Skocz do zawartości

Nowości Trumpetera.


taltos1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

@Marcin Rogoza  myślę że to ten "stary"

w ogóle w Chinach teraz covidowy sajgon - z tego co wiem to od stycznia wszystkie firmy powiązane z trumpkiem (np HB) wstrzymało produkcję wraz z końcem roku 2022 i na razie nie wiadomo kiedy wznowią. To samo tyczy się opracowywania nowych modeli więc w pierwszym półroczu 2023 nie ma co liczyć na żadne spektakularne nowości....

na razie to głównie przeskalowywane 350 jak ten poniżej :

1.jpg.adc399dba2d2d1ddeb565e062f35876e.jpg

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2023 o 08:13, Marcin Rogoza napisał:

A to ten katalog 2022-2023 czy w jakimś kolejnym ? Gdzie go znaleźć online?

To było zdjęcie z katalogu na 2023-24, ale całość katalogu wciąż nie jest nigdzie dostępna. Poza tamtym zdjęciem, które zniknęło z sieci, i okładką:

 

960a304e251f95cac28fc7708c177f3e660952f9.jpg.7eab734351e641aadd29ceb1236b600a.jpg

 

Ciekawe jak tam Flyhawk, niby wydali nowe okręty zupełnie niedawno, ale nowej listy zapowiedzi wciąż nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Podobno będzie wypust w 1/350 francuskich lekkich krążowników klasy La Galissonnière, zaczynając od niejakiego Marselasa.

64914408e5379.jpg

Jużnawet niechcesięwspominaćodido...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wspominaj, po co one komu :haha:

Foteczka nie weszła  Ci Michu.

image.png.2bccd49c92f1990ffd2a0166b8968eab.png

Poczekam na Montcalma, albo któregoś z 2 pozostałych po reficie w Stanach, więcej się będzie na nich działo, ale koncepcja słuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
2 minuty temu, mav2000 napisał:

Dzień dobry, czy ktoś z Was skleił Uboota od Trumpetera i ma może porównanie z Ubootami od Revella i ICM?

w skali 1:350 bezapelacyjnie najlepsze robi AFV 

ogólnie Trumpek i Revell mają produkty podobne jakościowo, w ICM trzeba się więcej natrudzić przy spasowaniu części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, M.A.V. napisał:

w skali 1:350 bezapelacyjnie najlepsze robi AFV 

ogólnie Trumpek i Revell mają produkty podobne jakościowo, w ICM trzeba się więcej natrudzić przy spasowaniu części

Dzięki za odpowiedź, bo Revell cenowo w 1:144 to niecałe 100,- zł, a Trumpka trzeba dać 140,- zł, czyli pójdę w Revella :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada Revell to możesz zobaczyć w internetach, bo jest ich zrobionych MILION. Jak wyglada ten trumpkowy nie wiem. Pomimo wieku Revell nadal jest przyzwoity, szczególnie jak sie dołoży nie niego Griffona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Jak wyglada Revell to możesz zobaczyć w internetach, bo jest ich zrobionych MILION. Jak wyglada ten trumpkowy nie wiem. Pomimo wieku Revell nadal jest przyzwoity, szczególnie jak sie dołoży nie niego Griffona.

Co to jest Griffon, wracam do modelarstwa po 4 - o letniej przerwie i na pewno dużo na rynku się zmieniło, stąd taka ilość pytań z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mav2000 napisał:

Co to jest Griffon, wracam do modelarstwa po 4 - o letniej przerwie i na pewno dużo na rynku się zmieniło...

stara firma produkująca metalowe dodatki do modeli....   zresztą chyba już od kilku lat nie istnieje.

Do ubociaków produkowała bogate zestawy, przykładowo :

https://www.scalemates.com/pl/kits/griffon-model-n144u001-german-u-boote-type-vii-c-41--951521

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK, do tych wcześniejszych wersji też były. Możesz sobie u mnie w profilu wygrzebać galerię takiej właśnie wcześniejszej siódemki z Griffonem.

Zbychu a co się dzieje z tą IX revellowską, miała być poł roku temu i nic...

Znowu SPISEK wiadomych środowisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, M.A.V. napisał:

stara firma produkująca metalowe dodatki do modeli....   zresztą chyba już od kilku lat nie istnieje.

Do ubociaków produkowała bogate zestawy, przykładowo :

https://www.scalemates.com/pl/kits/griffon-model-n144u001-german-u-boote-type-vii-c-41--951521

No to super jak nie istnieje, ale zostało mi trochę złomu od Abera, więc jakoś ogarnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.