępu prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnukom zaaplikowlem leki,żonę wysłałem na świąteczne zakupy,może kupi mi jakiś modelik???WĄTPIĘ

A ja do roboty

Rurki i moje efekty pracy

001.JPG

002.JPG003.JPG

005.JPG

 

 

mogę powiedzieć ,ze jestem zadowolony,bo lepiej nie potrafię.

Do klejenia uzywalwm tego kleju ,jest super

006.JPG

 

EFEKT,prysnolem podkładem

007.JPG

008.JPG

Jak coś idzie trudno, to złapałem się za szkło

009.JPG

011.JPG

Nie ma jak dymek,może być "E" i oszklenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JURECZEK żadnego zaczarowanego ołówka niestety nie posiadam, chociaż już blisko Mikołaj to może mi on go przyniesie. Owszem z drukarki skorzystałem ale tylko i wyłącznie do zrobienia osłony tarczy radaru o czym pisałem. Reszta to wynik żmudnego dorabiania kolejnych części nawet po kilka razy tę samą, aż mój dział jakości pozytywnie zaopiniuje dany element-ot i cała tajemnica. Tak więc nie martw się, kolejny detal zrobiony ponownie podnosi twoje umiejętności i jest stanowczo lepszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek-M1 ogromny szacun dla Twojej techniki,Zazdroszczę i chyba nigdy nie osiągnę takiego poziomu

Atlis, wszystko tak samo,album publiczny,Moze cenzura ,bo w tle była butelka ze złotym płynem.i zniknolem z pierwszej strony jako aktywne posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawie zdjecia moich wyrzutni

002.JPG

003.JPG

005.JPG

 

A to klej o,którym wspominałem

 

006.JPG

 

Nie jest super ,lepiej nie potrafię.Po wyszlifowaniu i malowaniu powinienem być zadowolony

 

Powoli widać już kształt mojego wiatraka.

Pytanie czy górne powierzchnie płatów wirnika głównego są w kolorze zielonym (oliwkowym)

 

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

 

wyrzutnie po podkładzie

 

008.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Święta ,święta i po świętach

Bardzo się rozczarowałem ,bo Mikołaj nie przyniósł mi żadnego modelu w prezencie.

Ale dostałem aerograf z prawdziwego zdarzenia-Evaluation z H&S.Do tej pory posługiwałem się stara pseudo Iwata.

Teraz tylko trzeba sie jeszcze nauczyć ładnie malować, bo sam aero tego nie zrobi.

Zmęczony po świątecznych ceremoniach ,czmychnolem do mojej dziupli,wypróbować to cacko.Kurde inna robota,bajka.Nie namyślając się długo wziolem sie za wiatraka.Nie mając odpowiednich farbek machnolem go tak;

166.JPG

10 kropli białej+3 żółtej+1 brązu ,aby otrzymać jakiś piaskowy kolor i tak to wyszło.

164.JPG

163.JPG

Dalej rozpędem do rana używając tylko brązu na plamy

172.JPG

170.JPG

171.JPG

Trochę się świeci bo pryśnięty sido.Jak go skończę chce postawić go na podstawce imitującej jakaś bazę .Ponieważ ma bebechy to dojdzie mechanik no i skrzynie ,plandeki itp.

Kurcze ,ale chce mi się malować,chodzi za mną 29-ty tzn.Mig

Teraz trochę muszę odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krotko go mam, aby coś powiedzieć konkretnego. trzeba poćwiczyć.Cholernie oszczędny-chodzi o farbę.Odkręciłem zbiorniczek o poj. 2mml ,bo wystarcza 4-5 kropli na pomalowanie polowy mojego wiatraka.Farba o konsystencji mleka pozwala malować linie nie szersza niż 1mm. nawet przy linijce,ciśnienie 1,5 bara.Idealny do mycia,chodzi o czyszczenie,masywna dysza,nie to co przy moim starym.Teflonowe uszczelki nie puchną po acetonie

Jak będziesz chciał wstawię fotki.Acha uważaj na zdrowie i nie przesadzaj z jak po przylocie do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spoko ,ciesze się ze czuwacie .

Milo pracować ze znawcami tematu

Wrzuciłem fotkę po uwadze Mikele,ale coś źle poszło ,bo jej nie ma ,wiec wstawiam jeszcze raz

 

001.JPG

 

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU dla modelarzy i sklejaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak macie racje

Tylko moi drodzy,jak się ogląda relacje Waszych warsztatów,gdzie oprócz wspanialej techniki klejenia,malowania,historii danego modelu,jego pilota(np,Atlis przy Junkersie-dzięki za obronę)to taki sklejacz jak ja nabiera weny ,aby choć troszkę stać się modelarzem a nie sklejaczem.

Pospiech odsunolem na bok,dlatego zwolniły prace,staram się jak najlepiej potrafię, zbudować tego wiatraka

Mitrandir ,samoloty są łatwiejsze

Widać tu również ogromny brak dokumentacji i pamięci z mojej strony.Oglądanie samych zdjęć z internetu bez ich wydrukowania nie pomaga(w moim wypadku , bo gdzieś widziałem ,to i trzeba przykleić)a instrukcja budowy potrafi wprowadzić w błąd,Mialo to miejsce z wyrzutnikami flar. na kadłubie były otwory do ich przyklejenia.

Jóź wyszlifowane i zaszpachlowane (Atlis-z taśmą, aby nie upaprać)

Panowie dziękuje za uwagi i jak widzę duzą wyrozumiałość

 

I jeszcze prośba może ktoś z was trafił na jakaś fotkę.Ponieważ chce pokazać silnik,szukam czegoś w rodzaju :jakaś baza ,skrzynie , beczki,namiot lub wiata.Zamierzam postawić helikopter na malej dioramie+rusek grzebiący coś w maszynie

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU - to już za 13 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku

 

Zycze zdrowia.szczęścia i spełnienia marzeń

 

Moi drodzy jako starszy gościu ,no i już nie ta kondycja, po złożeniu zonie życzeń noworocznych ,po kieliszku szampana, przywitałem Nowy Rok tym co lubię,czyli klejenie

Nie mogę pokonać ciekawości i pospiechu,dlatego zrobiłem przymiarkę washa

 

007.JPG

001.JPG

002.JPG

005.JPG

006.JPG

 

To będzie ekipa majsterkująca przy wiatraku.Nie przestraszcie się, z figurkami dopiero trenuje, są po sido

 

003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.